Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6 HDi 9HX přední pružiny x rozměrů


Sanil

Recommended Posts

Ahoj,

    tak se mi stala nemilá věc. Praskla pružina a trhá mi pneumatiku. Chtěl jsem koupit nové pružiny, ale je nějak moc rozměrů a nerad bych měl pak auto výš a nebo níž ( už teď je docela nízko), tak aby to nevypadalo zle se zadek. Mohl by mi prosím někdo zjistit délku pružiny podle VINka? Nebo OEM kód? Mám auto bez filtru pevných částic a s klimou, takže by to měla být ta nejkratší, ale moc se mi to nezdá..
VIN: VF33E9HXC84499280
Díky moc za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera objednal nějaké MaxGeary na zkoušku, jen abych to zprovoznil a vypadají že asi jsou shodné s těmi co tam byly.. Proč nekupovat druhovýrobu? Jako že to moc dlouho nevydrží nebo mají špatný jízdní vlastnosti? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

protože mají obvykle jiné pružící hodnoty, či jak to napsat--rozměry samozřejmě sedí, ale namontuješ je a auto je vyšší nebo nižší než by bylo s originálama..., na druhou stranu kupovat drahé origo díly do staršího auta..., no chce to rozhodnoutí, jak dlouho ještě budeš auto mít atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ozzy56 napsal:

protože mají obvykle jiné pružící hodnoty, či jak to napsat--rozměry samozřejmě sedí, ale namontuješ je a auto je vyšší nebo nižší než by bylo s originálama..., na druhou stranu kupovat drahé origo díly do staršího auta..., no chce to rozhodnoutí, jak dlouho ještě budeš auto mít atd. 

No uvažuji si ji nechat navždy, protože mam 306ku ve stejné barvě, tak si chci udělat menší modelovou sbírku. Pak budu shánět 308ku v kombiku a vínové barvě, ale co jsem se dival, tak jich moc nejezdí, takže shanet pak nejake ojete bude problém. Ale zase s 307kou najedu max 5000 ročně, takže nemá moc smysl kupovat drahé díly. U Peugeotu bych dal za obe pruziny skoro 6000, takhle jsem dal jen 950 za obe 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, VojtouNerCZ napsal:

Zadek je snazší. Tlumič jsou 3 šrouby a pak jen trochu zmáčknout nápravu k zemi. Hlavně pozor na orientaci pružin!!! 

Jedna strana vepředu mi trvala zhruba tak 45 minut.. U druhé byl problém povolit mým nářadím vrchní matici.. Jinak auto vypadá že je stejně vysoký a jízdně mi přijde o že žehlí líp nerovnosti a naopak se nenaklání v zatáčkách, takže zatím za ty prachy bomba :D 

Sem se rovnou díval na zadní a už jsou celkem orezlý, takže možná je vyměním taky. 

Jak jsi to myslel s orientací pružin? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dělal zadek komplet (budu to dělat znova protože mi tyhle tlumiče nevyhovují). Takže jsem dělal tlumiče, uložení tlumiče, pružiny, misky pružin a uložení nápravy. Horní misky mají takovou zarážku na konec pružiny. A pokud tu misku nedáš stejně jako původní (respektive v knížce jak na to je popsána její orientace) pružina pak může za jízdy vyklouznout nebo dělat docela ošklivé zvuky (ta druhá věc se mi stala) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tej druhovýrobe asi toľko, keď som to porovnával v katalógoch a v ServiceBoxe (kým bol ešte dostupný) prišiel som na to, že napríklad KYB má jednu pružinu na viacero agregátov, zatiaľ  čo originály sú vyrábané na každý agregát iné, čo je logické kvôli rôznej hmotnosti. Takže tá druhovýroba bude niekomu vyhovovať viac, inému menej, ale dopredu to asi ťažko nejako zistíš. Zatiaľ som teda vymenil iba zadné pružiny, aj to iba kvôli tomu, že to auto už viditeľne ležalo na ceste, po výmene to vyzerá oveľa lepšie. Samozrejme že vzadu sa to mení oveľa jednoduchšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...