Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chladenie/dochladzovanie turba v PureTech 1.2


Akoc

Recommended Posts

Vie niekto fundovane povedať, ako je to u PureTech motorov 1.2 rady EB2DT s chladením a dochladzovaním ložisk turbodúchadla (mňa konkrétne zaujíma motor EB2ADTS/E63 v 2008 SUV)? Niekde som čítal, že chladenie vodou má, teda je zaradené do okruhu chladenia motora. Ale má aj dochladzovanie po vypnutí motora pomocným elektrickým čerpadlom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Na toto konkrétně jsem se ptal prodejce, když jsem ho minulý týden kupoval. Bylo mi řečeno že dochlazování není potřeba. Ale osobně jsem mu moc nevěřil, pokud přijedu v rychlejším tempu chvilku to radši dochladím. Tady je ještě toto video, ale nevím zda je to úplně stejný motor 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teraz neviem. Podľa odborníkov na videu z r. 2015 (čas 3:10) má 3-valcový Puretech dochladzovanie turba nezávislým elektrickým čerpadlom. Podľa @ChouLu v motoroch EB2 dochladzovanie už nie je. Znamená to, že verzie motorov Puretech 1.2 vyrobených v posledných rokoch prišli o toto dochladzovanie? Ak áno, bolo to dochladzovanie zbytočnosť, šetrilo sa alebo aký mohol byť dôvod? Na internete sa neviem dopátrať odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...