Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

aditiva do nafty


Žito

Recommended Posts

Návštěvník

Tak jak je to teda. Dávat do prémiového paliva ještě aditivum dodatečně nebo ne? Je to již zbytečnost nebo ne? Čekal jsem, že se tady toho někdo znalý chytne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

No já osobně se snažím (mimo delších cest na dovču apod.) tankovat u jediné pumpy, tam dávám Vervu a aditivum již nepřidávám.  Do Partnera pak dávám obyčejnou naftu a tam přidávám VIF, nijak to nehrotím, dávám víčko na 10 - 20 l.  Do prémiového již aditivovaného paliva přidávat další je zbytečné.. Chce to ale normální a ověřenou pumpu, kde můžeš věřit tomu co nabízí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@Petr 3008 Super, díky za názor. Přesně takhle si to myslím i já, že by to mělo být OK :super

Jinak jsem se teď dočetl, že jsou změny u Verva100 od 1.1.2021 viz obrázek 

verva.jpg

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, HanysR napsal:

Tak jak je to teda. Dávat do prémiového paliva ještě aditivum dodatečně nebo ne? Je to již zbytečnost nebo ne? Čekal jsem, že se tady toho někdo znalý chytne. 

Co se rozčiluješ? Téma je o naftě, ne o prémiovém benzínu :aut 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, vagi napsal:

Jen škoda, že u VIFu není nějaký rozumnější dávkovač. Na toto má nejideálnější řešení Millers a jejich lahvička.

Nejlepší dávkovač jsou ty jejich 125 ml lahvičky, doma si to do ní nachystám a u čerpačky mě aditivace zdrží tak na 15 sekund :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, MJSytic napsal:

Co se rozčiluješ? Téma je o naftě, ne o prémiovém benzínu :aut 

Či nafta alebo benzín, do aditivovaného paliva by som už nedával. Môj názor je tankovať obyčajné palivá a aditivovať si ich sám. Tak aspoň vieš že čo a koľko máš v nádrži. Doteraz žiadny problém a palivová sústava vyzerá byť čistá, lebo keď som čistil s TECom tak zo spiatočky mi išla úplne čistá nafta. Moja skúsenosť s vlastnou aditiváciou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Přesně tak. Takhle to nefunguje že pumpa leje do nádrží VIF. Jinak tady se množí názory že víte co si tam nalejete... V dnešní době plné kontrol si nikdo nedovolí tam ty aditiva dávat Jen jako. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, HanysR napsal:

Jinak tady se množí názory že víte co si tam nalejete... V dnešní době plné kontrol si nikdo nedovolí tam ty aditiva dávat Jen jako. 

Jestli myslíš kontroly ČOIky, tak tu asi aditiva moc nezajímají. Navíc nikdy neuvádí, které palivo kontrolovali. Jen benzín/nafta, ale jestli prémie, nebo obyč už ne :myslim 
Jinak používám kombinaci aditivum+obyč palivo, protože mi to nalévání nevadí a jsem socka, která chce za každou cenu ušetřit (někdy je to i 5Kč na litru) :aut 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, zaznamenali jste, že u nafty snížili spotřební daň? Není to náhodou důsledek toho, že se do nafty míchá 30 procent HVO (Hydrogenovaný Vegetable Olej)? Je to biopřísada, ale naprosto jiná oproti MEŘO. Stát tím koriguje spotřebu ropné nafty a tím emise CO2 z dob přesliček a plavuní. HVO je z rosltin, které náš současný CO2 spotřebovaly na svůj růst a spálením se ten CO2 jen vrací zpět do atmosféry kolem Země, ale přírůstek CO2 z ropné nafty klesl cca o třetinu. HVO neobsahuje žádnou mazací přísadu. Takže bude určitě vhodné nějakou tu mazací přísadu doplnit aditivací. Já dávám VIF.

Upraveno uživatelem Mirekdoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...