Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 2.0 HDi 66kW, točí ale nestartuje


Nehillia

Recommended Posts

Dobrý den,

mám problém se svou 307 2.0 HDi 66kW, r.v. 2002. Vin: VF33CRHYB82432388 Točí ale nestartuje.
Auto je měsíc po výměně turba, celý měsíc jezdilo jak mělo. Najednou přítelkyně jela do práce a než zaparkovala tak auto ztratilo zcela výkon. Poslední km se do práce courala na 2jku aby dojela. To je vše co mi k tomu popsala, takže sám další informace co přecházelo nemám. Do nouzákuauto nepadlo a ani jí to nic nenapsalo. Po práci chtěla nastartovat, ale už nenatočila motor.  Jak kdyby do motoru nešla nafta, balonek měkký, ke vstřikovačúm ani nejde signál, klapa zavřená není, vypadá to na elektrický problém. Diagnostika píše jen nevěrohodný signál ze snímače polohy vačky a tlaku paliva. Nic víc. Snímače byly proměřeny, jsou dobré a snímač vačky byl vyměněn za nový.

Předem moc děkuji za každou radu kde hledat.

 

 

Upraveno uživatelem Nehillia
Doplnění VIN kódu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Nehillia napsal:

Nastaveny jsou určitě dobře, auto takto jezdí už 60 000km. A se stylem jezdění přítelkyně vylučuji možnost přeskočení zubu na řemenu.

kontroloval někdo způsobilý ty rozvody? 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problem diagnostika píše absence signálu snímače vačky , problém nastal přes noc a stopy kuny byly vidět  i na motoru.

Výměna snímače nepomohla . Přeskočení  řemenu je dost nepravděpodobné. Dcera  byla nakoupit přijela  a druhý dne už tato závada.

Pojistky zkontrolovány  dráty k snímači  co jsou vidět  taky .Zatím nevyřešeno. Až přestane mrznout půjdem na ty rozvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VYŘEŠENO! Bylo to přeskočením rozvodového řemenu o zub. Řemen už byl unavený. Mám necelých 12 000 do nájezdu km pro výměnu rozvodů. Načasováno, řemen dopnut, a startuje jak za mlada. Už mám objednány nové rozvody a zítra to udělám. 

Moc všem děkuji.

Ať to jezdí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Kontrola rozvodů je to   přeskočené asi o 6 nebo 8 zubů, práce jako na kostele hlava dolů atd . akorát to  mám trochu z ruky asi 170 km

budu to muset  nějak přivézt   blíž, Pravděpodobně natekla voda do rozvodu  pak zmrzla a při stratu to takto brutálně přeskočilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...