Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

musíme s tím pohnout.. :)


Weri 605

Recommended Posts

Krásný den všem… :) 

chápu, že máte asi jiné starosti, ale zkontrolujte si prosím všichni, kdo chcete být členem Clubu, že máte uhrazené či platné členství.
Loni se nám to díky zdražení trošku rozhodilo a někomu tak zřejmě nedorazil automatický email nebo na paypalu automatická platba o prodloužení … 

Mmch je dost smutný pohled na stav platících členů, bez kterých tohle fórum přestane fungovat… máme tu dost registrací, ale málo platících..  asi by to chtělo nějakou změnu… :)  Návrhy mám 2… jeden krutej a druhej ještě krutější… Ale nejdřív dám prostor vám… Čekám smysluplnou debatu, na téma, co udělat proto, aby se zvětšila členská základna… :)

Další bod:
U faktur na prodloužení členství zkracuju lhůtu na zpětné vyvolání na 1 měsíc po splatnosti, nikoli 6 jako to bylo dosud… pak v tom systému dochází k bordelu…
Jinými slovy:
Faktura obnovení členství - neuhrazená - má splatnost 30 dní - tj. platí měsíc pak přestane platit a stane se z ní
Faktura po splatnosti - spadnete z člena na uživatele A od této doby jí vyvolám max do měsíce (31 dní) zpět…. Víc ani ťuk a pak si zaplatíte vyšší částku jako nový člen…!
Myslím, že 2 měsíce je až dost dlouhá doba na to, aby ste stihli poslat finance.. nebo si rozmysleli, zda chcete tohle fórum a tenhle Club podpořit… :) V hospodě taky platíme útratu hned a né až za půl roku...

Poslední věc… (zatím pro dnešek 🙊)
Letos nás opět čekají volby… z nynějšího vedení určitě nebude kandidovat Kubík a Print… a samozřejmě Lucy, která už je mimo hru dávno...
Do počtu seženu (ano, budu kandidovat, a ano předpokládám, že ňákej hlas dostanu :mrk) max 2 lidi… jedním z nich je MJ, který zatím řeší karty (a snad bude moct i dál pokračovat) a druhým bude SV, který to má za trest!!! 😜
Po jednom roce předsedování malé upřimné shrnutí..: normálně se s tou "funkcí" dá chodit na 11-12 hodin do práce, stíhat kamarády, hospody, nákupy, výlety s rodinou, uklízet 9+1, vařit, sekat 1500m² trávy, zvelebovat chalupu a koukat se na telku, pečovat o děti a prostě cokoli, co ste dělali doteď… Pokud bude schopný tým spolehlivých a samostatných lidí, tak já si pak budu moct pořídit těch 5 samýc, 3 slepičky a malý prasátko a nebo odjet na tejden na opravdovou dovolenou bez Clubu…. 😂 Ale kdo je línej a neumí si zorganizovat práci a čas, tak ať se ani nehlásí.. to to rovnou budu rači všechno dělat sama a nebudu se zdržovat prošením a následným čtením výmluv proč to nešlo… :bacha
Ano, sem krutá, ale Club mám ráda a baví mě a nechci, aby šel do kopru… a komu se to nelíbí, tak může kandidovat a přehlasovat mě…! :D:D:D:D:D  i Bíden vyhrál nad Trampem… 😅
Takže rozmejšlejte.. minimálně 2 - 3 kandidátky budou potřeba… Asi by mě odrovnalo, kdyby jich přišlo víc jak 5… 😂
A nebo je tu druhá možnost… aktivní členové - změnit do voleb stanovy a snížit počet členů vedení z 5ti na 3…. To by se muselo odhlasovat dle stanov...
Opět očekávám smysluplnou debatu… :)

Díky za pozornost... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dvě připomínky

a) schválně jsem koukal a hledal, KDE najdu nějakou zmínku o možnostech řádného členství, popsané důvody proč by měl někdo platit a co mu to přinese a možná jsem úplně blbej, ale po hodině !!! jsem objevil v e-shopu zmínku o položce koupě řádného členství za 500 
b) nebylo by možné umístit na hlavní stranu i do fóra příspěvek, který by praštil novice mezi oči a ještě k tomu zjednodušit mu tu platbu? Přiznám se, že nákup přes fakturu e-shopu mi přijde v dnešní době zbytečně složitý (mrtě věcí se platí tak, že se platba jen odklikne a systém už se přes bránu propojí s portálem banky - nacvakáš číslo karty, přijde Ti ověřovací SMS od banky, opíšeš kód a žádnej stres). To, co jsem dneska četl od kohosi, že se hodinu snažil zaplatit pětikilo, to by asi mnohého odradilo

Jen připomínky někoho, kdo přišel zvenčí a chvíli (HODINU !!!) hledal a nenašel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No je to škoda že se víc neplatí, protože ty náklady klubu prostě malé nejsou. Problém je, že hodně lidí si myslí jak z toho někdo nebohatne. Jde to vidět na některých reakcích uživatelů, kteří chtějí info třeba o dílech a někdo jim řekne že není člen tak smůla. Ty reakce jak je to špatné, že tady končí atd... Nevím no. Dneska prostě každá sranda něco stojí a třeba za mě jsem to zaplatil rád, protože tady trávím dost času s fajn lidmi a štvalo by mě, kdyby to přestalo fungovat kvůli nějaké kačce. Otázka jak ty druhé motivovat. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvěd Zaplatit jednou za rok přes IB objednávku mi nepřijde nic, co by se nedalo přežít. To, že někdo měl problém při placení přes PayPal, je smutmý, ale je to jen služba, která občas zahapruje. Uplně stejně, jako tebou zmíněná platební brána...
Co se týká odkazu, kde koupit členství, tak s tím souhlasím, že to není úplně snadno dohledatelné, a kdo tomu nedá alespoň 15min hledání, tak si k tomu cestu nenajde - viz odkaz, kdy do hledání na fóru zadáš "člesntví" a odkaz ti vyjede až na 18. místě
Každopádně tohle by se mělo vyřešit společně s novou hlavní stranou, na které se pracuje, a kde by tyto informace měly být snadno dohledatelné. 
Nicméně si nemyslím, že tenhle lehký diskomfort je hlavním důvodem, proč si lidi členství nekoupí :myslim 

clenstvi.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já myslím že PayPal je v pohodě a to že měl @Petr 3008 problém je náhoda. Já jsem takhle také platil přes PayPal a teď jsem o víkendu platil opět tímto způsobem @Weri 605za věci z eshopu a osobně mám tuto platební službu nejraději. Je to rychlé, nepotřebuji údaje z platební karty a je to bezpečné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeee.. @Medvěd

a) Na hlavní straně dojde k velkým změnám - už se na tom pracuje... Faktem ale je, že je to dlouhodobý.. a ne posledních pár týdnů, co neběží banner s odkazem... Ale ok.. zapnu aspoň banner, než doděláme tu hlavní stranu. Každopádně díky za šťourání se.. 👍😃

b) je mi líto, pokud to někomu trvalo hodinu, přičemž bych si troufala tvrdit, že u nás je to celkem tak na max 9 kliknutí Stejně jako jinde... (tuším - eshop, clenstvi,koupit,kosik,adresa,doprava,platba,podminky,odeslat) bohužel s tím toho moc nedělám, je to systémová věc, která mi dovolí jen omezený funkce... :( nebo ne..? @Schreek ? 🙂

@HanysR v 11 otvírá zásilkovna, tak to hned poletí.. 🤩

Upraveno uživatelem Weri 605
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za hodně věcí může facebook. Když tahle debilita nebyla, tak lidi kladly dotazy sem, a více jsme se sdružovali. Teď každý čumí na ten blbý facebook a svůj dotaz plácne tam. Dostane tam 1000+1 zaručeně správných odpovědí od podobných píčusů a zvesela jde měnit převodovku, protože tý holce na youtube to trvalo 20 minut.............................. Inteligence lidí prudce klesá, jinak si nedokážu představit, jak chlap, který v roce 1984 řídil již svou první Hondu CB400, žije v ČR permanentně, se na FCB v roce 2021, konkrétně včera, zeptá, zda se na motorku kupuje dálniční známka......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Facebook bohužel vypnout neumím....... :(  ale jen tak ze zajmavosti sem se přidala do tý skupiny... těch dotazů je tam fakt hodně... Dost se tam i opakujou... a to je vlastně jediná nevýhoda celýho fb... nepřehlednost a furt to samý dokola... Na to sme ale krátký... leda by tam dycky někdo hodil odkaz na fórum, kde už je odpověď napsaná.., ale nejsem si jistá, zda by nás skupina neblokla... 🙈 To můžou říct služebně starší.. Nevraživost tady ňáká byla, že...? 😅
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJ Sytič - bude-li vedení klubu nazývat "problémy" (povšimni si těch úvozovek, ale nevím teď honem jak to líp nazvat) lehkým diskomfortem, pak se množství platících hned tak nezmění. Je třeba si uvědomit, že KLUB (vedení) potřebuje získat peníze a je-li situace mezi lidmi v téhle době taková jaká je (mrtě nejistot, celkově otrávená nálada a neochota cokoli dělat a hlavně platit), je potřeba hned do první lajny umístit text vysvětlující co za platbu členství klub nabízí, k čemu se naopak bez zaplacení nemáš šanci dostat a tu platbu dát fakt co možná nejjednodušší.

Za mě super krok obnovení banneru (lepší než reklamy na nová auta nebo padající vločky). Myslím si, že ten banner tu visel už v době, kdy jsem se tu znova objevil, kdy a proč zmizel jsem nepostřehl. Zmínka prodloužení platnosti zapomětlivým řádům je fér, měsíc musí každému k zaplacení prodloužení stačit.

To je asi vše, nechci bejt za rejpala

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zase myslím, že děláš z komára velblouda. Opravdu nevěřím, že způsob úhrady členství je ten "problém", který způsobuje neochotu lidí zaplatit... Ohledně zobrazení, nebo spíš nezobrazení výhod placeného členství jsem Ti dal za pravdu. To by se mělo doufejme vyřešit tou novou hlavní stranou. Přiznám se, že jsem si ani nevšiml, že ten banner s členstvím je vypnutý... Jinak ty "reklamy na nová auta" přinášejí dost peněz. Konkrétně asi jako kdyby přišlo (zaplatilo) 10 členů :roll 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Problém je v tom, že těch zásadních rozdílů mezi členstvím a nečlenstvím moc není. Takže když někdo nepotřebuje zjistit něco přes VIN, nepotřebuje hodně dávat lajky a podílet se na hlasování apod, členství vůbec nepotřebuje a nikde to nepozná. Je to jen o tom, jestli mu záleží na klubu nebo ne. Pokud to nějak neřeší, tak si řekne proč by to platil, když to funguje i tak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně, raději 5 platících, kteří platí, protože jim na klubu záleží, než 20, kteří si kupují službu a jinak je to nezajímá. Prostě jen s těmi, "co se jim to vyplatí" to fungovat nemůže. Ale to je jen můj názor :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže ono asi není až tak moc věcí, co by se daly dát jako placené a nedaly se v dnešní pokřivené době sehnat jinak. 

Byly doby, kdy klub pořádal čtyři srazy ročně, lidí na ně jezdilo poměrně dost a tak, když se řeklo, že řádný člen nemusí platit startovné (100 Kč), byl takový řád během roku "na svých" a ještě se několik víkendů v roce dobře bavil. Pak postupně začala účast na srazech upadat (důvod nevím, ale netýkalo se to jen srazů P-C) a většina klubů fandů značek má problém s naplněním jednoho srazu v roce. 

Loni a letos to je dík koroně celkově úplně blbý a spousta lidí opravdu může mít problém s tím, jestli jim těch pár stovek za podporu klubu nebude nakonec chybět v kešeni. 

Řádné členství bylo, je a bude vždycky spíš vyjádřením podpory klubu a spokojenosti se směřováním a atmosférou na fóru než obchodem ve smyslu: Dal jsem tolik, dostal jsem tohle - vyplatilo se? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@MJSyticJasně, já tomu rozumím. Jsi taky srdcař jenže víš jak to dneska je... Dnes každý počítá a vše chce nejlépe zadarmo. To je holý fakt. Dnes většina řeší jen sebe sama. 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím. Taky to nemyslím tak, že bychom tento typ členů měli ignorovat. Jen, že je důležitější, aby se připojili ti, kteří ten klub mají rádi, i když jim z toho kromě "pocitu být v týmu" nic jiného nepřináší.
Jak píše Medvěd. Přilákat platící byl vždycky problém a teď v době "Covid krize" to bude ještě těžší. 
Ono těch nápadů, jak členství zvednout prestiž pár je. Ale i díky "Covidu" zůstalo jen u prvotních seznamovacích rozhovorů. Ale věřím, že až tahle "srajda" odejde a lidi se zase budou moci normálně scházet, tak se to dotáhne. Po ZOOMu se zkrátka dělají "kšefty" špatně :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peugeota nemám.... Služeb "jen pro platící" nevyužívám.... Proč já vlastně to členský platím :myslim  No protože sem chodím rád "plácat játra".... Není to tu jen o autech a až na pár vyjímek jsou tu fajn lidi.... :super  Už jsem tu i kdysi naznačil, že to tu mám místo té zhovadilosti jménem FB.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Medvěd napsal:

Jenže ono asi není až tak moc věcí, co by se daly dát jako placené a nedaly se v dnešní pokřivené době sehnat jinak. 

Byly doby, kdy klub pořádal čtyři srazy ročně, lidí na ně jezdilo poměrně dost a tak, když se řeklo, že řádný člen nemusí platit startovné (100 Kč), byl takový řád během roku "na svých" a ještě se několik víkendů v roce dobře bavil. Pak postupně začala účast na srazech upadat (důvod nevím, ale netýkalo se to jen srazů P-C) a většina klubů fandů značek má problém s naplněním jednoho srazu v roce. 

Loni a letos to je dík koroně celkově úplně blbý a spousta lidí opravdu může mít problém s tím, jestli jim těch pár stovek za podporu klubu nebude nakonec chybět v kešeni. 

Řádné členství bylo, je a bude vždycky spíš vyjádřením podpory klubu a spokojenosti se směřováním a atmosférou na fóru než obchodem ve smyslu: Dal jsem tolik, dostal jsem tohle - vyplatilo se? 

Asi ve spoustě věcí se mi dva neshodneme to víme oba v tomhle s Tebou souhlasím až na jednu věc ano to když nemusel řádný člen platit startovné (manipulační poplatek) nebo jak se to nazvalo na srazu mu vrátilo ty koruny vložené do členství. Tak tady bych podotkl že placené členství má výhodu v Autokelly i když dost často je zde probíráno že AK je drahé tak přece jen při použití členské slevy se investice do členství dokáže " vrátit" i třeba jen po jediném nákupu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

To, že jsem já měl problém s platbou přes PlayPal byla asi skutečně náhoda, ale určitě jsem to nebral jako nějaký zásadní problém. Kdyby to nešlo, zaplatil bych prostě jinak, třeba převodem. Nijak by mě to neodradilo.

Během těch měsíců tady a teď při platbě za členství mě nikdy nenapadlo přemýšlet o nějakých výhodách nebo něčem proč by se mi mělo vyplatit být členem. Už jsem to napsal včera, prostě se tady člověk dozví spoustu zajímavostí, užitečných rad a někdy prostě jen dobře pokecá, tak jsem to chtěl podpořit, i bez nějakých výhod. A určitě je to i o vztahu ke značce.

Jak ale přesvědčit ostatní, to vážně nevím. Samotného mě docela překvapilo jak málo je členů na počet uživatelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...