Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PEUGEOT 207 svetla.


potok123

Recommended Posts

Zdravím všetkych. Kupil som peugeot 207rok 2008 54 kw dovezeny z Nemecka. Pri naštartovani sa stretavacie svetla, svietenie cez deň  musia zapinať ručne.  Potvrdili mi to aj v servise peugeot. Vraj v mojom type sa automaticke zapnutie neda aktivovať. Chcel by som, aby sa svetla zapli v polohe 0 po naštartovani ako som mal v 206stke. Nevie niekto kde idu kabliky z prepinača svetiel na ľavej strane pod volantom, aby som nemusel rozoberať pristrojovku?Blokove schemy na nete su ale podrobna asi neni.  Chcel by som namontovať rele asi s 8 sekundovim spozdenim a spinať kontakty, ked je spinač v polohe zapnutych svetiel. Napajanie pre cievku rele by som zobral niekde ked motor beží. Za pripadnu odpoved vopred dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mojej bývalej 207ke 1.4E 70 kW, r.v. 2007 išlo automatické zapínanie stretávacích  svetiel v riadiacej jednotke nastaviť. Urobil to servis Peugeot hneď na 1. záručnej prehliadke. Tuším sa ma ani neopýtali. Auto nemalo nejakú špeciálnu výbavu, na faktúre bola uvedená verzia Trendy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Havlicek.Lukas napsal:

to ti nepomuze protoze tenhle model ma BSI a packy komunikuji pres datovou sbernici
spis skus zdejsi cleny jestli ti to nedokazou aktivovat diagnostikou (Servis peugeot se s tim nechtel asi sr*t)

čo to je datova sbernica,nejake impulzne napetie,alebo vstup do BSI?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa je jedno,či kontakt, kontakty zopnem do polohy svetiel ručne, alebo spinač ostane v polohe 0 a zapne ich rele po naštartovani. Ide mi hlavne o to kde hľadať kabliky ktore idu od prepinača svetiel. Toto autoelektrikar určite vie. A kde je umiestnena jednotka BSI.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednicky a nuly jak v USB kabelu - packa posle signal mam sepnuto: BSI da povel prednim i zadnim svetlum aby se zapnula 

Neres kraviny bud skus zdejsi klubaky azt ti zy svetla aktivuji nebo si tam dej LED denni sviceni a packou si je v noci prepnes rucne

 

Pokud by si chtel dodelavat rele musel by si mot soustavu nekolika a zapinat kazdy okruh samostatne (levy predni obrys, pravy predni obrys, tlumene leve, tlumene prave, zadni obrys levy, zadni obrys pravy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem zakladať novú tému,tak napíšem sem,potrebujem zadné svetlo na 207 SW ,tak trochu začalo zatekat do pravého zadného,bude asi prestarnute tesnenie,moja otázka je mám možnosť kúpiť čisto nové svetlo značky Visteon že vraj prvovýroba,alebo radšej použite ale original Peugeot...cena u obidvoch je rovnaká,pri originali ma odrádza vek a možné opotrebovanie,no a pri novom zas otázna kvalita značky Visteon..Poradí niekto?Poprípade nejaké skúsenosti zo značkou Visteon?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedno nové světlo vypadá na autě blbě :myslim, je to hned vidět, navíc každé světlo pak svítí jinak..., osobně bych koupil buď dvě nová světla, nebo jedno starší, aby to vzadu svítilo přibližně stejně

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 1. 2021 at 19:55, potok123 napsal:

Zdravím všetkych. Kupil som peugeot 207rok 2008 54 kw dovezeny z Nemecka. Pri naštartovani sa stretavacie svetla, svietenie cez deň  musia zapinať ručne.  Potvrdili mi to aj v servise peugeot. Vraj v mojom type sa automaticke zapnutie neda aktivovať. Chcel by som, aby sa svetla zapli v polohe 0 po naštartovani ako som mal v 206stke. Nevie niekto kde idu kabliky z prepinača svetiel na ľavej strane pod volantom, aby som nemusel rozoberať pristrojovku?Blokove schemy na nete su ale podrobna asi neni.  Chcel by som namontovať rele asi s 8 sekundovim spozdenim a spinať kontakty, ked je spinač v polohe zapnutych svetiel. Napajanie pre cievku rele by som zobral niekde ked motor beží. Za pripadnu odpoved vopred dakujem.

Normalně to jde aktivovat přes diagnostiku. Ja to mam taky aktivovaný a funguje to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry ludia. Neozval som sa lebo sme tu mali snehovu kalamitu a potrhalo opticke kable. Našiel som na nete podrobnejšiu schemu zapojenia. Už viem do ktoreho zvezku na BSI udu kabliky z prepinača svetiel. Je tam datovi signal a bude stačiť relatko ktore zopne po naštartovani kontakt svetiel,namiesto toho aby som ho ja zapol ručne.  Ak dovolite mam ešte otazku. Na doske BSI dole pod poistkami je prepinaci bočnik. Nad nim je napisano PARC/KLIENT pod nim PARK/USER. Ja ho mam zapnuty v pravej polohe, ale ked pozeram na nete na obrazky BSI tak večšinov je v ľavej polohe. Ktora poloha je spravna? Ja mam peugeot 207 rok 2008 , 54kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, všiml jsem si, že mi i při vypnutém zapalování stále nepatrně svítí pravá zpátečka, je to vidět opravdu jen ve tmě. Mám tam ledky už několik let, ale nikdy nebyl problém. Po pár minutách zhasne při přechodu do úsporka. Světla jsou uvnitř jako nová, bez oxidace, kabely taky. Může být problém někde jinde? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, Yarda_cz napsal:

Zdravím, všiml jsem si, že mi i při vypnutém zapalování stále nepatrně svítí pravá zpátečka, je to vidět opravdu jen ve tmě. Mám tam ledky už několik let, ale nikdy nebyl problém. Po pár minutách zhasne při přechodu do úsporka. Světla jsou uvnitř jako nová, bez oxidace, kabely taky. Může být problém někde jinde? Díky

A to ti to nehlásí vadnou žárovku? Ja dal LED do zpateček a i když měli napsano že jsou CanBus, tedy by neměli prosvitat, jako tobě, a neměli by hlásit vadnou žarovku, tak sice neprosvitali ale řvalo to že jsou obě dvě žarovky vadné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...