Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 1.9TD cukanie kolesa pri rozbehu


Radovanik

Recommended Posts

Zdravim všetkých 😇

Mám taky menši problem :P 

priklad: stojim na červenej..... naskoči zelena, hodim jedničku a keď sa pohýnam (hlavne keď je treba rýchlejšie) tak citim také vybrovanie alebo cukanie pravdepodone z predneho praveho kolesa...

Tento problem som mal troška dávnejšie, robilo to ale vždy či som sa pohýnal na spojke alebo s plynom a bolo riadne vidieť ako obe kolesa sa hybu, cukaju... Bolo to spojkou, vymenila sa nerobilo to. Teraz to ale robi tak ako som vyššie písal. Neviem čím to môže byť. Keď sa menila spojka tak som menil aj zadne silentbloky na ramenách, lebo tam som si všimol že to vtedy behalo.

Teraz ale netušim čím to môže byť, auto nebúcha ani neklepe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keď sa menila spojka tak boli obe poloosy vonku, obe homokineťaky su okeej, vnutorne triangle tiež, ložisko na pravej poloose OK,

olej v prevodovke je, dolieval som nový a vymenil som aj semringy, olej netečie

prevodovka radí ok, nehuči nijak no tam neviem čo sa môže posrať :P

ešte jedna vec ktorá možno s tým ma suvis neviem, skúste niekto povedať: idem dopredu, zastavim a idem niekde cúvnuť, zaradim Rko pohýnam sa (je jedno či rýchlo alebo pomaly a brzdim, stači len troška tuknuť po brzde, tak s pravej strany niečo pukne :P robí to hlavne na pevnom podklade ako asfalt... intenzita sa zvyšuje podľa toho ako rychlo stlačim brzdu a robí to vždy ako po tej brzde tuknem, toľko krat to tam pukne :P najhoršie je že to nerobí vždy.... teraz v zime je všade šmykľavo takže to veľmi neregistrujem ale cez leto ma to niekdy dosť hneva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fuuha, takže obe veci môže sposobovat strmeň heej... Ja som asi pred dvomi rokmi menil predne brzdy aj predné ložiská. Keď sme rozoberali ľavú stranu tak sa ukázalo ze mam zničené závity na ľavej otoči, musela sa meniť celá. Práva strana bola ok ale neviem ako je to teraz....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo aha! No chce to, aby ten zvuk někdo za volantem vyvolal a druhý poslouchal venku.... Chce to i sundané puklice a možná to bude i vidět.... A můžou to dělat i samotné destičky, když tam chybí nějaký ten bazmek na vymezení vůle.... Záleží na brzdovém systému....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vyšlo slniečko, tak som si dal dole pravé koleso a pozrel na to.

Nič zle som ale nenašiel, nič uvoľnene, rozbite...

Natočil som ale par veci s ktorými si nie som istý či su v poriadku 

 

MOV_1512.mp

 

 

 

 

 

 

 

Keď točím kolesom tak od trianglu ide taky zvuk, ak dobre viem je tam pružina a je to také akoby to robila ona. Je to normálne ? :P

 

Ešte pridávam jedno video, neviem či je správna takáto vôla v strmeni.

Upraveno uživatelem Radovanik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom vnitřním kloubu by měla být taková miska s pružinou, která je tam kvůli předpětí.... Tohle vypadá, jakoby nebyla na svém místě.... Obyčejně se to stane, když někdo tahá za tyč poloosy při její demontáži.... Třeba při výměně spojky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u 405 jsem měl něco podobneho, křupalo z vnitřního trianglu, sundal jsem prachovku, roz*ebanou pružinu jsem vyhodil do pryč i s miskou , vyčistil namazal novou vazelínou a od tý doby mam klid. :papa

ještě doplním, mě to při vyvěšeném kole dělalo to že při otáčení poloosou to kopalou celou těhlicí do předu a dozadu

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pružina jakoby odtlačuje vnější unašeč vnitřního kloubu poloosy, čímž v podstatě zaručuje jeho polohu v převodovce.... Nemůže vyjet z drážek.... Když budeš mít štěstí, bude fungovat i bez té pružiny a misky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...