Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Dveře


davsobik

Recommended Posts

Zdravím jsem tady novej, potřebuji poradit koupil jsem peugeot 1007, s poruchou levných dveří je tam urvane lanko motor jde slyšet co stim pořadí my tu někdo kde sehnat to lanko nebo se to mění celé?  Kdyby tu někdo byl ochotný spravit jsem s Ostravy zaplatím děkuji 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když přijdeš do opravny, tak to vymění celé, prý asi za 16 t.

Mám tady komplet do 807, což je v principu stejné. Lanko jsem vyměnil, jediná potíž je s přesnou délkou, to by se doladilo při montáži (z původních kusů jsem přesnou délku neodvodil). Pokud by se ti to hodilo, mohu poslat.

Zkus ještě youtube, hledej anglicky či francouzsky, na 1007 i na 807 - je tam přesný návod.

Začni tím, že změř průměr starého lanka a kup si (v železářství) asi 5 m stejného (existuje pozink anebo nerez). Případně, jestli bylo s PVC nebo teflonovým obalem.

A pak se do toho pusť vlastníma rukama, pokud máš garáž.

Anebo jiný z vrakáče?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, P607Olda napsal:

Když přijdeš do opravny, tak to vymění celé, prý asi za 16 t.

Mám tady komplet do 807, což je v principu stejné. Lanko jsem vyměnil, jediná potíž je s přesnou délkou, to by se doladilo při montáži (z původních kusů jsem přesnou délku neodvodil). Pokud by se ti to hodilo, mohu poslat.

Zkus ještě youtube, hledej anglicky či francouzsky, na 1007 i na 807 - je tam přesný návod.

Začni tím, že změř průměr starého lanka a kup si (v železářství) asi 5 m stejného (existuje pozink anebo nerez). Případně, jestli bylo s PVC nebo teflonovým obalem.

A pak se do toho pusť vlastníma rukama, pokud máš garáž.

Anebo jiný z vrakáče?

Dík moc za rady

A odkud ste? 

Upraveno uživatelem Péťa
Nepiš dva příspěvky rychle za sebou, použij edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až z dalekého Šumperka (na mobilu se to nezobrazuje).

Když přijdeš do servisu, tak nikdo nebude chtít to "opravovat", protože by musel vzít záruku. Takže navrhne výměnu.

Takže, krom výměny jsou možnosti:

- vrakáč (nevím, jestli levé a pravé jsou stejné)

- nějaký šikovný známý, který se ničeho nebojí

- ty sám

Abych tě trochu "nadzvedl", tak cena toho lanka v obchodě je asi 30 Kč:aut

Zkus nejdříve zjistit (např zde na fóru), zda díly\ pro 1007 a 807 jsou podobné, nebo shodné. Vyráběly se ve stejné době, mohly by být.

Dokážeš ten motor vytáhnout sám? V garáži?

Ještě tě potěším: 1007 máme asi 11 let, koupili jsme starší, dveře se pokazily asi 4 x, nechával jsem vždy dát nový element (aktuátor, dotahovač), celkové náklady na dveře asi 15 t. Což není tak moc, vzhledem k využití auta (denně cca 10 x otevři/zavři). Jiná auta by dokázala potrápit mnohem víc.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, MJSytic napsal:

Pokud se do toho budeš pouštět sám, doporučuji tuhle stránku http://jimbutterworth.co.uk/5doormotors.htm 
Je tam o 1007 hodně užitečného :myslim 

Výborně! Přesně tato stránka popisuje demontáž toho motoru! Přelož si komplet popis, vyplatí se.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu držet palce.

Ještě pozn.: od hlavních pohonů jednotlivých dveří jsou pojistky 40A, viz manuál.

Pro mírné pohyby motorem doporučují na těch stránkách mít po ruce pomocnou baterii 12V (stačí malá, např. 12 Ah.)

Předpokládám, že auto jsi koupil lacino se závadou. A tu nastane čas pro pravého kutila - z nefungujícího udělat fungující.

Začni tím, že si koupíš to lanko. Jakmile ho budeš mít v ruce, vše půjde dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...