Jump to content

Zkušenost s koly 19" na Peugeot 3008

Recommended Posts

Nemůžu porovnávat vlastnosti jednotlivých velikostí, s 19 jsem nejezdil.  Na autě mám 18 a asi bych je klidně za 17 vyměnil, hlavně zimáky.  Zákonitě jsou tvrdší, katastrofa to ale žádná není, jezdí se na nich dobře a ani to nijak nemlátí.  Myslím si ale, že ty 18 jsou tak akorát přijatelné maximum. Já bych do větších nešel v žádném případě. Ale pochopitelně je to jen můj názor a pocit.

Jak píše Ozzy - pokud jsou v techničáku...

Jinak záleží, jak moc preferuješ pohodlí. Ona ta 17" kola jsou vyloženě papuče.

215/65 R17 - výška bočnice 140mm

225/55 R18 - výška bočnice 124mm

235/50 R19 - výška bočnice 118mm

Jak je vidět největší rozdíl je mezi 17" a 18". Od 18" do 19" rozdíl tolik patrný už nebude (plocha průřezu gumy je tam navíc už stejná, tedy v gumě bude stejně vzduchu - spíš bude záležet na tvrdosti bočnice). Auto na 18" mám (2 týdny:)), auto s nima funguje výborně.

Spotřeba + výkon - záleží, co tam máš za motor. U nafty bude rozdíl ve spotřebě malý, u benzínu to může být patrnější - ale žádná tragédie to nebude. Spíš bych čekal rozdíl v rámci hmotnosti kol, než v šířkce, ale netuším, kolik ta kola váží.

@mates03Jaký to máš rok výroby? Že máš v TP zapsány všechny rozměry..  Takhle by to mělo vypadat, ale o tom se nám už může jen zdát.

Jinak jak píše @Ajapmezi 18 a 19 už takový rozdíl nebude a 17 jasně nejpohodlnější.  A určitě záleží i o výhodnosti nabídky jakou na kola máš. Shání se špatně a jsou drahá jak prase..  takže jestli je to přijatelné.. 

A za jako cenu můžeš koupit ta 19" kola, jestli to není tajný? Já kupoval auto 2 týdny zpět, dostal jsem k němu druhou sadu disků Detroit 18" za 17800Kč (takže 4450Kč za disk). Normálně stojí k 10000Kč za kus.

K těm rozměrům kol - už se nedělají alternativy, protože každá alternativa se musí homologovat zvlášť včetně všech emisních testů, atd. Stojí to děsné peníze a moře času. Samozřejmě je to kvůli kolonce "spotřeba" v techničáku. Můžeme poděkovat "ekologům".

Edited by Ajap