Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citroen c5 III 2011


Háček

Recommended Posts

Cagobelo.. Otec si pořídil c5ku.. No story ze je z acek vynecham.. 

Převodovka typ 20DP50 , vymlely se zuby synchronu pátý rychlosti. Byl v citroenu a pry 12tis za celou sadu páté rychlosti, ale nikdo nevi kdy to bude.. Nemate nekdo moznost na to mrknout případně nahodit nejakou lepší cenu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně ze starší bude levnější, ikdyz moc sem jich nenašel, ale hlavně nebudu mit jistotu ze se to nevysype znova za tyden.. 

 

Hele fotky nemam bohuzel.. Jak mas kolo pateho kvaltu to velke se synchronem, tak vnitrek (zuby co spojuji kolo a synchron) je total na kaši. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak táta rozhodnul že počkáme na vyjádření citroenu, pokud to prý bude na skladě na slovensku tak to je do pátka doma, pokud to nebude u nich na skladě tak prý z francie a to budeme čekat týden až 14dní. Nechce dávat kola ze staré převodovky ..

Osobně co jsem ještě lustroval kompatibilitu tak by to mělo jit napasovat ze 405ky :D ale tu kvuli jeho modernimu křápu rozebirat nebudu .. :D každopádně díky za ochotu a pomoc :) hned jak se něco změní dám vědět a přidám fotky pro příště

 

mimo jiné .. - http://www.catcar.info/en/ docela dobrá stránka na tyhle srandičky 

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska dorazilo a hned jsme to po práci poskládali 

Problém :
DSC_0012.thumb.JPG.d6153811beadbf3f160fe3f83e4f5245.JPG DSC_0013.thumb.JPG.790f825ab7cb4973981678ccd5e38dbd.JPG DSC_0009.thumb.JPG.5c39b5d979d60d019757b229c996e96a.JPG

 

řešení za necelých 13tis nový origo synchron plus kola , vložka atd. složení cca hodinka :

DSC_0010.thumb.JPG.9c63d15e609e21750720721a06af6c31.JPG DSC_0011.thumb.JPG.717bb5f236cc58b3f5e767cda0abf9aa.JPG

 

V autorizáku prej říkali že je to častá závada, ale já osobně jsem tohle ještě s nikym neřešil ani jsem to nikdy neviděl 

DSC_0008.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá, že nedávno (nemyslím při prodeji) tam chyběl olej a naopak přebývala teplota.... Ten hliníkovej synchronizační kroužek je pěkně potrhanej na povrchu.... A ta umělohmotná klec toho ložiska ani nemluvím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím no, v citroenu říkali že to je tím že lidi zařaděj petku a nechaj ruku hozenou na fofrklacku , a jak jsou táhla v tahu tak to ma tendenci vyskakovat no.. no je to opravený a snad to vydrží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, jako ono to trochu dává smysl.. 
Hele dnešní update, tata to šel dnes projet a vrátil se s tím že mu vypadává pětka, když je v záběru tak dobrý a jak ubere plyn tak to vyhodí fofrklacek dolu a je venku.. prošel jsem nějaký fora a prý to muže dělat nedotažená matice na soukolí, tak jsme to kuchli znova, všechny matice jsme přetáhli , moc to nešlo max pár mm.. vule nikde nejsou , po sundání synchronu jsem si vyšimnul že byla otočená distanční podložka pod kolem rychlosti a lehce odrbala klec ložiska (je vidět na poslední fotce předchozího příspěvku na hřídeli před ložiskem). Po smontování kvalt nevypadává ale pětka tam jde přes zuby jakoby synchron nesynchronoval a stále při ubrání plynu dost cuká pákou.. u jiných rychlostí to nedělá takže silentblok motoru jsem vyloučil.. nějak mě už nenapadá co to muže bejt.. olej ? .. ten mu objednám novej dle specifikace a uděláme výměnu ale nejsem si jistej jestli to pomuže. každopádně oleje tam teď bude dost pod deklem ho zase bylo nalítáno dost takže na sucho to nejezdí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Háček napsal:

byla otočená distanční podložka pod kolem rychlosti a lehce odrbala klec ložiska (je vidět na poslední fotce předchozího příspěvku na hřídeli před ložiskem). 

Takže tam už někdo byl před tebou.... A možná před "Áčkama".... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...