Jump to content

Zkušenost s koly 19" na Peugeot 3008


Recommended Posts

Nemůžu porovnávat vlastnosti jednotlivých velikostí, s 19 jsem nejezdil.  Na autě mám 18 a asi bych je klidně za 17 vyměnil, hlavně zimáky.  Zákonitě jsou tvrdší, katastrofa to ale žádná není, jezdí se na nich dobře a ani to nijak nemlátí.  Myslím si ale, že ty 18 jsou tak akorát přijatelné maximum. Já bych do větších nešel v žádném případě. Ale pochopitelně je to jen můj názor a pocit.

Link to post
Share on other sites

Jak píše Ozzy - pokud jsou v techničáku...

Jinak záleží, jak moc preferuješ pohodlí. Ona ta 17" kola jsou vyloženě papuče.

215/65 R17 - výška bočnice 140mm

225/55 R18 - výška bočnice 124mm

235/50 R19 - výška bočnice 118mm

Jak je vidět největší rozdíl je mezi 17" a 18". Od 18" do 19" rozdíl tolik patrný už nebude (plocha průřezu gumy je tam navíc už stejná, tedy v gumě bude stejně vzduchu - spíš bude záležet na tvrdosti bočnice). Auto na 18" mám (2 týdny:)), auto s nima funguje výborně.

Spotřeba + výkon - záleží, co tam máš za motor. U nafty bude rozdíl ve spotřebě malý, u benzínu to může být patrnější - ale žádná tragédie to nebude. Spíš bych čekal rozdíl v rámci hmotnosti kol, než v šířkce, ale netuším, kolik ta kola váží.

Link to post
Share on other sites

@mates03Jaký to máš rok výroby? Že máš v TP zapsány všechny rozměry..  Takhle by to mělo vypadat, ale o tom se nám už může jen zdát.

Jinak jak píše @Ajapmezi 18 a 19 už takový rozdíl nebude a 17 jasně nejpohodlnější.  A určitě záleží i o výhodnosti nabídky jakou na kola máš. Shání se špatně a jsou drahá jak prase..  takže jestli je to přijatelné.. 

Link to post
Share on other sites

A za jako cenu můžeš koupit ta 19" kola, jestli to není tajný? Já kupoval auto 2 týdny zpět, dostal jsem k němu druhou sadu disků Detroit 18" za 17800Kč (takže 4450Kč za disk). Normálně stojí k 10000Kč za kus.

K těm rozměrům kol - už se nedělají alternativy, protože každá alternativa se musí homologovat zvlášť včetně všech emisních testů, atd. Stojí to děsné peníze a moře času. Samozřejmě je to kvůli kolonce "spotřeba" v techničáku. Můžeme poděkovat "ekologům".

Edited by Ajap
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...