Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 problém s ventilátorom kúrenia - VYRIEŠENÉ


matthew2211

Recommended Posts

Zdravím Vás,

mám problém s ventilátorom kúrenia (topení). Nefunguje mi a kedže sme s kolegom zistili,že nejde k nemu štáva (neukazuje nám napätie na Multimetri). Na palubovke mi nesvieti všetko ako by malo (v prílohe dodávam fotky) ale nerozumiem kedže všetky poistky komplet sme prezreli a sú v poriadku... Na fotkách vidno že mi nesvietia  na palubovke vyhrievanie zadného okna a stupne ventilátora kúrenia. Pritom vyhrievanie zadného okna mi funguje bez problémov. Problém je ten že všetko v aute beží jak má ale ventilátor kúrenia nie.... deje sa to už dlhšiu dobu,najprv som počul také akokeby cvaknutie (napr. poistka) a odvtedy mi nejde ventilator...viete mi niekto poradiť prosím Vás že čo mám za problém?

IMG_20210123_175513.jpg

IMG_20210123_175522.jpg

Upraveno uživatelem matthew2211
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde vobec. Poistky su vsetky v poriadku a mam aj el.schemu zapojenia,resp. prirucku ku 406-ke a tam pisu,ze mam zkontrolovat poistky na strane spolujazdca. Ale nechapem lebo ja som nasiel poistkovu skrinku na lavo pod volantom a dalsia je v motorovom priestore za akumulatorom. Auto je samozrejme s volantom na lavej strane takze nerozumiem kde pri spolujazdcovom ,,kastliku´´ mozu byt dalsie poistky. A ovladaci blok je kde? lebo do motorceku idu len 2 kabliky (aj podla schemy maju ist) a v tychto kablikoch som nameral 0,5 V (predpokladam ze tam ma byt 12V). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teraz neviem ako to ma manual oproti digi klime.  Ja len viem a uz to tu niekto spomenul a ja som to tiez osobne riesil v sekcii 406. Na motoru ventilatoru su dva transitory ktore casom daju vypoved.

Ja len upozornujem ze ja som to riesil na modelu s digiklimou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JOp tak to se omlouvám nevšim sem si že je to newmodel, ale i tak si myslím že soudruzy z PSA v tom moc velkou změnu neudelali. Podívam do schémat.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • matthew2211 changed the title to 406 problém s ventilátorom kúrenia - VYRIEŠENÉ

Ja som mal  605, stary model r 91 a novy model 99, a oba mali uplne totozny blok ovladania ventilatora, cize po vymene tranzistorov za 4€ a islo sa dalej, 406 to uz mali od r96 zmenene na ovladanie z RJ digipanela,
Niekedy tie stare riesenia boli najjednoduchsie,.
ale nech to funguje 🙂🙂🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...