Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nesvítí kontrolka žhavení - špatně startuji


von_georg

Recommended Posts

Je několik možnosti:

1. nemá důvod žhavit.

2. vzít multimetr a změřit, jestli je napětí na žhavičkách

3. vzít multimetr a změřit odpor žhaviček proti kostře

4. vzít klešťový DC ampermetr a změřit proud do žhaviček

5. použít diagnostiku

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, jelikož je - 10, předpokládám, že by nějaký důvod na žhavení měl být, ale to že se vůbec nerozsvítí ani na chvilku kontrolka žhavení, mne překvapilo, jelikož i v létě si krátce problikla, tak spíš zkušenosti než půjde na DIA.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si pamatuji, tak u mne byly žhavičky špatné, ale kontrolka normálně svítila. Špatnými žhavičkami to tedy asi nebude. Spíš ta pojistka nebo něco co to žhavení spouští (pokud není problém v kontrolce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistka žhavení skutečně existuje , měnil jsem jí, je součástí ceLého boxu -plochá krabička  v pojistkové skříni  nad předním pr kolem-.

Nedá se vyměnit samostatně ale  pouze celý blok asi 5 pojistek. Je tam taky  napč pojistka  na el. servo. V tvém případě bych hledal chybu v žhavicím relé či žhavičkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak díky všem, za informace při laickém studování jsem zjistil, že kontrolka žhavení se vůbec nerozsvítí, jakmile je motor již zahřátý, motor chytne na první otočení startérem, jakmile je však motor studený kontrolka žhavení se rozvítí na několik sekund dle zimy a pak zhasne, poté to jde velmi špatně nastartovat, tudíž asi žhavící svíčky, zítra již jde na DIA, tak se konkrétně uvidí co s tím je, asi žhavící svíčky. Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...