Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

wifi v domě


chuck11

Recommended Posts

Návštěvník

Repeatery, Extendery apod, to je zlo. Kdysi jsem si tím taky prošel a nikdy to nebylo ideál. Když wifi, tak jedině MESH. A taky není moc dobré to mít poskládané z x značek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vždy je lepší vše od jednoho výrobce, ale fungovat to bude, jen v dosahu routeru budeš mít jinou síť. Aby jsi pochopil tak MESH umožňuje bezdrátové předávání připojení, tedy něco jako ty opakovače, ale na jiném principu. Ale navíc tyto zařízení (některé) umožňují tak zvaný roaming (fast Roaming) a tedy dojde k odhlášení od jendoho AP a přihlášení k jinému v případě, že u druhého je signál lepší. To když máš každé AP s vlastní sítí (i když má SSID stejný název) tak se ho připojené zařízení drží dokud nepřijde o signál a to i když vedle je AP s lepším signálem nebo slabším vytížením.

Napsal jsem to trochu srozumitelně?

Jako za mě je nejlepší řešení za rozumné peníze TP-link EAP 225 (235) a OC200 conroler, který se dá pořídit i jen jako SW aplikace.

https://www.tp-link.com/cz/business-networking/omada-sdn-access-point/

 

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci být hnidopich, ale asi bych volil zařízení s gigovými porty. A jednoznačně celou síť od jednoho výrobce, ať se to tváří jako jedna síť. Ale bohužel neporadím s těmi bezdrátovými repeatry, já preferuji drát nebo vlákno.

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stole mi leží Mikrotik RB951... a tomu říkám vyšší dívčí. Snažím se to nakonfigurovat jako switch ... , těch vrstev a všeho možnýho tam je šíleně. Asi na 50 pokus už mi to fungovalo jak jsem chtěl a něco jsem změnil a už to nejede vůbec. Takže restart do továrního a znovu. Příště si to  musím uložit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Pro BFU (jako jsem třeba já) jsou ideální TPLinky. Fungují, jsou jednoduché na ovládání, appka v mobilu taky dobrá.

Již jsem vystřídal za ty roky několik různých routerů...ani jedna reklamace, vždy vše OK.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikrotik super, ale na doma je to jako chodit s kulovnicí na bažanty. Ale používáme je také, ale nastavení dělá kolega, takže neporadím. Na mně už moc složité.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 2. 2021 at 10:23, MotoMoto napsal:

Tak vždy je lepší vše od jednoho výrobce, ale fungovat to bude, jen v dosahu routeru budeš mít jinou síť. Aby jsi pochopil tak MESH umožňuje bezdrátové předávání připojení, tedy něco jako ty opakovače, ale na jiném principu. Ale navíc tyto zařízení (některé) umožňují tak zvaný roaming (fast Roaming) a tedy dojde k odhlášení od jendoho AP a přihlášení k jinému v případě, že u druhého je signál lepší. To když máš každé AP s vlastní sítí (i když má SSID stejný název) tak se ho připojené zařízení drží dokud nepřijde o signál a to i když vedle je AP s lepším signálem nebo slabším vytížením.

Napsal jsem to trochu srozumitelně?

Jako za mě je nejlepší řešení za rozumné peníze TP-link EAP 225 (235) a OC200 conroler, který se dá pořídit i jen jako SW aplikace.

https://www.tp-link.com/cz/business-networking/omada-sdn-access-point/

 

@MotoMoto OK takže k těm Deco M4, vyměním i router za stejnou značku TP-Link.

Jen uvažuju nebude o něco lepší použít typ archer archer ax50 oproti tomu archer a9 ?

 

Upraveno uživatelem chuck11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, mam Archer C6 (sice je to o něco níže) kterej ovládá teměř totožný rozhraní, routr asi špatnej není, pro někoho kdo od toho nechce mnoho, ale co se týče např rozdělení pásma pro jednotlivý zařízení je to katastrofa, i když mam zapnutý QOS a nastavenou prioritu tak mi klidně notebook připojenej přes WIFI sežere ze 44Mbit celých 40Mbit a pro zbytek zařízení mám k dispozici 4Mbit, pokud onen notebook bude neaktivní tak se rychlost rozdělí správně, rovnoměrně mezi všechna zařízení podle potřeby. Nejde nastavit zvlášť pro každý zařízení vymezená rychlost jako to šlo u předhozích modelů TPLink.

Předchozí 3KS routerů TP-Link TL-WR841N časem postupně pochcípaly tak že měli výpadky že se nedali použivat, i když svoje si odsloužili a byli dobrý.

Uvažuju o ASUS RT-AC85P nebo ASUS RT-AC68U ale zatím vyčkávám. Ovšem TPLink mi v poslední době leze krkem

U AX50 je ta rychlost pěkná, ovšem kdo má dneska takový zařízení aby tyhle rychlosti využilo??

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já se přiznám, rozdělení pásma pro jednotlivé zařízení jsem doma nikdy neřešil. Ani na C7, ani na C6. Zařízení, která aktivně využívají doma internet je celkem dost. Celkem 12 a ikdyž jich byla více jak polovina aktivních, vždy to chodilo v pohodě. Jen teda podotknu, že mám 300Mbit internet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...