Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Bezdrátový domovní zvonek


Návštěvník

Recommended Posts

Návštěvník

Sháním nějaký tip na ideálně bezdrátový domovní zvonek.
Problém je v tom, že potřebuji, aby to zvonilo na druhé straně baráku než bude tlačítko u branky.
Nechci chytrý tlačítko s wifi, musí to normálně zvonit.
Je to daleko cca 20 metrů a v patře.
Už jsem vyzkoušel několik variant i dost drahé věci, ale bezúspěšně.
Nemáte někdo něco podobnýho na stejnou vzdálenost nainstalovanýho? Já už jsem skoro rozhodnut zakopat dráty do země a natáhnout to hezky postartu.
Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Jestli máš možnost a chuť tahat dráty, tak je to určitě nejideálnější řešení.  Já vyzkoušel několik bezdrátových zvonků, mám to tady cca 10m a je to nespolehlivé. Odstíní to zdi a jiné překážky, záleží i na počasí, takže to někdy zazvoní a někdy ne. A pochopitelně to nezvoní když to zrovna potřebuješ..  Bezdrát je prostě problém.

Jestli bude mít někdo zaručený typ zvonku, rád se též nechám poučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brácha má nějaký super zvonek, branku má utopenou pod svahem, k domu je břeh, není přímá viditelnost. Pak venkovní zeď (nevím z čeho, barák kupoval postavený) a dvě vnitřní stěny, jedna nosná. Přijímač má asi 5 metrů od venkovní zdi směrem k brance. A světe div se, bezdrátově mu funguje. A to má ještě vysílací tlačítko bez baterky, energie se získává prostým stisknutím tlačítka.

Bohužel Ti teď nezjistím, co to je zač, leží na kyslíku :( Ale budu na to snad myslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam taky zvonek s tlačitkem bez baterky, funguje, jen ma asi 20 melodií a po vypadkku proudu se nastaví první melodie v pořadí a zapomene tu nastavenou, naštěstí ta první vyhovuje.

Jinak je to Emos P5726, dosah moc neposoudím, nemám to moc daleko, jen přes dřevěný rám okna a jednu zeď asi 10m, jednotka zvonku je do zasuvky, takže odpadá starost o baterky.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Děkuju, teď jsem se s tím hodinu trápil a zjistil jsem že mi signál ruší branka. Tlačítko bylo přímo na rámu branky. Dal jsem to do plastový krabičky na plot a zvoní.
Ovšem jak píše @Petr 3008 vždy když je to důležitý, tak prd.
Mám momentálně: Honeywell zapoměl jsem dodat v půvoidním dotazu, že potřebuji a mám dvě tlačítka.
Uvidím v létě, až mě to naštve, tak to zakopu a dám tam nějakou sirénu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ano, to vím že to lze takto udělat a mám to tak.
A až mě to fakt naštve, dám k brance kolejnici a kladivo, jako to bylo dříve ve fabrikách 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Máme tady letopočet jaký máme a pořád není drát překonán. Bohužel. Dnes je móda vše bez kabelu ale v praxi to zas tak dobře nefachčí no... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předloni sem taky řešil zvonek. Nechtěl sem do zásuvky, ale na baterky (taky trošku dizajn) a samonabíjecí tlačítko. Navíc sem nechtěl to tlačítko se silikonovou krytkou, protože mi to po nějaký době u takovejch zvonků přijde takový eklhaft hnusný vošmatlaný..  Vybral sem teda Retlux RDB 103 a sem spokojenej. Takže můžu doporučit, signál jde přes několik ytongovejch zdí.

Baterky měním víc než bych chtěl, cca jednou za 3? měsíce, ale jinak parádní. Jen teda ty melodie, to bych se vopupínkoval :D, mám tam klasický ding-dong, zbytek sou strašný vopičárny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam teda nejakej Honeywell , aspon furt funguje jako nocni svetlo (i pres den🙈) ale kdyz jsem doma tak jsem ho snad nikdy neslysel zvonit. k nam chodi zvonit vsichni kdyz tu asi nejsme nevim. prvne jsem mel bezdrat zvonek na frekvenci 433 ale jsme mezi dvema obchody s dvermi na fotobunku a bezsance aby fungoval spravne, ted ten Honeywell je na 868 a funguje , ale prijde mi ze jen treba tri mesice a pak je potreba jej znovu sparovat. jinak si to nedokazu vysvetlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na chalupě mám už několik let Silvercrest STK 16 B3 z Lidlu. Zvonek u branky, signál jde 13 m volným prostorem a pak 70 cm zdí do chalupy.

Když jsme na zahradě u bazénu bereme vnitřní jednotku s sebou. Pak signál projde dalších13 m barákem, kde překoná tři zdi - obvodové 70ky a vnitřní 40 cm. Všechny mírně ze šikma. Fakt je , že to není žádný železobeton - kamenné zdi + přizdívky z Ytongu, ale celkem dává 26 m bez problémů.

Stál něco do tří stovek, na výběr několik melodií, světelné zvonění a tři intenzity hlasitosti. Obě jednotky jsou na baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak, abych se k tomu vyjádřil když jsem s tím začal. 
Padlo rozhodnutí natáhnout dráty. Ty se natáhnou od branky k elektroměru, kde bude trafo s nějakej bezdrátovej bazmek. Bude se odtud pouštět drátem napájení do tlačítka na brance. Doma bude nějakej zvonek do zásuvky a tím bazmekem u hodin to bude komunikovat bezdrátově. 
Komplet to bude bezbateriový.

Říkal jsem mu že jak to nebude fungovat, tak si to zdemontujou a odvezou.   
Mám být bez obav. Nabídl mi 90 dní splatnost na fakturu.  
Tak uvidíme.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>kirkiz: za kolik prosím? Já že budu muset na baráku řešit něco podobného s požadavkem na instalaci zvonků do baráku + do pergoly + do zahradní místnosti (část stodoly) a jediné co mi vychází jako realizovatelné, je natahat zvonkové dráty a trafo do jističové skříňky, hrubým odhadem náklad cca 1.000,- Kč (trafo, 3x zvonek, 200m drátu, tlačítko u branky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...