Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou značku aku baterky do aku šroubováku/vrtačky Bosch.


OK406

Recommended Posts

Mám aku šroubovák/vrtačku Bosch PSR 960. Potřebuji vyměnit aku baterii. Co jsem se díval na internetu, tak jsou nabízeny od dvou výrobců:

1) NTL NTL-BOS-1041-30H Baterie BOSCH BAT048/BAT100 9,6V 3000mAh Ni-MH – neoriginální

2) Green Cell Bosch O-Pack GSR 9.6VE2 PSR 9.6VE-2 9.6V 3000mAh Ni-MH - neoriginální

  Chci se prosím zeptat, zdali má někdo zkušenosti s některou z výše uvedených značek. Aku šroubovák/vvrtačku, nepoužívám moc často. Proto se domnívám, že je zbytečné kupovat drahou baterii, jejíž cena je skoro stejná s cenou celého přístroje.

 Děkuji za rady i poznatky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2021 at 20:38, OK406 napsal:

Mám aku šroubovák/vrtačku Bosch PSR 960. Potřebuji vyměnit aku baterii. Co jsem se díval na internetu, tak jsou nabízeny od dvou výrobců:

1) NTL NTL-BOS-1041-30H Baterie BOSCH BAT048/BAT100 9,6V 3000mAh Ni-MH – neoriginální

2) Green Cell Bosch O-Pack GSR 9.6VE2 PSR 9.6VE-2 9.6V 3000mAh Ni-MH - neoriginální

  Chci se prosím zeptat, zdali má někdo zkušenosti s některou z výše uvedených značek. Aku šroubovák/vvrtačku, nepoužívám moc často. Proto se domnívám, že je zbytečné kupovat drahou baterii, jejíž cena je skoro stejná s cenou celého přístroje.

 Děkuji za rady i poznatky.

 

Já tedy nevím co tu řešíš, ale za tyto kačky, pokud nechceš komplet novou, není co řešit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Boschem tedy konkrétně zkušenost nemám, ale mohu se podělit o zkušenost, kdy jsme s kolegou koupili náhradní alternativní aku (22V 3300mAh) do našeho pracovního nářadí (Hilti) a bohužel jsme zjistili, že některé stroje s těmito neoriginálními akumulátory neumí pracovat. Možná je to jen specifikum pro HILTU, která si tímto chrání, aby jim do novějších typů nářadí lidi cpali jen origo baterky za cenu kolem 4.600,- Kč... Ta alternativní byla samozřejmě za třetinu (a díky bohu nám funguje ve šroubováku na sádrokarton).

Jen chci říct, že tyhle neorigo baterky jsou docela sázka do loterie. 🤔 (ale jejich nákup chápu a vůbec neodsuzuji)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je možné, že ta Hilta má nějakou elektroniku, která komunikuje s baterií a ty neorigo baterie jí nemají. Ono už i vrtačky a jiné nástroje neumí jenom to k čemu jsou stvořené. Ono si to s tebou už i "povídá" :) Do práce jsme pořídily novou aku vrtačku od DeWaltu a tu si můžeš spárovat přes BT s telefonem, "zamknout" jí a v případě, že nejsi poblíž s telefonem tak vrtačka nejde zapnout (pro případ krádeže). Eviduje i jak dlouho byla v provozu takže můžeš kontrolovat dělníky jestli se ti neflákají na stavbě :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Nakonec jsem vyměnil baterky ve zdroji. Objednal jsem na Aliexpressu silnější baterie. Zatím je vše v pohodě. Baterky drží a jsou silnější, než původní baterie (viz fotka v příloze). Cenově to vyšlo ,,levněji" + nemusím vyhazovat původní originální kryt zdroje.

baterie aku.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...