Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

aditiva do nafty


Žito

Recommended Posts

Návštěvník

VIF (plechule 0,5l) nebo Millers Oils Diesel Power ECOMAX - při každém tankování v poměru 1:1000

Není to nutné...ale aditiva význam mají (při dodržení poměru dávkování) :super

Upraveno uživatelem Návštěvník
když chceš něco doplnit, použij prosím tlč. UPRAVIT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Žito napsal:

případně jaky poměr...

Při pravidelném preventivním užívání tak, jak píše @vagi.... Samozřejmě ten poměr nemusí být laboratorně přesný, stačí +/-.... A na první použití bych se nebál použít "šokovou" dávku, tzn. víc aditiva na méně nafty.... Takhle se mi podařila rozchodit ta Zafira, co s ní poletuju.... A že to je benzín/plyn a že používám STP, nebo WYNN¨S je putna....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, vagi napsal:

S přeaditivováním opatrně. U nafty nevím, ale u benzínu to může mít negativní vliv například na stav svíček (osobní zkušenost)

S těmi svíčkami to nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit, neboť hned po kůře jsem namontoval nové.... Primárně jsem to dělal kvůli pročištění palivové cesty, nádrží počínaje a spalovacími prostory konče....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, HanysR napsal:

Není jednodušší tankovat např Verva100 nebo Verva Diesel? 

VIF nezvyšuje oktanové číslo, jen čistí palivovou cestu a u dieselu zabraňuje tomu, aby nafta parafinovala, což znemožní nastartování, jinak si VIF nalívám sám a tak vím, že v nádrži je, u kupovaného produktu tu jistotu nemám, ale je pravda, že to tankování je takové složitější, už na mě jeden vyjel, že mi to tankování trvá :(, uvažuju o koupi něčeho s ráží 9mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 29 minutami, ozzy56 napsal:

VIF nezvyšuje oktanové číslo, jen čistí palivovou cestu 

Ale jasné, to vím. Ale ty oktany a cetany jsou pro mne jen bonus u těchto prémiových paliv. Hlavně neobsahují tolik bio složek a taky mají v sobě tyto aditiva na čištění motoru jako VIF. Sice je cena vyšší ale také vyšší pohodlí (mám záslepku na nádrži) a jako bonus vyšší oktan/cetan. Chápu že si to tam dáš tak víš co tam je ale zase to tak nehrotím a při dnešních kontrolách kdy to vyšlo vždy dobře, tomu věřím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jen škoda, že u VIFu není nějaký rozumnější dávkovač. Na toto má nejideálnější řešení Millers a jejich lahvička.

Zmáčkneš a v přelévací nádržce máš vyznačeno, na kolik litrů. Ideální a trvá to fakt chvilinku, než to celé aplikuješ do nádrže.

 

fws_20160429081811_0.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ozzy56 napsal:

už na mě jeden vyjel, že mi to tankování trvá :(

Taky na mě vždycky ten za mnou blbě čumí, když dávám VIF, a pak tankuju těch 70litrů. Ale prát se zatím nikdo nechtěl :myslim  Jinak teda dávám do nafty VIF a beru obyčejnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou ve Frýdku naproti OC Frýdy se mi stalo, že nalívám do nádrže VIF origo víčkem a najednou to víčko vypadlo ze závitu (ten mi zůstal v ruce) a samozřejmě ucpalo vstup, takže nebylo kde strčit tankovací pistol... 🙈, s obsluhou pumpy jsme to vytahovali cca 15 minut a tenkrát to už vypadalo, že mě některý z těch šoférů fakt sejme 🤣😂, tak jsem si koupil v lékárně inj. stříkačku a tu předem naplním a pak jen stříknu do nádrže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...