Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Davidova 308


Guest Chamuka

Recommended Posts

Guest Chamuka

Zdravím všechny!

představuji právě koupený Peugeot 308 1,6 VTi, rok výroby 2013, jsem 2. majitel, najeto 22.000 km, pravidelný servis

koupil jsem nové zimní pneu NOKIAN, vyměnil H7 v předním světle, seznamuji se 🙂

D.

 

 

Upraveno uživatelem Chamuka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rocny najazd 3000 km je dost tazko uveritelny. Mas istotu ohladom toho stavu km? Ak hej, tak super.

Dve dobre rady do zivota:
1. Vyhni sa pouzivaniu oleja Total Ineo ECS 0W-30 resp. 5W-30 co tam oficialne predpisuju a vymen ho cim skor za lubovolny plnohodnotny ACEA A3/B4 olej 5W-40. Napr. Total Quartz 9000, alebo Shell Helix Ultra. 
2. Odporucam skontrolovat uchytenie torpeda pod stieracmi k celnemu sklu - zvykne to povolit / prestane to priliehat a potom tadial zateka na protihlukovu izolaciu a motor stieracov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěknej povoz. Proč by to nemohlo být auto s takovým ročním proběhem?  Řekněme s hledem na motorizaci a velikost auta bych úplně klidně věřil tomu vysmívanému " auto po důchodci" .  Naši mají na svém autě roční proběh také v řádu tisíců km a s jejich přibývajícím věkem  se ten proběh snižuje.  Jako úplně klidně to může být auto po člověku který si dopřál luxus nového auta na "stará kolena" ač věděl že toho moc nenajezdí ale chtěl mít klid no a teď nastal čas kdy se toho auta zbavil z jakýchkoliv důvodů. Taková auta se na trhu objevují ale není jich moc protože po takovém kousku spíš skočí někdo z rodiny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vítej v klubu. Pěkný povoz :super Tak ať slouží ke spokojenosti :) Nahoď ještě nějaké foto, i třeba interiéru, ať víme, jak vypadá pořádné zánovní auto :papa

Jinak pořádná podložka pod RZ ZDE a pořádná nálepka na zadní okno ZDE, ať neděláš reklamu 3A :aut :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

To vypadá že je krasavec! Užívej benzínový motor ale hlavně jak říká @slimboynezanedbej údržbu protože tento motor z této doby, je víc než háklivý. A protáhni ho sem tam fakt pořádně, pěkně k omezovači. Neboj se toho. Aby se ti to nezapeklo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chamuka

Díky za přání 🙂 

Díky za rady, stěrače zkontroluju a občas auto pořádně protáhnu.

Autem jezdila paní jako s druhým vozem v rodině, dlouho to taky stálo, letní pneu byly na vyhození i když měly nový vzorek. Trochu nevěřím původní baterce, ale po dálnici se dobila hezky. Poslední servis byl v prosinci 2019. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Takže samozřejmě vyměnit olej atd, to je první věc co bych udělal. 

Jo a samozřejmě i já tě tady vítám a snad tady s námi nějakou dobu setrváš 😉:papa 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Moc hezké, ať ti dělá radost a hodně km bez nehod.

@slimboy Nájezd může být úplně v pohodě. Sám jsem prodával 308 s 25 tis.km po 5 letech. Nikdo z rodiny nepotřeboval, tak holt šla na prodej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky gratuluji ke koupi :) a vítám v klubu:papa

 

jinak nedávno jsem byl na prohlídce dvojkové offce z roku 2012 a nájezdem necelých 50tis. Taky tomu nikdo moc nevěřil, ale když jsem to auto prolezl, tak už jsem věřil:) Takže nízký nájezd může klidně být

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otec ma na Fordu Fusionu z roku 2005 najeto 56tkm? Tedy km by se dalo verit. Spis bych videl problem v tom, ze treba otec to dela po staru jako ve S120L a olej meni po km.  Takze mu to nekdy menim sam, kdyz si vzpomenu a to slychavam. Proc to menis? Vzdyt ma na tom oleji jen 6tkm:-) Nemluve o brzdovce, rozvodech, brzdach, pneu, vse jeste originalni..... Jo, krom svicek. Jsem vymenil, auto pak readne protahl a pak jsem slysel, ze to auto nejak ozilo....😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spoustu lidí žije v mýlce že se servis dělá jen po určitých kilometrech.. U některých věcí je to ale i po daném čase :) + ještě záleží na provozních podmínkách.. Přímo autorizáky na to mají tabulky. Jednu takovou jsem si nechal v Peugeotu vytisknout. U oleje sami píšou 30000 km/2 roky - případně 20000 km/1 rok ztížené provozní podmínky. Rozvody 240000 km/10 let, brzdovka co 2 roky atd.. Babička si 8 let zpátky koupila funglovku Renault Thalia, to auto má aktuálně 3500km.. Ani na garančce tomu nevěřili, ale olej stejně vyměnili :) zrovna olej totiž časem ztrácí viskozitu pokud se nepletu.. Ale to už se trochu utíká od tématu. Důležité je jestli se bývalý majitel o auto staral a měnil alespoň ty kapaliny nehledě na najeté kilometry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chamuka

Ahoj, ještě jednou děkuji všem 🙂

Příští týden jsem objednaný na servisní prohlídku + raději výměna původní baterie, tak pak napíšu jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Guest Chamuka

Ahoj všem 🙂

dnes výměna autobaterie u Procházky v Čakovicích, kupoval jsem tam v lednu i nové zimní pneu NOKIAN (obě návštěvy super a doporučuji). 

Byla tam opravdu přes 7 let stará původní baterie. Vyměněna za VARTA Blue dynamic 60Ah, 540A. Teď jsem klidnější.

Příští týden servisní prohlídka u Domanského.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chamuka

Ahoj všem 🙂

dnes prohlídka u Domanského ve Zdibech. Autu jsem dopřál velkou prohlídku a kontrolu všeho.

Výměna oleje, všech filtrů, brzdové kapaliny a svíček.

Vše OK, kromě klínového řemene, který byl asi tím "stářím" už ve špatné kondici, tedy vyměněn.

 

 

Upraveno uživatelem Chamuka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Guest Chamuka

Ahoj všem 🙂

Přezuto na letní Continental Premium Contact 6 a menší výlet ...

 

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Chamuka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...