Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak taky funguje dovoz aut


Medvěd

Recommended Posts

Video je taková klasika - nekupovat zajíce v pytli. Vždycky je tam nějaký háček a vždy je to jen o tom, co je ochotný budoucí majitel za určitou cenu akceptovat. Má to málo najeto a je tam zajímavá cena -> buď je tam něco načatého, nebo je to opravená bořka. Někteří jsou ale nepoučitelní a dokud si tím sami neprojdou, tak je ani tohle dobře míněné video nepřesvědčí. Ten kdo autům nehoví by si měl vždy někoho zkušenějšího vzít s sebou. Nebo si někoho zaplatit. Na druhou stranu ani to není záruka, že se na všechno přijde, a že je budoucí majitel v suchu. Protože když se pak něco objeví, stejně je v tom sám. Max má možnost to řešit přes nějakého prostředníka, ale ten stejně nezaručí vůbec nic: "Jde to za prodejcem, já jsem jen zprostředkovatel..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milan+ - já sám NE, ale konkrétně s tímhle pánem si jel pro auto můj bratr a to ho před tím vybírali několik měsíců, páč brácha je "pacoš" co chtěl auto poněkud neobvyklých parametrů - nakonec se povedlo. Už před tím jsem ale nějakou dobu tuhle firmu sledoval na FCB a koukal jednak jaká auta vozí, jaké k nim píše recenze a hlavně i na zpětné reakce od jeho klientů. Já jsem s autem jím dovezeným spokojený, brácha taky a protože si myslím, že tohle video může někomu pomoc či poradit, tak jsem ho sem dal.
Myslím si, že účel správně pochopil MJ - furt je spousta lidí, co si jsou schopní lehce naběhnout a to video by jim mohlo trochu otevřít oči. Nic víc - nic míň.

Jo - a máš pravdu, za ty roky už jsme s Davidem známí, když mi auto vezl, byl to jen člověk, kterého práci jsem roky sledoval
 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzit naslepo auto ,co zahadne vybocuje mezi ostatnima svou "vyhodnosti"? Ty vole, to smrdi uz jen podle popisu. Ne, zazraky se proste nedeji a bezduvodne se pod cenou neprodava.

Jinak, bez ozdrojovani a dolozeni popisu auta, dokladu, smlouvy a predavaku je to porad jen JPP a navic jen nazor jedne strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No tak já tomu rozumím že tady se to hemží odborníky ale pro spousty lidí je toto video zajímavé. Samozřejmě pokud je někdo naivní a věří, že dnes někdo prodá super zánovní auto za pusinku, tak je to jeho problém. Každopádně koupě jetého auta je vždy něco za něco a má to nějaká úskalí. Proto je fajn vědět o někom takovém kdo poradí a dokáže se v problematice orientovat. Prostě ten umí to a ten zas tamto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to necelých 14 dní co jsem kupoval auto pro Kačku,Ani ve snu by mě nenapadlo jet pro to auto sám a tak jsem si vzal pomocníka který těm autům rozumí daleko víc.

Pro někoho to video může vypadat jako inzerce známému, já si ale myslím že to někomu může pomoct aby jsi uvědomil, že je lepší si vzít/sehnat na koupi auta někoho, kdo tomu rozumí víc než on sám. Já měl vcelku kliku na prodejce jak to vypadá, byli mi zděleny věci co se s autem dělo, a co je tam špatně.. Ale i tak po větším ohledání Lukáš našel další neřesti auta které pak srazily cenu. Takže tak :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HanysR jenze presne to tak je. "Jsme nasli jakoze super kauf a jako vono to neni super kauf" . Proste totalne naivni pristup, navic, koupit ojetinu bez predchozi prohlidky? Jako jo, takhle si koupim mozna mobil za litr, ale auto za 3/4 mega?  Sorry, ale jestli to nekdo udela, je proste idiot.  A na idiotech se nejlip vydelava, to plati obecne.

A ke konkretnimu pripadu: bud je to i tak stale vyhodne a nebo meli to auto bratit bez prevzeti, ze je v rozporu. Ale zjevne je to i tak stale v realu "vyhodna koupe", jen na tom asi borec na prekupu neudela 150000, ale jen 30

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Však určitě. Já netuším kdy je ještě auto výhodné a kdy už ne. Já osobně než abych kupoval někde z Německa auto za 600 jeté tak si raději koupím něco trochu horšího za ty peníze u nás. třeba jako roční auto nebo předváděčku. Já na to prostě nemám nervy a abych po koupi auta za takové peníze řešil, že teče z převodovky přitom druhý říká, že se jen rosí, měl důlky v kastli a pomalu díru ve střeše, špatná vodní pumpa... Jako sorry ale to jsou vady jako prase a oprava takové dsg není nic levného. Já bych z toho super kaufu nespal. Nejsem z těch co mají auto na rok a berou další takže by mě to fakt štvalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on line jsem koupil kdysi Kývačku k renovaci (resp úplně přesně vydražil na aukru) ale stejně jsem platil, až jsem pro ni přijel. Auto na denní ježdění bych tak nikdy nekoupil a je jedno jestli za 5tisíc nebo půl mega. Vždycky tam chci první zajet, prohlídnout a rozhodnout se. Je pravda, že když občas procházím inzeráty, tak kombinaci nízký nájezd s nízkou cenou už tak nějak ignoruji. Ano, třeba desetilé auto může mít najeto do 50tis, ale s podobným číslem u ceny už bych tomu tak nevěřil.(hlavně od střední třídy výše, u malých aut to můžou být ceny nižší)

Koupě ojetiny je vždycky sázka do loterie (s vyjimkou koupě od rodiny, dobrých kamarádů....), ale stejně to nikdy nebude nové a přijdou investice turba, FAPu, tlumičů, atd a je potřeba se ptát na to, ne jestli vůbec, ale za jak dlouho se to či ono bude muset vyměnit/opravit (hlavně zaplatit), což má šanci ovlivnit předešlý majitel svoji péčí, stylem jízdy, atd.

 

a k tomu videu. Je to opravdu krásná ukázka toho, jak se liší internet od výsledné reality a to že si někdo objedná auto za 600 a je mu shnilo dát 2 litry (což je v těchto počtech kapka v moři) za prohlídku dopředu, to snad ani komentář nepotřebuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Medvěd napsal:

Milan+ - já sám NE, ale konkrétně s tímhle pánem si jel pro auto můj bratr a to ho před tím vybírali několik měsíců, páč brácha je "pacoš" co chtěl auto poněkud neobvyklých parametrů - nakonec se povedlo. Už před tím jsem ale nějakou dobu tuhle firmu sledoval na FCB a koukal jednak jaká auta vozí, jaké k nim píše recenze a hlavně i na zpětné reakce od jeho klientů. Já jsem s autem jím dovezeným spokojený, brácha taky a protože si myslím, že tohle video může někomu pomoc či poradit, tak jsem ho sem dal.
Myslím si, že účel správně pochopil MJ - furt je spousta lidí, co si jsou schopní lehce naběhnout a to video by jim mohlo trochu otevřít oči. Nic víc - nic míň.

Jo - a máš pravdu, za ty roky už jsme s Davidem známí, když mi auto vezl, byl to jen člověk, kterého práci jsem roky sledoval
 

Bratr jak jsi psal je doden u

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem téměř 1000 motorek (ano, opravdu tisíc) jen podle fotek z aukcí a vydrbal jsem se jen 2x. Jednou mi prijela KTM 625 smc s vysypanýma ložiskama na klice a  jedno GS1200 nemelo ABS ikdyž tam z výroby být mělo. Občas něco přijelo bez klíčů, ale to se vzdycky doladilo. Kdyz se občas jezdilo pro motorky z eBaye, tak ti lidi nechápali, ze to nechcem ani nastartovat.

Pokaždé jsem ale kupoval s tím, že je rezerva na eventuelní doladění nečekaného.

Takže bych z toho až takovou vědu nedělal. Aby mi nakup auta z NDR stál za to, musela by být cena alespoň o 100t míň než tady, tedy u auta za 600. S takovou rezervou se dají závady doladit. Ale abych si na to bral nějakého zprostředkovatele...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak každý to bere ze svého úhlu pohledu. Je to stejné, jako bych se pozastavoval nad tím, že chce někdo poradit s koupí PC, MT, TV a tak podobně :myslim Pro někoho, kdo k tomu nemá moc vztah, ale nechce koupit plečku je zkrátka nějaká pomoc někoho zkušenější výhodná. I když se to někomu může zdát zbytečné :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím si, že podobná videa jsou zbytečná, protože rozumný člověk je nepotřebuje a hlupák se podle nich stejnak nebude řídit :myslim

jinak by nemohlo být tolik případů, kdy lidé posílají statisíce na ,,levné'' auto někomu do afriky, kupují ojetá auta bez prohlídky, aby za ni ušetřili tisícovku, dávají miliony někomu, kdo jim slíbí vysoký úrok..., mám pokračovat ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...