Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citroen c5 III 2011


Háček

Recommended Posts

Konkrétně u tohoto Citroenu nevím, ale podle mně to nějak půjde..... Tohle už asi budou lanovody.... Seřízení může být na konci bowdenů nad převodovkou, přímo na mechanizmech vně převodovky a na kulise u fofrklacku.... Ale ty jsi šikovnej, ty na to přijdeš.... :super 

Ale ty silentbloky bych až tak nevynechal, to už není tolik práce navíc....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na špajzku jsem koukal no, jsou tam lana ale nastavení tam žádné není, nebo alespon jsem ho neviděl a u fofrklacku nevím no, pohledám na gůglu třeba něco najdu 

edit : Podle toho co jsem našel za obrázky a výkresy tak to žádné štelování nemá :roll no dám vědět zítra .. to je zas víkend .. 

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna oleje nepomohla a táhla jsou nandaná správně. V týdnu mrkneme na silentbloky motoru a už zbejvá asi jenom spojka.. auto má 200k nalítáno a pokud je tam původní tak už je na čase na výměnu, osobně se mi zdá že zabírá vysoko ale těžko soudit , hydrauliku mam snad jen u yarise .. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neber to osobně, já jsem převodovky neopravoval, dával jsem je tam, kde dělají jen převodovky a skoro vždycky to po opravě nebylo ono, neumím vysvětlit proč, když je to jen skládání kol na hřídele, asi nedodržení předepsaných vůlí, nevím, ale když začaly vrakoviště, měnil jsem celé převodovky, už proto, že to každý chtěl raději (je to o dost levnější) a taky proto, že s nima-převodovkama- nebyl problém (možná jsem měl štěstí), prostě nová gufera, nový olej a oprava rychle hotová :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš otočenej synchron? Špička zubu na synchronu proti špičce zubu v té misce kola :myslim  Teď si úplně nevybavím, jestli to je fyzicky vůbec možné.... Na dálku se tohle radí blbě.... Potřeboval bych si to vočumět a vohmatat.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak píše @ozzy56, převodovka se mění kus za kus.

Ta jistota nového dílu do staré převodovky je spíše k smíchu-z toho rozšmelcovaného kola tam zůstalo dost úlomk a špon, které určitě načaly i další věci-ložiska kola, pouzdra...

Převodovka bude stát 5-10t za nějakou topovku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli opravovat, nebo měnit závisí na více okolnostech.... Navíc vím, jak se ta stará převodovka chovala, o jiné z vrakoviště nevím nic.... Navíc pokud je to na soukolí 5tého stupně (převodovka nemusí ven), tak bych opravoval taky.... Smůla je, že už se v tom asi někdo hrabal, takže není jisté, že to pod krytem bylo poskládané správně.... No a teď, když už je za draho koupeno, tak musí @Háček projevit důvtip a poskládat to správně.... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opraveno, synchron obráceně a uz to funguje jak ma, paka nekope jde pěkně zařadit.. 

Co se týče starší převodovky, jak jsem uz psal, tata nechce riskovat další vysypanou převodovku, a jelikoz na vypustaku nebyl ani chlup tak předpokládám ze tam nic nenalitalo, coz by bylo i sakra brutalni smula kdyz ten patej kvalt se zbytkem prevodovky spojuje jen mazaci kanal a vracecka, kanal je vedenej hřídelí a vracecka je o průměru asi 8mm.. Dost zubů jsme vytahali z deklu. Nereknu kdyby to bylo vysypany na 4ce nebo trojce co je uvnitř ale tohle je separovany mimo.. Takze tak. 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...