Jump to content

1,5 blueHDi - závada motoru


Recommended Posts

Ahoj, včera mi auto zahlásilo chybu závada motoru, dnes po cestě do práce cca 30 km auto jelo v nouzovém režimu tj. víc jak 50 km/h nejelo. Už jsem objednaný do servisu, tak jsem zvědavý, co tomu je. Někdo už to řešil?

Link to post
Share on other sites

@Petr 3008 @mikicek

Tak závada byla na sání - spatný přísun vzduchu a problém s naftou, vše díky mrazivému počasí. Chyby byly dočasné, takže smazáno a za 15 min jsem ze servisu odjížděl. Technik říkal, že v těchto dnech mají se stejným problémem cca 4 auta denně, některé z nich ani nenastartují. Také říkal, že co se týče nafty, tak řidiči tankovali různě, takže na kvalitu nafty by to neviděl. Také jsem si právě dočetl vlákno o diesel Verva na FB no a obdobný problém mají i uživatelé tohoto "prémiového" paliva.

Link to post
Share on other sites

Tak když je zimní nafta do cca -20 °C (arktickou do -30°C mají jen někde), tak se není moc čemu divit. Teploty se v posledních dnech pohybovaly kolem -15°C a méně, takže nějaký ten "rosol" se může klidně udělat :myslim Možná je nakonec fakt lepší si tam to VIFko namíchat sám, než se spoléhat, že v té "premium aditiv diesel" něco užitečného je. Nakonec těch cca 5°C, které to VIFko umí, může rozhodnout jestli nastartuješ, nebo ne :nevim Ale jaro je za dveřmi, tak bude už klid ;) 

Link to post
Share on other sites

Jj jaro to vyřeší. A ještě k aditivu, na to jsem se přijimacího technika ptal, když mi vracel klíče od auta. Stál jsem před vitrínou, kde měli vystavené 3 druhy aditiva.... a jeho odpoveď byla, že to vidí jako zbytečné. No kdyby chtěl, tak mi ho prodá a já bych odcházel s lepším pocitem, ale nic mi nenutil spíš naopak.

Link to post
Share on other sites

Tak jasně, když dovalí "mrtvola" na dílnu, tak je to pro ně lepší, než 200,- za flašku aditiva :aut I když je pravda, že to originální aditivum, je trochu za jinou cenu a možná i na jiné bázi, než je třeba to VIF. Ale je to samozřejmě každého věc, jestli aditivum dá, nebo ne ;)

Link to post
Share on other sites

v posledních letech výrobci dolaďují ta svoje auta přes nás, zákazníky, všimli jste si??  doufám, že to nedopadne jako za komančů, kdy jejich největšími nepřáteli byli--  jaro léto podzim zima-- 😉, tady začínají zimou--nebo ta auta nejsou stavěná do zimy, když mají samé poruchy ? :myslim

 

Link to post
Share on other sites

Planeta se otepluje -> jsou to auta pro budoucnost 😉

Ale k tématu - také jsem asi předloni (nebo ještě rok před) řešil hafo chyb a bylo to kombinací 10ti dnů velkých mrazů a jízd jen po městě. Zasvítilo sluníčko a auto se opravilo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...