Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Smartwatch na kolo


Stasiek

Recommended Posts

Dámy a pánové, snad mi někdo poradí s výběrem chytrých hodinek. Hledám hodinky s navigací do kterých bych mohl zadat trasu vytvořenou přes mapy.cz a uloženou do souboru .gpx. Proč mapy.cz? Důvod je jednoduchý turistické mapy a cyklostezky jsou suprově zpracovány a bez problému jde navrhovat trasy i na mobilu. O Garminech vím, spíš by mě zajímaly hodinky Ticwatch pro 3. Nemáte s nima někdo zkušenosti? Nechce se mi furt čumět na telefon a proto bych rád něco na ruce. Vůbec by mi nevadilo kdyby navigovaly třeba jen šipkou a zavibrováním před odbočením. Dokonce bych to bral jako přednost (lepší než malá mapička). Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jestli máš možnost si hodinky jakýkoliv vypůjčit a vyzkoušet, tak to určitě zkus. 
Vloni jsem vyhodil přesně z tohoto důvodu skoro 20 000,- za Garminy Fenix. No byla to dost špatná investice. Hodinky jsou prostě malý na mapy. Pro pěší by to snad šlo, ale na kole je to špatný.
Nakonec to vyřešil držák pro mobil na řídítka od Topeak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som nakoniec tiež skončil u držiaka na mobil, konkrétne z aliexpressu za 1,5 USD (viď foto). Je z pružného silikónu, mobil drží spoľahlivo aj v horskom teréne. Dokonca tento držiak používam aj v aute (2008 SUV), keďže v tomto aute som nenašiel plochu v zornom poli vodiča, kde by sa dal umiestniť klasický držiak.

Drziak-na-mobil.jpg

Upraveno uživatelem Akoc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 14 minutami, Pepito napsal:

Také mě to zajímalo a našel jsem na netu toto

Tady nejde o aplikaci, on chce do hodinek pouze export gpx dat. Soubor gpx si vygeneruješ na mapy.cz a přes kabel pošlelš do hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak buď přes kabel nebo aplikaci hodinek. Garminy to umí "vykreslit" v google mapach. Tedy podle toho co jsem se dozvěděl od kolegy. Ale nechat se s tím  navigovat na kole je spíše nepraktické. 

Upraveno uživatelem Stasiek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tepovku ti změří s hrudním pásem sporttester za pár korun.
Moje rada s vyzkoušením byla dobře míněná. Kdybych na těch Fenixech netratil 5-6000,- tak ti je nabídnu k odkoupení 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kirkiz garminy beru jako poslední možnost, i když se mi mimo jiné líbí i platba hodinkama (momentálně to snad umí právě jen ony). Ale ta cena🤔. Radu s vyzkoušením beru seriózně, ale než je někde objednat a vracet ve 14denní lhůtě tak se raději zeptám jestli náhodou někde někdo nezavadil o takové hodinky😉. Koukal jsem na ty Coros Apex a nevypadají zle jen mám obavu že nenačtou soubor gpx ale jen jej vygenerují v aplikaci na mobilu pro příští další sdílení. Snad jsem to napsal nějak srozumitelně, protože se nějak zamotávám 😂😂😂

Upraveno uživatelem Stasiek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 8 minutami, Pe.Tr napsal:

a se s hrudnim pasem potil vic jak bez nej

Aspoň ti pěkně vodili elektrody 😄 Já jsem si je vždycky nazačátku musel namáčet neřku-li někdy na ně plivnout nebo polejt jonťákem když jsem zapoměl to namočit.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Stasiek: Napríklad, tu je akási recenzia tých Coros Apex. Časť "navigácia" je tam celkom uveriteľne rozpísaná a zahrňuje aj gpx. Nie sú tam však žiadne mapové podklady, ale recenzent si myslí čo ty, že mapy sú na malej obrazovke hodiniek skôr na škodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Někdo může jezdit třeba kuli redukci váhy a pak je skoro nutný znát tepovku. nebo v tréninku to je taky nutnost. Právě proto, aby jsi se neutavil, nebo si nepřivodil nějakej zdravotní problém. 
Ikdyž obecně platí - pokud můžeš normálně za běhu či jízdě na kole mluvit a nelapeš po dechu, tak jedeš pod tepovkou.
Na kochání nejsou potřeba žádný hodinky, když nevíš kde seš, tak zastavíš, pokocháš se a v klidu se podíváš třeba do mapy, nebo aplikace do mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...