Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pískání u předního kola


mates03

Recommended Posts

Ahoj, nevíte co mi může pískat u předního kola? Když je to studené, tak nic, ale jak se to zahřeje, začne mi na levé straně příšerně pískat. Kontroloval jsem kamínky v brzdách, atd... . V servisu mi řekli, že málo brzdím (nechápu...). Jinak, že tam nic není a, že víc mi nepomůžou. Přitom auto je v tovární záruce a nic by tam pískat nemělo. . Díky za podněty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

píská když se brzdí? - vyčistit brzdy, vyměnit destičky 

píská když se nebrzdí? - vyčistit brzdy

píská vždy? - zkontrolovat podběh, jestli není někde vycvaklý 

jet na myčku a vystříkat pořádně podběh od nečistot a ledu, to platí i o předku auta. 

Ale hlavně prosadit si to v servisu nebo vyměnit servis 

jo a ještě bych na dálnici na sjezdu dal brzdám trochu víc, ať se stáhne povlak z destiček, pokud tam je

Upraveno uživatelem martinecondrej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejde ani tak o to, zda je to na záruku, nebo ne. Jde o to, že servis není schopný říci, proč a co to dělá, a jakým způsobem to opravit. Až potom by se mělo řešit, jestli se na to záruka vztahuje nebo ne.
Říci někomu, že to píská, protože "málo brzdí" je vlastně poslaní do oněch míst, jenom slušně. Kdyby řekli např.: "Píská to, protože jsou brzdy orezlé z nepoužívání." A navrhli nějaké řešení, tak v pořádku. Ale když se na to podívají a příčinu nezjistí, tak co si o nich myslet? Takhle to přece fungovat nemůže, zvlášť když se jedná o auto s prodlouženou zárukou :nevim

Na podzim jsem měnil brzdy na 308 - kotouče+desky ATE a levá strana pořád při lehkém brzdění pískala. Nakonec jsem to znovu rozebral, vše komplet vyčistil, následně promazal a... začala pískat pravá strana :D  Takže mě to čeká i tam :roll

Minimálně něco takového bych od toho servisu očekával taky. I když by si to naúčtovali, protože se na to záruka (jako na spotřebák) nevztahuje :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...