Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Eolys jednotka oprava, 3008 SUV 2.0HDi


Tuldous

Recommended Posts

Ahoj  všem,

tak  se mi to pravděpodobně podařilo. V září 2020 mi  začala svítit kotrolka "klíček"  spojená s aditivací  a fungování  spalin.  Nechal  jsem  zkontrolovat  FAP - v pořádku, dolil Eolys, a  stále svítila.

Tak  jsem  na radu @ChouLu u nich v servisu  v listopadu nechal  zkontrolovat celý  systém aditiv(ne ADBlue),

- přívodní  trubku  Eolysu do  nádrže, vč. zpětn. ventilu Ok

- stav aditiv v nádrži OK

- el. svazky k nádrži od jednotky Ok

Technici  označili jako špatnou  jednotku Eolysu, tedy  výměna celé  nádržky vč. jednotky za cc 5000,- +  výměna vč. diag. odhad 4000,- 

Nedalo  mi  to  a nádržku jsem  vytáhl  a prohlédli s kamarádem elektronikem; po meření špatný  čip, viz foto 2021A50ESN , tento  objednali  z Anglie a  vyměnili.

 Dnes jsem nechal vše  spárovat  na origo  diag,  a vida!!! Chyba smazána, kontrolka nesvítí, regenerace fapu  proběhla.

Náklady: Prvotní prohlídka závady 1300,- bez daně, 180,-vč pošt. , 1000,- načtení  na DIAg, clk 2.500,- (a cca 3hodiny mého bádání  a práce :¨) '

Pri výměně celé  jednotky by mě čekalo něco málo  přes 10.tis. celkem. Úspora 8000,-. To jde ne?

Tak hodně zdaru při opravě!

 

 

IMG_0337.jpg

IMG_0395.jpg

IMG_0396.PNG

IMG_0627.jpg

IMG_0325.jpg

Upraveno uživatelem Tuldous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím, mám stejný problém, ale u mě je problém, že asi nezvládnu opravit ten modul čerpadla.

Chci se zeptat, je tady někdo kdo dokáže sehnat novou nádržku i s čerpadlem+ eolys powerflex na doplnění za rozumnou cenu ??

Číslo nádržky je 9817154080

 Díky za ochotu Petr 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...