Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P307SW Vypnutý posilovač řízení, break fault, abs fault, esp fault po nastartování bez spojky se zařazenou rychlostí


Superman420

Recommended Posts

Zdravím,

 

Jel sem do servisu na výměnu zadního skla a kdyz sem chtěl odjet tak sem si nevšiml že je zařazená rychlost (1), protože já vždy nechávám neutrál,

tak jsem nedržel spojku a auto poskočilo a chcíplo. Když sem zkusil znova nastartovat, tak začlo pípat STOP, palubní pc vyhazoval jednu chybu

za druhou (viz popisek) a volant (ne)šel otočit hrozně těžce - vpodstatě ani ne, z čehož sem usoudil že je asi vypnutý posilovač řízení.

Pan v servise nevěděl čim to je, ale připojil alespoň diagnostiku a tam bylo napsáno něco ve smyslu, že jednotka ABS nekomunikuje.

Nevíte co s tím je? Natočil sem co se stane když chci nastartovat: https://drive.google.com/file/d/16DtKEs0ySQAzdOLefLiy5tMq27-twSuL/view?usp=sharing

 

Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sešlapnout spojku při startování snad učej i v autoškole, to se prostě musí, to je základ, některý auta bez sešlápnutí spojky a brzdy nešli nastartovat.

 

No k problemu: Zkusil bych odpojit baterku, chvili počkat a pak ji připojit, pokud to nepomuže tak diagnostika jak piše kolega výše.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, třeba služební Octa III se startováním přes tlačítko musí mít vyšlápnutou spojku a ještě pravou nohou musím stát na brzdě, jinak se rozsvítí jenom kontrolky a dál už nic.

Myslím, že autor příspěvku je poučen a už si bude dávat bacha - snad oprava nebude drahá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Radek Hurvajz napsal:

 

No k problemu: Zkusil bych odpojit baterku, chvili počkat a pak ji připojit, pokud to nepomuže tak diagnostika jak piše kolega výše.

Přidávám se k tomu, odpojit na 5 minut, po připojení baterky ještě minutu počkej a pak zkus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Medvěd napsal:

Souhlas, třeba služební Octa III se startováním přes tlačítko musí mít vyšlápnutou spojku a ještě pravou nohou musím stát na brzdě, jinak se rozsvítí jenom kontrolky a dál už nic.

Myslím, že autor příspěvku je poučen a už si bude dávat bacha - snad oprava nebude drahá

Navíc do budoucna bych doporučil nenechavat neutrál, nechavat 1 nebo R podle toho jak stojim do kopce či z kopce, pokud na rovině tak v zimě nedavam ruční brzdu vubec, přimrzne a je problem. V létě kvalt+ručka. Ale spolehat jen na ruční brzdu je nesmysl.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta tvoje závada mě připadá jako podpětí v síti, možná by ti stačilo baterku odpojit a dobit. Mozna.

OT: Treba u HTP bych kvalt na parkovani nepoužíval, skáčou kvůli tomu rozvody. Jinak v zimě na rovině taky nepoužívám zbytečně ruční brzdu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, parkovanie v kopci len cez kvalt je ozehava zalezitost. Pri autach co maju dvojhmotu sa to nedoporucuje z logickych dôvodov. Jedna z pruzin v zotrvacníku je pri takom parkovani stále stlacena, a vyrazne skor sa unavi, a dvojhmota zacne na volnobeh klopkat. Tiez sa to neodporuča pri autach s rozvodovou retazou, ktora je sponovana sersamom, ktory potrebuje na svoju spravnu funkciu tlak oleja(napr.HTP od VW, alebo THP od PSA)

Suhlas s INOXINGOM, zavada bude sposobena podpätim, ktore vzniklo extremnym odberom startera pri zablokovanom motore. Po normalnom starte a zdvihnuti napätia v sieti sa funkcnost obnovi. Zavady v diag zrejme bude treba resetnut.

Upraveno uživatelem Zdeník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pánové to mně povídejte... Mám čerstvě 3008 s automatem, manželce se už 2x stalo, že po přesednutí do 308 s manuálem startovala se stlačenou brzdou bez spojky... Na její obhajobu, když jsem přesedl poprvé, tak jsem si taky musel uvědomit, že tu spojku musím zmáčknout - ale to byl jen okamžik.

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...