Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 407 2.0 HDI 103KW 120000 km chyba P0245


robobb999

Recommended Posts

Zdravim chlapi, dnes rano po nastartovani mi auto na volnobehu asi po 1 minute zdochlo, na displeji palubneho pocitaca sa rozsietila kontrolka cervenej olejnicky a na displeji autoradia hlaska WARNING ENGINE OIL PRESSURE. Potom som nastratoval znovu a za chvilu mi auto znovu zdochlo a rozsvietila kontrolka motora, tak som pripojil diagnostiku ELM327 pre OBD II a vypisalo mi chybu P0245. Potom som nastartoval a auto islo, chyba mi zatial ostala svietit. Taketo zhasnutie motora sa mi objavilo uz asi 3 krat, posledne zhruba  pred tyzdnom po minute jazdy od nastartovania, ale nevyhodilo mi chybu motora, len mi rozsvietilo cervenu olejnicku. A uz ked som pri chybach, tak v septembri 2020 mi pri zosliapnuti plynu nastalo rosvietenie kontrolky motora, nasledne pripojenie diagnostiky Delphi 2016 a chybove hlasky P1166, P0336, P1671, P0337. A v oktobri na kontrole v Peugeote mi nasli v motore chyby P12A5 - Korekce dodávky vstřikovače 2 a P1671 regulace rychlosti vozidla. Toto mi vybehlo len raz. Neviem ci to ma spolu suvis?  V pondelok pojdem do Peugeotu na diagnostiku, uvidim co mi tam povedia. Chcem vas poprosit o nejake rady. Dakujem Robo  VIN: VF36DRHF821775668

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P0245 je vadnej nebo odpojenej ventil ovládání podtlaku turba (vzadu za rozvody), což ti nerozsvítí olejničku ;) osobně bych nechal změřit reálný tlak oleje ;) popř pokud dlouho nebyl dělaný olej a filtr, tak určitě udělat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zdravim chlapi tak opat pisem nakolko auto zastrajkovalo. Pri rozjazde z krizovatky auto na sekundu vynechalo, stratilo vykon, islo ale tvarilo sa ako hladky diesel, z vyfuku cierny dym. Chyba P0245. Po vypnuti a znova nastartovani auto opat taha, ale trapi ma dost casty cierny dym z vyfuku.Bojim sa aby som neodpalil DPF filter. Nejaka pomoc? Dakujem


Zdravim chlapi, tak som dnes absolvoval diagnostiku v Peugeote, diagnostika na citala chyby P0245 Ovladanie elektromagnetickeho ventilu regulacie tlaku turba a P0215 obvod napajacieho rele systemu vstrekovania (1 stupen), filter FAP v poriadku. Peugeot navrhuje vymenu BSM modulu za 200 eur, ze vraj toto moze sposobovat ten cierny dym, V druhom servise neznackovom mi navrhli vymenit Ventil regulácie tlaku v systéme Common-Rail cislo original dielu 1933.41, ak niekto moze pomoct, prosim o radu. Dakujem

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...