Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

BlueHdi 130kW 6man. Otáčky


Berle

Recommended Posts

Důležité tedy alespoň myslím...

Jaké preferujete otáčky motoru.

Já do trojky cca 1800 

A potom co kvalt to o sto víc.

Pište všichni ale dám hlavně na zkušené dýzlisty a fans PSA.

Samozřejmě záleží na profilu Český a preference předjíždění a celkově akcelerace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1800 jsou otáčky maxima točivého momentu :myslim, takže to není na závadu, ale jezdit stále kolem 2000 není to pravé ořechové, při předjíždění nebo řazení v kopci atd. klidně vytoč motor i na 3000--3200 otáček (krátkodobě), jinak normální jízda do 2500 ot., když budeš jezdit furt jen do 2000 ot., bude motor tupý, nepotáhne jak by měl, v pozdějších letech bude problém na STK--emise

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok beru na vědomí. Občas to vytocim a ale řekl bych že za 17tkm jsem na 3200 ještě nebyl. Samozřejmě že na dálnici to je cca denně 30km jezdím tachometrovych 130 to je cca 2500 ot. Jinak co ropa beru Aral 102 ultimate diesel je potřeba brát aditivum měla by to být nafta bez biosložky. A ještě jsem si všiml že mi to teď ultra táhne okolo 1800ot tzv.turbo kopanec, možná to má na svědomí počasí je teď již stále +8. Že by ten motor byl v mrazech omezen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta nafta co bereš by měla být aditivovaná, ale to nevím určitě :myslim,  já jezdil vždycky na obyčejnou naftu a aditiva VIF si přidával sám, nikdy jsem neměl problém ohledně kvality nafty 👍

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Berle napsal:

Občas to vytocim a ale řekl bych že za 17tkm jsem na 3200 ještě nebyl

To nejde k sobě - 3200ot a "vytočit" :myslim:D. Po tolika km a se zahřátým motorem bych to občas vyhnal až k červeným. A při normálním ježdění občas až tam, kdy je cítit tah motoru. Nájezd na dálnici se k tomu přímo nabízí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
V 3. 2. 2021 at 4:30, Berle napsal:

Jaké preferujete otáčky motoru

Sice ne dízlista, ale s benzínem se snažím v rozmezí min. 2000 až cca 6200 (po zahřátí samozřejmě)

Ideální držet se s atmosférou spíše okolo 3000ot.

@HanysRpotvrdí, že benzín musíme točit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 16 hodinami, Berle napsal:

řekl bych že za 17tkm jsem na 3200 ještě nebyl

To neděláš dobře, Jaromíre...:bacha I dízla je nuto, ba přímo doporučeno nešudlat nad volnoběhem, ale využívat potenciál motoru v celém spektru použitelných otáček...

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jak říká @vagi, motor chce určitě držet ve vyšších otáčkách, samozřejmě jiných u nafty a jiných u béňa. Máš manuální převodovku tak není co řešit. Zjisti si v jakých otáčkách je nejvyšší kroutící moment, do jakých otáček to ještě táhne a naopak kdy je to mrtvé a toho využij. Když máš manuál tak jsi svým pánem a můžeš si dělat co chceš. Spousta dnešních automatů dost dusí motor kvůli emisím a to je po technické stránce hrůza. Naštěstí nás s Aisin to netrápí ale bůh ví, jak to bude s Punch Powertrain ☹️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som 10 rokov 2.0HDi 66kW, nikdy som nejazdil pod 1500 otáčok. Vyššie som radil pri kľudnej jazde okolo 2500. Pri obiehaní, alebo do kopca tak pri 3000. Na Rifterovi 96kW jazdím podobne. V meste pri 50km/h vždy na 3. stupni 2000 otáčok, aj keď mi ukazuje, že by som mal dať 4. Občas keď je motor dobre zahriaty, tak ho preženiem aj nad 3000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pod 1500 se podívám výjimečně a to u dvojky max trojky. Jezdím tedy tak aby to nedunelo. Jak ale potom fungují auta s automatem když ty běžně jezdí 1700. Zkuste se vyjádřit Vy co máte automat. Koukal jsem na video od Hrubise s Audi A3 ta dokonce jezdí 1100 ot/min

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem automat jenom jeden rok na P 2008 benz. 1.2 puretech a jezdit s ním v normálním modu je o nervy--snaží se cpát šestku sotva se rozjedeš 😯, pro člověka, co má nějaký mechanický cit (či jak to nazvat), je to peklo, motáš se furt kolem 2000 ot., takže jsem po městě jezdil ve sportovním modu, nebo s manual. řazením, to pak automat postrádá smysl..., možná jsem se pro automat nenarodil :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...