Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307, praskanie , keď točím volantom


annl00l

Recommended Posts

Zní to dost zvláštně, no. Jako u spousty 307 dělá podobný zvuky to uložení (taky mi to dělalo). Pouze když jsem jel pomalu/stál na místě a točil. Teče tam přes torpédo, ložiska zareznou, vysypou se a ten zvuk se celkem roznáší, docela mi trvalo, než jsem na to tehdy přišel. Nebo nemohlo by něco bouchat o volantovou tyč? I když mě nenapadá, co by to mohlo být, vedou tam jen kabely. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Horní uložení se zvukově projevují nejenom u 307, ale napříč značkama.... Chtělo by to vnitřního točitele a vnějšího pozorovatele, který by potvrdil, nebo vyvrátil podezření.... Pozorovatel ovšem musí vědět, kam koukat.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně stejný zvuky dělala moje 307, a když minulý týden přimrzlo, tak zamrzlo i ložisko. V plném rejdu skoro na místě se utrhlo a byla to rána jako by někdo do kastle bouchnul kladivem. Jinak to poprasklávalo normálně při zatáčení. Včera jsem ložisko měnil. Bez zatížení klouže v rukou dobře, ale jinak je z něj vytečená vazelina, což asi o něčem svědčí. Měl jsem je tam přesně 3 roky, byly to SKF. Teď jsem dal Sachsy, uvidím jestli vydrží dýl. Testovací jízdu jsem ještě nestihl. Ta bude dneska, tak pak ještě poreferuji.

Upraveno uživatelem Klema307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Hafity napsal:

Mimochodem špatně fungující horní uložení tlumičů je jedním z hlavních důvodů praskání vinutých pružin....

To byl taky důvod proč jsem to před 3 lety dělal. Rupla pružina. Tak jsem tehdy vyměnil i to horní uložení, bylo najeto asi 140tkm. No a po třech letech horní uložení v háji. Po včerejší výměně je klid.

Upraveno uživatelem Klema307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...