Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pojistky a připojení kamery 508 II 2019


zill

Recommended Posts

Ahoj,

Chtěl jsem zapojit kameru do pojistkové skříně (blackvue má i parkovací mód) ale v 508 r.v. 2019 se dostanu jenom k pár pojistkám (skříň 1 vidím jen pojistky 12-36). Musím připojit 2x (pod stálým napětím i pouze po nastartování)

navic v návodu chybí spousty popisků (zřejmě citlivé okruhy)

Mate někdo zkušenosti s instalaci případně poradíte jak se dostat ke zbytku pojistek?

 

 

F256B99D-DA6C-4963-85D0-5F99F625B956.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, potřebuju najít okruh pod stálým napětím i při vypnutém motoru (což žádný z 12-20 viz foto není a k dalším pojistkám se nedostanu) + jeden okruh, který je aktivní při nastartování (kamera díky tomu pozná kdy má nahrávat “jízdu” a kdy parkování). 
kamera je blackvue 750

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak spínané napájení je třeba na černém konektoru 35 pinů (PAV) pin 28 pojistka F1 (napájení vnitř. zpět. zrcátka), stálé z aku šedý kon. 16 pinů (PPB) pin 5 poj. F14  (samostatná telemat. jednotka), nebo také 16 pinů modrý (PP1) pin 2 poj. F12 (napájení dia zásuvky). To vše na BSI. V každém případě to jistit přídavnou pojistkou. Samozřejmě vše radši předem proměřit. Anebo můžeš vytáhnout to napájení z diagnostické zásuvky, kde je pin 1 + po zapnutí a pin 16 stálé napájení. Jde jenom o to, zda to vydrží proudově kablíky do dia zásuvky. Nevím jaký odběr má ta kamera. Můžeš si třeba opatřit OBD konektor pro dia a ten tam píchnout a z něj to táhnout. V každém případě máš to auto asi v záruce, takže bych byl s úpravami opatrný.

Upraveno uživatelem HonzaZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec to bylo jednodušší než jsem si myslel. Pořídil jsem pojistky s odbočkou a našel jednu stále napájenou od zadního motoru víka kufru, druhá mi vystavila 15A pojistka 12V zásuvky. 
řešení za 200kč. https://www.aunika.com/Auto-elektro-instalacni-material/Pojistkova-pouzdra/Pojistkove-pouzdro-mini-s-odbockou
 

je nutné ale mít i řízení úbytku napětí. K mé kameře je toto příslušenství https://blackvue.com/product/blackvue-power-magic-pro-vehicle-battery-discharge-prevention-for-parking-mode/

Úplně nové modely už to mají v sobě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...