Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rychloměr


MC_MarshaLL

Recommended Posts

Zdravím, všiml jsem si problému na rychloměru na své 308 sw r.v.2015, rychlost neodpovídá, porovnával jsem rychlost podle několika radarů a rychlost se při 50km/h lišila o 5km/h ! Tudíž musím jet rychlostí 55km/h aby radar ukázal 50tku, dá se to nějak zkalibrovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zkrátka normální. Zatím sem nejel v autě, které by ukazovalo přesně. Vždycky to kecá a ukazuje o 3-5km víc a je jedno jakou rychlostí jedu. PSA má většinou rozdíl 4-5, u služebních škodovek jsou většinou 3-4km/h :myslim 
Vzhledem k tomu, že tempomat u PSA poskakuje po 5km, tak je to v pohodě. Nastavím 45/55/85/95/135 a jsem v klidu. Pokud někde měří jsem na 0 nebo max +1km/h. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, MJSytic napsal:

že tempomat u PSA poskakuje po 5km

No mě teda poskakuje i po 1, zaleží co chci, při podržení pak po 5ti. Ale jinak nastavuju asi tak jak pišeš, jen u 50 davam 52, pro jistotu, je to tu samej radar :D

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, MJSytic napsal:

Je to zkrátka normální. Zatím sem nejel v autě, které by ukazovalo přesně. Vždycky to kecá a ukazuje o 3-5km víc a je jedno jakou rychlostí jedu. PSA má většinou rozdíl 4-5, u služebních škodovek jsou většinou 3-4km/h :myslim 
Vzhledem k tomu, že tempomat u PSA poskakuje po 5km, tak je to v pohodě. Nastavím 45/55/85/95/135 a jsem v klidu. Pokud někde měří jsem na 0 nebo max +1km/h. 

Mě tempomat funguje taky po 1km ..měl jsem předtím Ford C-MAX,sice z roku 2005 a při 50tce ukazoval radar 50,tak mě tohle u Pažouta docela zaskočilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, samo, že po jednom to jde taky, ale když ho držíš, tak jde skokově po 5km. Tak to jsi měl u Forda něco špatně. Služební Mondeo i Focus se chovají standardně, kolem 4km :roll 
@Radek Hurvajz Taky jsem se dřív bál, ale byl jsem na 45 nebo 55 už několikrát změřen a naprosto bez problémů. A to s různými modely ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem chodil na učňák, měli jsme v nějakém předmětu (snad Automobily) docela výživné téma týkající se konstrukce automobilů a už tehdy nám vyučující vysvětloval, že tachometr může být (a opravdu téměř vždycky je) nepřesný, ale vždy jedině do plusu - tzn. že může ukazovat vyšší hodnotu než je skutečnost, NIKDY ale ne míň (a to až o 10%). 

V praxi tedy pojedeme-li dle tacho 50 km/h, můžeme reálně jet klidně 45 - 47 km/h, nikdy ale ne 52 nebo 55 km/h, pokud jsme nezasáhli do konstrukce vozidla (jiné pneumatiky, jiná převodovka, diferenciál...) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se to taky kdysi učil :), je na to dokonce nějaký předpis pro konstruktéry aut, pokud tohle auto nesplňuje, není schváleno do provozu, je to ve zkratce proto, že když pojedete stanovenou rychlostí v obci, nebo podle dopr. značek podle TACHOMETRU, NIKDY se nemůže stát, že překročíte rychlost a budete pokutováni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že tomu tak je, ale mě to teda vadí! To je, jako kdyby teploměr raději ukazoval o pět stupňů méně, aby se náhodou někdo nespálil. On ten pravý důvod bude spíš v přesnosti měření. Každý měřící přístroj má nějakou přesnost a pokud tachometr má odchylku třeba +-10%, tak musí být nastavený tak, aby i při maximální odchylce nemohlo dojít k překročení povolené rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duvod je popsán všude. Vyrobce se chrání před žalobami řidičů kteří by byli pokutováni za to že jeli dle tachometru 50 a ve skutečnosti by to bylo víc. Tak si vyrobce nechává rezervu aby k tomu nemohlo dojít. Dokonce auto který by ukazovalo meně než skutečně jede by nebylo schvaleno do provozu. Ono když maš nový gumy tak to ukazuje cca o 2km vice a když jsou sjetý tak už o 5km. Samozřejmě čim vyšší rychlost tím vyšší odchylka

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to nastavit, ale je to trochu laborování a upřimně jsem to nezkoušel na radaru- mimochodem, taky každej radar (ten, kde vidíte rychlost) měří pokaždý jinak, jinde. Mám projetou celou republiku a liší se to klidně i o 5km/h. Takže kdo kecá?! Tacho nebo radar?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...