Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

1.6HDI problém při záběru


Dave_k

Recommended Posts

Objevil se nám takovej problém. Když je potřeba zrychlit (prudší sešlápnutí plynu) se auto rozvibruje a zvuk motoru není taky dobrej (bručení). Jak se to rozjede tak už to je dobrý. Těžko říct jestli to nemůže dělat spojka, která jinak se zdá, že zabírá normálně. :myslim

Při pozvolným zrychlení není problém.

Je to 1.6HDI 80kW r.v. 2006 MUX FAP OFF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zatím progres žádný. Auto bylo v servise, kde našli a vyměnili jen už načnutej silentblok motoru. Příčina se hledá dál.

To chvění je nejvíc citelný, když musí motor opravdu zabrat (přidání do kopce). Připadá mi jak kdyby chvíleme chtěl motor vycestovat ven. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vyfuk mas origo? Zazil jsem neco podobneho s jinym motorem, praskl vyfuk, nahradili zkorodovanou cast novou trubkou, jenze ten vyfuk byl pak trochu delsi. Normalne nebylo nic poznat, ale pri zaberu, kdy se motor pri zatahu pootocil (napnul se v tech silenblocich) , tak jak byl vufuk dlouhy, tak se v zadu oprel za zadniho zaveseni vyfuku a cele to dokazalo rozeskakat auto. Nevisel volne, nemel vuli, jak by kazdy vyfuk mel mit. Ten vyfuk se pak musel zkratit.

Taky to dokaze, kdyz se vyfuk o neco opre natvrdo. Videl jsem na jinem svem aute po bouracce na zadek, kdy mi trochu zatlacil zadni prepazku a v podstate vse vcetne tazneho ktere trefil. Nakonec se tenkrat menil jen naraznik, a prepazka se nachala tak, ale vyfuk se pri zaberu (vlive pohybu) oprel o jeden sroub co drzel krk tazneho a nejen, ze to vibrovalo, ale jeste to vydavalo brutalni zvuk, jsem myslel, ze se mi sype prevodovka.

 

Mozna to neni tvuj problem, ale za zkouknuti nic nedas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to měl taky, tohle dělá dvouhmota, půl roku se to takhle chvělo, ale já jí roztrhnul při driftu na sněhu, takže to šlo rychleji do kopru, jsou tam takové hliníkové půlměsíce a na nich je pružina a já dva urval a pak se trhnul celý. Vyměnil jsem za jednohmotu a tu tam mám 5 let a to je od Starline a na to jak jí dávám tak drží neskutečně, najel jsem na ní 90000 km už. Být tebou nechám to vyměnit hned, mě se dorvala 100km od domova a to auto prostě nejede, točí a auto nemá žádný záběr a stojí na místě 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rovině to bylo v pohodě, nejhorší to bylo do kopce 2-2.3 tis otáček to klepalo a nad 2.3 jak dostal motor otáčky a neměl takový záběr, tak to dělat přestalo, mě taky zabírala normálně, ona podkluzovat ani nemůže, když je jako by napevno.. 😀 Podklouzne, až když se urve, ale to je konečná, to se jen točí a už neujedeš ani 1 km. Podle mě jsem na ní najel tak 3000km, než se trhla úplně, při tom klepání 

Upraveno uživatelem Jenda555
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Dneska jsme auto vyzvedli ze servisu. Dvouhmota byla opravdu po smrti. S načatou jsme najezdili cca 15t km.

Servisák to dělal u 1,6HDI ve 206 poprvý a říkal, že se s tím ještě nikdy takhle nes..l. Jak je tam všechno nahňahňaný a co všechno musel demontovat, aby se na spojku vůbec dostal.

Takže proběhla výměna dvouhmoty, spojky, ložiska, simeringu a oleje v převodovce. A jsme o 13k lehčí. Snad už se na to nebude muset nikdy šahat.

Ještě se zmínil, že občas při volnoběhu se jakoby něco klepe v sání. Nějaká klapka či co. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...