Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Kapalina servořízení


Crempa

Recommended Posts

Ahoj, v rámci posledního servisu mi doplnili i kapalinu servořízení (už byla dost pod minimem). V servise tam dolili tohle https://www.olio-oleje.cz/oleje-a-maziva/shell/shell-spirax-s4-atf-hdx/ s tím, že zbytek flašky mi nechali. Trochu sem to zkoumal a zjistil, že se to nemá moc míchat a je tam kupa norem a typů. Teď přemýšlím zda je to OK, nebo zda to raději nedat vyměnit celé. Na nádobce ani víčku žádný typ uveden není. Řízení jde zatím v pohodě.

Má cenu to nějak řešit, je uvedený olej pro Experta (2014 2.0HDI) v pohodě? Neměnil jste někdo?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnil jsem to komplet - přijde mi to lepší i kvůli znečistění

Jinak kapalina dextron III odpovídá specifikaci, tady naštěstí jde o syntetický olej takže to smíchání s jiným olejem nebude zas takový problém - jak vypadala ta původní byla moc špinavá nebo bylo v pohodě a šlo jen o množství?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakci, špinavá nebyla, šlo jen o množství. Dolili tak 10deci aby to bylo v danem rozmezi. Skoro sem pak až litoval, že jsem to zmiňoval, mohli to nechat bejt a nic by se asi nestalo (bylo to tak 0.5cm pod minimem). Pokud je ale dextron III v normě co tam lze dát, tak to asi nebudu řešit. Jen ještě po jízdě zkontroluju zda to náhodou nepění. Předpokládám teda, že servis by snad nesmíchal různé barvy nebo typy kapalin co se k sobě nehodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...