Jump to content

P406 1.8 16v 81kw vysoké otáčky

Recommended Posts

Zdravím
Už měsíc řeším problém s vysokými otáčky
když nastartují auto tak to chytne normálně, a otáčky jsou cca 1200. Po zahřátí na provozní teplotu spadnou na 900, ale jak mile jedu delší cestu cca 15km tak se zahřeje motor na 80-90 a začnou houpat otáčky motoru 3000 až 2000 při sešlápnutí spojky, a při jízdě mi to přidává samo plyn.
Nový krokový motorek tam je už přes měsíc.
Co by to mohlo dělat ? Olej, čidlo teploty vody, lambda sonda ?? 
Hadice by měli být v pořádku. Žádnou prasklinu jsem nenašel.
Pak jsem si všiml že mi cvaká takový oranžový filtr viz-foto (nevím jak se to nazývá)
A taky jsem zašlu i video když stojím po delší jízdě (15km) na parkovišti a mám vyřazenou rychlost.
Děkuji předem všem za rady :) 
Už jste mě jednou pomohly a doufám že mě i teď poradíte :) a moje kasička bude stále jezdit :D :) 

20210208_164830.jpg

K tomu cvakajícímu filtru vedou dráty s dvoupinovým konektorem? Mohlo by to být odsávání z nádobky s aktivním uhlím.... Podle čísla na něm bys asi taky něco vygooglil....

Cvakat to má, je to slyšet jen v zimě za určitých teplot, už se to tu kdysi řešilo, kdyby necvakal tak nefunguje. Peugeot dokonce kdysi dávno u 406 měl na to svolavačku a davali ten ventil do Tubexu aby nebyl tolik slyšet

Jinak zkus odpojit baterku, a za pár hodin ji znovu připojit, pak asi minutu počkat, zapnout kliček  a zase minutu čekat, pak nastartovat a jezdit. Většinou se tyhle problemy s otáčkama timhle vyřešili. Nastavi se znovu poloha krokového motorku a jednotka si znovu načte zakladní data, pak se postupně podle sytylu jízdy naučí a nastaví.

Edited by Radek Hurvajz

ok díky :) to jsem právě zkoušel a chvilku to bylo v pohodě.. jeden dva dny.. a bylo to zase to samé.. 😕 ale pokaždé se to projeví když je na cestě nasněženo a když je zem kluzká.. aspoň mě to tak připadá 😕 jednou mě to udělalo kdysi dávno když byly zmrzlé cestky a prudce jsem zamáčkl spojku a brzdil tak zničeho nic vyletěly otáčky a pak to přestalo (6 sekund trvání asi) pak byly otáčky na 900.. ale zkusím to znovu :) 

• 2 weeks later...