Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.0 hdi 66 kW líná v nízkých otáčkách


CZE537

Recommended Posts

Zdravím,

jezdím v 307 SW po prarodičích a už dlouho má problém s výkonem v nízkých otáčkách. Do 1500 auto vůbec nejede a hodně špatně reaguje na plyn (jasně, nemůže se to chovat jako atmosféra, ale oproti 1.6 bluehdi 66 kW reaguje mnohem hůř). Ve vyšších otáčkách reaguje dobře, ale při plným plynu jede znatelně hůř než již zmiňovaná 1.6 66 kW v Tepee. Po studeném startu má lehce kolísavý volnoběh. Neví někdo, čím by to mohlo být?

Upraveno uživatelem CZE537
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon, tak dlouho jsem se snažil nepsat typ auta všude možně, až jsem ho nenapsal nikde :) Doplněno, je to 307 SW

Co se týče toho porovnání motorů, chtěl jsem jen ilustrovat, jak ta 2.0 reaguje. U tý 1.6 je prodleva lehce znát, ale tady je mnohem větší.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, je to dost velký rozdíl, ten 2.0  66kw je těžší, hlučnější, těžkopádný atd. atd., prostě malý výkon na těžké auto :myslim

zkus porovnat s někým, kdo má stejný  motor, možná napíchnout na diagnostiku, jestli není něco s motorem, ale myslím si, že nic nenajdete, zase je ten motor spolehlivý...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě napadá, nemohlo by to být vadným EGR, který by se zaseklo v otevřený poloze? Jestli jsem četl správně, tak by mělo být zavřený při studeným startu a plným plynu, což jsou přesně ty situace, ve kterých se podle mě auto nechová jak by mělo. Plus by tím možná docházelo k většímu zanášení sání, což by zase ubíralo na výkonu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...