Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

wifi v domě


chuck11

Recommended Posts

Ahoj všem,

potřeboval by jsem poradit jak nejlépe vyřešit wi-fi v domě a okolí domu, bohužel mi asi nestíhá nebo odchází router jelikož mi vypadává wi-fi nebo jede pomalu nebo někdy vůbec.V tomto okruhu jsem totální laik(proto berte jednotlivé komponenty a popisky s rezervou ;)).

Potřebuji pokrýt nejlépe celý 2.patrový dům s garáží,vedlejší garáž,hospodářskou budovou a altán se zahradou.

Momentální stav je následující: Poskytoval je "místní" vzduchem, přijmací anténa na střeše z ní UTP kabel natažený do obýváku.Zde mám WiFi router ASUS DSL-AC68U (2,4 + 5 GHz),kde jeden ze 4xGLAN je nastaven jako WLAN abych mohl UTP kabel napojit konektorem RJ-45 od poskytovatele. Dále jeden opakovač signálu mám v kuchyni,druhý opakovač mám v hospodářské budově,třetí opakovač  mám ve vedlejší garáži a čtvrtý opakovač mám v altánu.

Připojená zařízení:

Kabelem z routeru přes swith připojená TV, NAS server,2x Xbox, satelit +1 rezerva pro PC

Přes Wi-fi jsou připojené 4xNTB,5x mobil,3x wi-Fi zásuvky,3x-Wi-fi kamery.

Babo raď jak vše bez problému pokrýt, když s natažením kabelu do dalších pater nebo budov nepočítám. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké zabezpečení používáš? Jaké opakovače v jaké normě? A jenam podle toho co píšeš tak je toho asi jako když budeš chtít odvézt 10 m3 dřeva ve Fiatu 500. Na takový router to je poměrně velká síla.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vůbec nemusí být routerem, to může být nevhodná volba kanálů, vzájemné ovlivňování těch opakovačů, ale hlavně tím provedením celé sítě.

Určitě bych (kde to jde ) tgo nahradil kabelem a potom to celé jsednotil, třeba produkty DECO od TP-linku, využíval bych službu MESH a roaming.

Ale takto na dálku to jde velmi špatně určit.

Nevím co to je za kamery, ale určitě je můžeš sledovat přes cloud na mobilu, takže vše z nich teče i ven, takže je otázka jaké máš nastavení rozlišení a počet frame. A tedy je důležité i jakou máš rychlost připojení a to včetně sdílení.

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád si nechám poradit.Kabelem mám připojeno co šlo. Ten Mesh a roaming bych potřeboval rozvést. Kamery, ano sledování na mobilu, záznam mají na paměťovou kartu-rozlišení HD, Rychlost připojení není taky bohužel závratná 10M/5M.

Pokud by jsi potřeboval,šlo by sdílení na dálku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukni na tohle:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/deco/deco-m5/

nebo

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/deco/deco-m4/

jako router bych volil toto"

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/archer-a9/

 

až se tím prokousáš tak se ozvi.

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyzkoušej zapnout omezovač šířky pásma pro jednotlivé počítače a třeba ti to pomůže. Mi to pomohlo dost. Já měl stavy, kdy se mi načítaly stránky jak na vytáčené lince kdysi a ostatní počítače stahovaly. Samozřejmě můj PC a mobíl může jet naplno :D.

Výkon TX pro WIFI mám stažené na balanced a pokryje to celý dům. Někdy míň znamená víc. Známy měl zase nastaveno na FAIR, což nevěděl a nacpal k tomu opakovač peo zvětšení dosahu po bytě... a nikam to nevedlo, akorát si sousedka stěžovala, že jí WIFI moc nejede. Router přesunut o kousek jinam, změněn vysílací výkon a opakovač nebyl třeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naskenoval bych také kanály wifi a zjistil kde je nejvíc volno, ale to chce poladit s těmi opakovači. Co nejvíce to ručně nastavit tak aby to bylo optimální. Ale celkově si myslím, že to prostě nedá takové množství a jak vnitřně tak i ven. Kamery s FHD rozlišením toho pásma vezmou hodně a ty "hloupe " opakovače také. Nešlo by to řešit jinak, alespoň třeba PowerLine?? ten vzduch musí být hodně přetížený.

Ale je to drahé to vše překopat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@chuck11Zkus například Wifi Analyzer app nebo nějaký WiFi scanner v mobilu kde ukáže obsazenost kanálů. Powerline je adaptér do 230V zásuvky kde dochází k přenosu dat po stávajícím elektrorozvodu v domě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, chuck11 napsal:

Jak ale omezit/neomezit opakovače. Jaký výkon TX-kde ho najdu,nastavím?

Opakovače nemám, nejsou v seznamu zařízení? , nebo jsou to uzly AiMesh.

Výkon je dostupný pouze přes webové rozhraní v pokročilá nastavení - bezdrátové - pokročilé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...