Jump to content

V servo nádržke voda?

Recommended Posts

Caute pred vcerom som zaparkoval môj Boxer 2012 2.2,,vcera nastartujem cuvnem do zadu a idem točiť volantom a úplne tuhý ,myslel som že keď snezilo tak sa dostal sneh do medzi riadenie a cez noc zamrzlo ,teraz som šiel -naštartoval a nič,kuknem len tak do nádobky od serva a kvapalina vypada ako jahodovy Shake,viete mi poradiť ako ho vypustím??a ako sa tam dostala voda?chcem napojiť  na 12v čerpadlo ale neviem kde v motorovej časti je +/- dam na kostru,dik

96280DEE-B62A-4465-A8CE-81EEE3928EA8.jpeg

Edited by tibunkto

Měnil jsem olej v servu pomocí takové té šméčkové odsavačky z lídlu a jde to bez rozpojení obtížně- z nádobky to odsaješ, ale z trubek a hřebenu složitě, spíš blbě. Dalo se to lépe tak, že jsem na servu odpojil tlakovou hadici (která jde pak do hřebenu) a odsávačku napojil na tuhle větev a odsávačka odsála další olej, ale nikdy jsem nedostal ven úplně celej obsah. V osobních PSA autech je cca 1l náplně serva a dostal jsem z nich většinou tak max 0,75L. Při odsávání je dobré párkrát zakroutit volantem od dorazu k dorazu, aby se vymáčkl další olej ze serva (současně stále odsávat z tlakové hadice). Samozřejmě NEstartovat při této proceduře!

je dobré začít přizvednutím předku auta zvedákem (pokud to budeš dělat na zemi v garáži), pak se dobře točí volantem, abys vytlačil olej z celé soustavy..., a jak se píše nahoře, bez oleje nestartovat !!  (odešlo by čerpadlo)

je to napsané nahoře, odpojíš dole trubku (hadici) a točíš volantem doprava-doleva, tím vytlačíš olej ze systému, pak trubku zapojíš, naleješ olej a nastartuješ a pomalu točíš volantem zase doleva-doprava a kontroluješ stav oleje v nádobce, stav kontroluj s kolama přímo

Edited by ozzy56