Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pohyby řadící páky


Mikral

Recommended Posts

Ahoj všem, mám v listopadu koupený nový P2008, manuál, benzín, 100 koní a poskakuje mi řadící páka směrem vpřed vzad, odhadem cca 5-10 mm. Převážně se to stává při změně plynu, ale mnohdy i mimo to. Někdy se to stane jednou (vpřed-vzad) a někdy i vícekrát za sebou, kdy to takto cuká třeba 5x za sebou. V servisu mi sdělili, že je to u 2008 normální a že to způsobuje uchycení řazení. Chtěl bych se zeptat, máte někdo stejnou zkušenost? Jak se vám chová řadící páka u tohoto modelu? Díky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 2 měsíce později...
  • O 3 měsíce později...
Návštěvník

Tak to tu trošku oživím. Mám třetí den půjčenou 2008 SUV GT, 1.2 96kW a je to přesně tak, jak se tady píše. Řadička se při jízdě pohybuje, zejména při přidání / ubrání plynu. Působí to dost špatně, tohle se neděje ani u 20 let starého Golfa. Celkově je ta převodovka o ničem a kdo o tomto autě uvažuje, tak jedině s EAT8. Pak to bude moc fajn autíčko. 

Podotýkám, že auto s kterým teď jezdím ještě voní, má najeto 800 km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, HanysR napsal:

Tak to tu trošku oživím. Mám třetí den půjčenou 2008 SUV GT, 1.2 96kW a je to přesně tak, jak se tady píše. Řadička se při jízdě pohybuje, zejména při přidání / ubrání plynu. Působí to dost špatně, tohle se neděje ani u 20 let starého Golfa. Celkově je ta převodovka o ničem a kdo o tomto autě uvažuje, tak jedině s EAT8. Pak to bude moc fajn autíčko. 

Podotýkám, že auto s kterým teď jezdím ještě voní, má najeto 800 km. 

Neviděl bych to tak rezolutně, mám tu převodovku taky v 308. Jestli se hýbe páka nebo ne, nevím, za jízdy na ni nekoukám, ale nevšiml jsem si toho. Jezdil jsem za život s ledasčím a rozhodně tahle převodovka patří k tomu lepšímu. A navíc s manuálem mnohem více vynikne neuvěřitelná živost tohohle motoru (v kategorii, samozřejmě). I poskládání převodů má velmi dobré.

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Že páka poskakuje se mi prostě nelíbí. Vypadá to zvláštně. A není to že bych na ni musel koukat, takový pacient nejsem. Prostě to jde periferně vidět, nedej bože když na ni člověk položí ruku. Prostě mě to překvapilo. Škoda, že i vzhled řadičky je takový nevzhledný, do toho interiéru by se hodilo něco více decentního a ne taková velká potvora. 

Jinak motor je krásně pružný a nemám proti němu sebemenší výtku. Auto jede moc příjemně. Celkově auto fajn, ta převodovka je za mě nejslabší článek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem jel po delší době s mou 308 96kW (teď přes léto ji občas ze soucitu prožene manželka, já jezdím na kole) - řadicí páka se ani nehne a ani nemá vůli, takže s ní nejde ani viklat rukou. V kulise se pohybuje přesně s příjemnou mechanickou vazbou. Tak si říkám, jestli není v 2008 SUV nějaká jiná převodovka, třeba pětistupňová z varianty 81kW "vylepšená" o jeden stupeň, tam bych si pohyb i ostatní námitky dokázal představit:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 8. 2021 at 17:30, HanysR napsal:

Že páka poskakuje se mi prostě nelíbí. Vypadá to zvláštně. A není to že bych na ni musel koukat, takový pacient nejsem. Prostě to jde periferně vidět, nedej bože když na ni člověk položí ruku. Prostě mě to překvapilo. Škoda, že i vzhled řadičky je takový nevzhledný, do toho interiéru by se hodilo něco více decentního a ne taková velká potvora. 

Jinak motor je krásně pružný a nemám proti němu sebemenší výtku. Auto jede moc příjemně. Celkově auto fajn, ta převodovka je za mě nejslabší článek. 

Mrkni dolů na spodní úchyty motoru,něco jako kosti na stabiku. Pokud tomu dáváš za uši,tak by to mohlo být .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@Milan+ Já vůbec nevím jakou řečí mluvíš 😁 Ale naštěstí to budu asi příští týden vracet. Mám to jako náhradní auto za 508 na které mi dělají lak - však ty víš. Jinak na tu 2008 nemůžu říct ani pepř. Příjemnější auto než jsem čekal. Nejdřív byl šok po přesednutí z 508 ale teď celkem fajn. Až teda na velikost. Kufr je fakt zoufalý.

@Ajap To je jenom dobře. Kdyby u tvého bylo to co u auta s kterým teď jezdím, všiml by sis toho. To mi věř. Však to tady někteří taky popisují 😉 Vada to asi není ale musí se to brát tak, že je to auto přes 600 tisíc (verze kterou teď mám) takže bych od toho čekal prostě víc. Jsem jen objektivní, nic víc. S EAT8 by to bylo velmi příjemné. Jinak motor a vše ostatní, velmi příjemné. Nečekal jsem to.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HanysR

Já myslel, že to řešíš u svého,nějak mi to uteklo ta souvislost tady.

To nech na servisu a jejich autě.

Zpětně koukám ,že je to v sekci  2008.

Až přijede sousedky dcerka,tak se v tom zkusím svézt,kouknu na to.

Ještě že je Kai tak tvrdý,že tam se nehýbe nic,jen z toho vše bolí.

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@Milan+ V 508 mám automat takže to není možné co popisuji. Jo neřeším to vůbec. Auto jak mi půjčili tak taky vrátím a neřeším. Jen tady dávám zkušenost s 2008 SUV a říkám jak je to u nového auta (800 km najeto). Že je to asi normální co tu kluci říkají přede mnou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...