Jump to content

Pojistky a připojení kamery 508 II 2019


Recommended Posts

Ahoj,

Chtěl jsem zapojit kameru do pojistkové skříně (blackvue má i parkovací mód) ale v 508 r.v. 2019 se dostanu jenom k pár pojistkám (skříň 1 vidím jen pojistky 12-36). Musím připojit 2x (pod stálým napětím i pouze po nastartování)

navic v návodu chybí spousty popisků (zřejmě citlivé okruhy)

Mate někdo zkušenosti s instalaci případně poradíte jak se dostat ke zbytku pojistek?

 

 

F256B99D-DA6C-4963-85D0-5F99F625B956.jpeg

Link to post
Share on other sites

Ahoj, co konkrétně potřebuješ? Jakou kameru budeš připojovat? Tady do BSI to stejně těžko připojíš. Musel by jsi mít schema zapojení BSI, aby jsi z konektorů byl schopen požadované napájení vytáhnout.

Link to post
Share on other sites

Ahoj, potřebuju najít okruh pod stálým napětím i při vypnutém motoru (což žádný z 12-20 viz foto není a k dalším pojistkám se nedostanu) + jeden okruh, který je aktivní při nastartování (kamera díky tomu pozná kdy má nahrávat “jízdu” a kdy parkování). 
kamera je blackvue 750

Link to post
Share on other sites

Tak spínané napájení je třeba na černém konektoru 35 pinů (PAV) pin 28 pojistka F1 (napájení vnitř. zpět. zrcátka), stálé z aku šedý kon. 16 pinů (PPB) pin 5 poj. F14  (samostatná telemat. jednotka), nebo také 16 pinů modrý (PP1) pin 2 poj. F12 (napájení dia zásuvky). To vše na BSI. V každém případě to jistit přídavnou pojistkou. Samozřejmě vše radši předem proměřit. Anebo můžeš vytáhnout to napájení z diagnostické zásuvky, kde je pin 1 + po zapnutí a pin 16 stálé napájení. Jde jenom o to, zda to vydrží proudově kablíky do dia zásuvky. Nevím jaký odběr má ta kamera. Můžeš si třeba opatřit OBD konektor pro dia a ten tam píchnout a z něj to táhnout. V každém případě máš to auto asi v záruce, takže bych byl s úpravami opatrný.

Edited by HonzaZ
Link to post
Share on other sites

Nakonec to bylo jednodušší než jsem si myslel. Pořídil jsem pojistky s odbočkou a našel jednu stále napájenou od zadního motoru víka kufru, druhá mi vystavila 15A pojistka 12V zásuvky. 
řešení za 200kč. https://www.aunika.com/Auto-elektro-instalacni-material/Pojistkova-pouzdra/Pojistkove-pouzdro-mini-s-odbockou
 

je nutné ale mít i řízení úbytku napětí. K mé kameře je toto příslušenství https://blackvue.com/product/blackvue-power-magic-pro-vehicle-battery-discharge-prevention-for-parking-mode/

Úplně nové modely už to mají v sobě. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...