Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Univerzální couvací senzory


Péťa

Recommended Posts

Návštěvník

Občas je někomu při montáží TZ dávám, když už je dole nárazník. Beru vždy Valeo, jednak kuli spolehlivosti a druhak mají malý průměr čidel.
Třeba jen 16 - 18 mm a vypadají ve finále jako originály. Dají se lakovat. A když je to dodělávka, tak bych volil pouze zvukovou signalizaci, ať dáš kapličku s displejem kamkoliv - vždy to ruší design přístrojovky.
Ze zkušenosti bych doporučil bzučák nedávat pod tapacírunk, ani pod roletu v kufru. Je to pak málo slyšet. Když už schovat, tak natáhnout dopředu a někde pod volant. kabeláž Valeo na to má dost dlouhou.
Originální nárazníky mají většinou zevnitř značky, kam patří originál senzor, tak se snažím to dávat tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě bude rozdíl jen v uchycení senzorů, u tý první to vypadá, že vyvrtáš díru a vložíš pouzdro senzoru z venku a pak do toho pouzdra strčíš senzor.
U tý druhý se to asi zajišťuje po zastrčení senzoru nějakou plastovou maticí zevnitř.

632203 má možná nižší/kratší senzory.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Dnes dotaženo do úplného konce, děkuji za cenné rady. Čekal jsem s montáží, až bude teplo, aby nebyly zkřehlé plasty.

Nakonec jsem koupil dle doporučení https://www.autorozvody.cz/cs/hledani/1/2/632200/pomoc-pri-parkovani-rozsirena-sada-varovny-syste/valeo/632200/6126501

a oproti doporučení i display https://www.autorozvody.cz/cs/hledani/1/9/632215/uhlovy-korekcni-krouzek-senzor-park-asistent/6128895 :D

Instalace s krátkou pauzou na oběd trvala šílených 9 hodin :D Ten display jsem nalepil zvrchu na zpětné zrcátko, je to slušné. ;) Reproduktor vzadu v podběhu, řve jako blázen :super Senzory jsem přibližně rozměřil a vycházelo to téměř přesně, jako naznačené zevnitř nárazníku. Použil jsem pochopitelně ty naznačené v originále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...