Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

HiFi koutek, aneb naši miláčci v obýváku\poslechovce...


Návštěvník

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Pěkně zdravím, jak tak čekám na nové auto - prý už je vyrobený, dokonce va vlaku uložený- hraju si s hifi kromě poslechu samozřejmě. Konečně jsem vyměnil napájecí zdroj ke gramo předzesilovači. Jako obvykle, výrobce dal k výbornýmu přístroji lacinej zdroj. Už v létě jsem koupil stabilizovanej 1,5 A adaptér, výměnu jsem odložil kvůli konektoru.  Ty různý rozměry, to je fakt radost - změřit se dá jen vnější průměr. Taky musí sedět polarita- u mě živej uprostřed. Konečně jsem se tím prokousal a stálo to za tu námahu, zvuku to prospělo. A další napájecí kabel - od laboratorního zdroje k nasu, smotaná třímetrová dvojlinka, na jednom konci přístrojové banánky a na druhém- jak jinak zase stejnej typ konektoru o neznámé velikosti. Kabel jsem zkrátil na cca 70 cm (uspořádal to drátoviště za rackem) a napájel novej konektor. Tak jako u gramo předzesilovače jsem čekal přínos ke kvalitě zvuku, tady ne a kupodivu i to se projevilo. Například Dieteru Ilgovi se  zlepšil zvuk kontrabasu, asi víc cvičil.  Zrovna ho poslouchámhttps://www.amazon.com/Mein-Beethoven-Dieter-Ilg/dp/B00Q5OCYWW  vynikající muzika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jedna věc mě láká (netřeba zakládat nové vlákno, nebudu to rozvíjet) - udělat upgrade svého silničního bicyklu. Mám nabídku na krásnej zánovní rám Wilier Cento za dobrý peníze. Moje představa je odtrojit mého Wiliera a nastrojit nový rám. Jenomže varianty současných středových složení- to je neskutečnej guláš! Ani servisáci se nevyznaj v tom co si mám koupit aby se daly použít moje kliky.  Zlatý konektory na adaptérech...  Ale kolo mám moc rád, takže se s tím poperu pokud rám koupím. A trochu k tématu vlákna - zrovna poslouchám klávesistku Hiromi Ueharu - hodně dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Pěkně zdravím po delší době, v domácím hifi se nic nezměnilo, tak aspoň dojem z audia v mém novém autě. Je to tak, Alfa Giulietta už dorazila, mám jí teprve dva dni. Ta audio sestava  je takovaj malej, přeslazenej italskej podfuk. Reproduktory jsou ve všech dveřích- v předních jsou dole nejspíš středobasy a nahoře výškáče. Vzadu jsem se nekoukal. Balancí se dá nastavit hlasitos všech zvlášť. Zvuk je vzdušnej, tenkej,nic moc rozlišení, má i náznak barev. Jsem rád za CD přehrávač- ten už nebude, dál je tam rádio a USB vstup. Zatím to vypadá - zkoušel, jsem jen jedno CD, že USB (mp3) se kvalitou zvuku moc neliší od CD přehrávače, což naznačuje nízkou kvalitu celého audiu systému.   Hifi to není ale na auto dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak změna. B&W 685 po odstěhování mladých z druhé pulky baráku začali hrát hlasitěji a ouha, chyběli jim basy na muj vkus a velikost obýváku.

Tak jsem pořídil Canton Karat 930 s 22cm basakem.

Zatím spokojenost, uvidime časem.

A B&W 685 pujdou do světa, tak kdyby někdo měl zájem mužeme se domluvit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...