Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozvody


Recommended Posts

před 11 hodinami, ChouLu napsal:

to nepoznáš ani u 1.2 puretechu.. :) 

tak to nemůžu souhlasit :bojim, u svého puretechu jsem měnil olej sice jen dvakrát a olej byl čistý i po 100 km, ale jinak mám za sebou tisíce výměn olejů u nafty i benzínu, byl jsem roky na RS (rychlá služba), kde se převážně dělaly jen oleje, filtry, svíčky..., rozdíl nafta-benzín je znát na první pohled 🤠

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a bylo kupované jako nové? Ptám se jestli byla možnost manipulace s tachometrem. Přetržené rozvody při těchto km mi přijde dost brzo. Stejný motor u 5008 mám interval výměny rozvodů při 240000, aut. servis mi na doporučení měnil ve 180000km. I u zafiry mám teď interval 150000km. Je lepší tedy měnit dříve? Nebo co může ovlivnit že se řemen přetrhne dříve (kromě stáří)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a k tomu oleji na silnici, jako motorkář bych z toho neměl radost a hasiči by měli výjezd naúčtovat servisu.

A koukám teda, že si to auto vybírá. Už výměna převodovky, teď prasklé rozvody. Nějaký hodně páteční kus

Upraveno uživatelem martinecondrej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Jonáš Jiří napsal:

R. V. 2018

dva měsíce po záruce 

Takže za 26 měsíců najet 144 tis mě vychází cca 5500km za měsíc. Záleží kde a jak se s tím jezdí, když jsem podobný nájezd dával na 206 ježděním hlavně v rámci okresu, tak rozvody taky nedali předepsaných 120tis, většinou tak 115 - 118, ale vím o autě, které jezdilo víc po Ostravě a rozvody nedali ani 110.... Stalo se nám to na dvou autech krátce po sobě, tak jsme se ozvali a leasingovka nám pak schvalovala výměny po 100 tis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak rachotily? při startu, nebo i jindy? A spíš teda asi odešlo něco na rozvodech, následkem čehož se přetrhl řemen? vodní pumpa, nebo v hlavě bývá řetízek k pohonu vačky (asi píšu blbě), teď to bude brácha měnit na 1,6hdi a právě díky pumpě mu spadly rozvody.

Teď jsem koukal a v popisu je tenhle řetěz označován taky jako rozvodový u té 1,6

Upraveno uživatelem martinecondrej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem se na to výše ptal. Jestli prasknu řemen, nebo opravdu řetěz :myslim  Protože jestli opravdu rupnul řetěz, tak je to tuplem masakr. Už jen kvůli tomu, že ten mění s rozvody málo kdo :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vodní pumpa byla nová cca 50tis km,ta se měnila v záruce,protože auto přestalo topit

pak ve 100tis  dle servisního intervalu měnili sadu řemene a pohonu příslušenství

rozvody rachotily při volnoběhu,studený i teplý motor,zvuk jak na Š120 s vytahanými rozvody.

Vevnitř nešlo nic slyšet.sednul jsem nastartoval a jel,vždy mě na to upozornil někdo kdy byl venku.

Praskl řetěz co pohání sací vačkový hřídel.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, MJSytic napsal:

Proto jsem se na to výše ptal. Jestli prasknu řemen, nebo opravdu řetěz :myslim  Protože jestli opravdu rupnul řetěz, tak je to tuplem masakr. Už jen kvůli tomu, že ten mění s rozvody málo kdo :nevim 

no na tohle nás právě upozornil mechanik u té 1,6

ale tenhle řetěz asi nemá nastavený interval výměny že? Když jsem měnil rozvody u 2,0hdi na 5008 tak mě značkový servis na nic neupozornil a pochybuju, že to mám vyměněný, už to má asi 230000km. Musím to řešit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, o intervalu výměny řetězu se člověk nikde moc nedozví. Dává o sobě vědět právě tím "rachtáním", ale řídit se jen podle toho? Nevím, nevím. Není to tyčka stabiku, co se mění až když mlátí :roll  Já ho teda na 508 ani na 308 s rozvody neměnil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008
V 15. 1. 2021 at 13:55, MJSytic napsal:

Právě, o intervalu výměny řetězu se člověk nikde moc nedozví. Dává o sobě vědět právě tím "rachtáním", ale řídit se jen podle toho? Nevím, nevím. Není to tyčka stabiku, co se mění až když mlátí :roll  Já ho teda na 508 ani na 308 s rozvody neměnil...

No ale podle čeho se v tomto případě řídit?  Na pár 1.6 jsem rozvody nechával dělat, nedávno na Partnerovi, ale nikdy se společně s rozvody ten řetěz neměnil.. A já přiznávám, že nejsem žádný motorář a o tom řetězu jsem ani nevěděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

To si právě nemyslím. Sada pro výměnu rozvodů je - řemen, kladky a vodní pumpa. O řetězu nikde žádná zmínka...  Na faktuře máš, protože tam byl problém a musel se vyměnit, ale jinak? Při normální výměně rozvodů by tam asi zůstal..??

Každopádně dva měsíce po záruce.. to je k naštvání slušně řečeno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...