Jump to content

Recommended Posts

Dámy a pánové, snad mi někdo poradí s výběrem chytrých hodinek. Hledám hodinky s navigací do kterých bych mohl zadat trasu vytvořenou přes mapy.cz a uloženou do souboru .gpx. Proč mapy.cz? Důvod je jednoduchý turistické mapy a cyklostezky jsou suprově zpracovány a bez problému jde navrhovat trasy i na mobilu. O Garminech vím, spíš by mě zajímaly hodinky Ticwatch pro 3. Nemáte s nima někdo zkušenosti? Nechce se mi furt čumět na telefon a proto bych rád něco na ruce. Vůbec by mi nevadilo kdyby navigovaly třeba jen šipkou a zavibrováním před odbočením. Dokonce bych to bral jako přednost (lepší než malá mapička). Díky za rady

Link to post
Share on other sites

Jestli máš možnost si hodinky jakýkoliv vypůjčit a vyzkoušet, tak to určitě zkus. 
Vloni jsem vyhodil přesně z tohoto důvodu skoro 20 000,- za Garminy Fenix. No byla to dost špatná investice. Hodinky jsou prostě malý na mapy. Pro pěší by to snad šlo, ale na kole je to špatný.
Nakonec to vyřešil držák pro mobil na řídítka od Topeak.

Link to post
Share on other sites

Ja som nakoniec tiež skončil u držiaka na mobil, konkrétne z aliexpressu za 1,5 USD (viď foto). Je z pružného silikónu, mobil drží spoľahlivo aj v horskom teréne. Dokonca tento držiak používam aj v aute (2008 SUV), keďže v tomto aute som nenašiel plochu v zornom poli vodiča, kde by sa dal umiestniť klasický držiak.

Drziak-na-mobil.jpg

Edited by Akoc
Link to post
Share on other sites

Přesně tak buď přes kabel nebo aplikaci hodinek. Garminy to umí "vykreslit" v google mapach. Tedy podle toho co jsem se dozvěděl od kolegy. Ale nechat se s tím  navigovat na kole je spíše nepraktické. 

Edited by Stasiek
Link to post
Share on other sites

Tepovku ti změří s hrudním pásem sporttester za pár korun.
Moje rada s vyzkoušením byla dobře míněná. Kdybych na těch Fenixech netratil 5-6000,- tak ti je nabídnu k odkoupení 😄

 

Link to post
Share on other sites

kirkiz garminy beru jako poslední možnost, i když se mi mimo jiné líbí i platba hodinkama (momentálně to snad umí právě jen ony). Ale ta cena🤔. Radu s vyzkoušením beru seriózně, ale než je někde objednat a vracet ve 14denní lhůtě tak se raději zeptám jestli náhodou někde někdo nezavadil o takové hodinky😉. Koukal jsem na ty Coros Apex a nevypadají zle jen mám obavu že nenačtou soubor gpx ale jen jej vygenerují v aplikaci na mobilu pro příští další sdílení. Snad jsem to napsal nějak srozumitelně, protože se nějak zamotávám 😂😂😂

Edited by Stasiek
Link to post
Share on other sites
před 8 minutami, Pe.Tr napsal:

a se s hrudnim pasem potil vic jak bez nej

Aspoň ti pěkně vodili elektrody 😄 Já jsem si je vždycky nazačátku musel namáčet neřku-li někdy na ně plivnout nebo polejt jonťákem když jsem zapoměl to namočit.

Edited by kirkiz
Link to post
Share on other sites

to Stasiek: Napríklad, tu je akási recenzia tých Coros Apex. Časť "navigácia" je tam celkom uveriteľne rozpísaná a zahrňuje aj gpx. Nie sú tam však žiadne mapové podklady, ale recenzent si myslí čo ty, že mapy sú na malej obrazovke hodiniek skôr na škodu.

Link to post
Share on other sites

Někdo může jezdit třeba kuli redukci váhy a pak je skoro nutný znát tepovku. nebo v tréninku to je taky nutnost. Právě proto, aby jsi se neutavil, nebo si nepřivodil nějakej zdravotní problém. 
Ikdyž obecně platí - pokud můžeš normálně za běhu či jízdě na kole mluvit a nelapeš po dechu, tak jedeš pod tepovkou.
Na kochání nejsou potřeba žádný hodinky, když nevíš kde seš, tak zastavíš, pokocháš se a v klidu se podíváš třeba do mapy, nebo aplikace do mobilu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...