Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rok výroby vozidla......


Antoan80

Recommended Posts

Zdravím , všetko dobré v novom roku.... Nenašiel som jasnú odpoveď na internete aký rozdiel medzi:

Dátum typového schválenia  EÚ verzus  Dátum prvej evidencie vozidla (rok výroby) 

Dátum typového schválenia EÚ  verzus  Dátum prvej evidencie vozidla v SR

          22.9.2000                                                      25.7.2006

Peugeot 406, 2.0.HDi, 66kW....... som kúpil pred Vianocami 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne jak pise Ozzy

Jinak auto vyrobeno 4.4.2001, prodano 18.9.2001 v holandsku a posledni zarucni servisni zasah 26.4.2002 pri 53469 km, takze litalo to vcelku fest. Pocitam, ze pokud jezdilo 5 let podobnym stylem v NL a pak to pritahli na SK, melo v tu dobu aspon 300-400tis na hrbu a ted po dalsich 13ti letech provozu na SK to bude klidne pres pul mega

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, dal som VIN , či to zistí podľa toho, pretože mi predávajúci povedal, že je druhý majiteľ ,prvý bol policajt ten mal auto údajne nové a mám aj servisnú knižku.....

Prečo potom v TP nedajú len kolónku dátum prvej registrácie v SR , ale majú tam tak ako som to hore napísal.

Chápem čo myslíte, zaujímavý je ten odstup, teda aspoň pre mňa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pisu vyse, prodany to bylo v holandsku, kde to jezdilo i na zarucni opravy, takze policajt na SK to nemohl mit jako novy 😛  Zvlaste ne pak v roce 2006 kdy uz se dva roky novy 406tky nevyrabely

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To posledni holandsky razitko v 2/2006 to nejak neprectu kilometry, ale vypada to neco kolem 200tis ? A pak v SK napsano 176, takze odhadem 50 stoceno ? Kolik to ma na budikach ted? A rozvody pred 13ti lety, to uz by zaslouzily udelat znovu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to najazdené podľa tachometra 343.033 km. Kupoval som to 22.12.2020. keby tak nebol 2.0Hdi, kašlem nato ale bola aj dobrá cena. Rozvody menil cca 300.000 km, jazdil na tom väčšinou do práce do Nemecka, kde

údajne robí už 7 rokov.

Tak som si urobil darček pod stromček.....🤗

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len pre zaujimavost, mal kupca ktory sa ozval po mne...mal tiez 406 a nabehanych cca 750.000 km....

Moju 306 som raz dal opravit vybavenemu mechanikovy z citroena..(pretoze si nevedeli dat ostatny rady) a mne povedal,ze videl osobne motor toto 2.0Hdi nabehanych 1.000.000...beriem,ze rarita ale ze su to velmi vydarene motory....

Len pre zaujimavost.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...