Jump to content

Peugeot 407 2.0 HDI 103KW 120000 km chyba P0245

Recommended Posts

Zdravim chlapi, dnes rano po nastartovani mi auto na volnobehu asi po 1 minute zdochlo, na displeji palubneho pocitaca sa rozsietila kontrolka cervenej olejnicky a na displeji autoradia hlaska WARNING ENGINE OIL PRESSURE. Potom som nastratoval znovu a za chvilu mi auto znovu zdochlo a rozsvietila kontrolka motora, tak som pripojil diagnostiku ELM327 pre OBD II a vypisalo mi chybu P0245. Potom som nastartoval a auto islo, chyba mi zatial ostala svietit. Taketo zhasnutie motora sa mi objavilo uz asi 3 krat, posledne zhruba  pred tyzdnom po minute jazdy od nastartovania, ale nevyhodilo mi chybu motora, len mi rozsvietilo cervenu olejnicku. A uz ked som pri chybach, tak v septembri 2020 mi pri zosliapnuti plynu nastalo rosvietenie kontrolky motora, nasledne pripojenie diagnostiky Delphi 2016 a chybove hlasky P1166, P0336, P1671, P0337. A v oktobri na kontrole v Peugeote mi nasli v motore chyby P12A5 - Korekce dodávky vstřikovače 2 a P1671 regulace rychlosti vozidla. Toto mi vybehlo len raz. Neviem ci to ma spolu suvis?  V pondelok pojdem do Peugeotu na diagnostiku, uvidim co mi tam povedia. Chcem vas poprosit o nejake rady. Dakujem Robo  VIN: VF36DRHF821775668

P0245 je vadnej nebo odpojenej ventil ovládání podtlaku turba (vzadu za rozvody), což ti nerozsvítí olejničku ;) osobně bych nechal změřit reálný tlak oleje ;) popř pokud dlouho nebyl dělaný olej a filtr, tak určitě udělat 

Podobný problém jsem nedávno řešil, ale na benzínu a byl motor přelitý o 2 litry oleje a totálně zalepený filtr ;) také tam občas vyskočil nízký tlak oleje :)