Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční větrák / topení


OndraM

Recommended Posts

Zdravím všechny příznivce Peugeot značky. Měl bych takovou prosbu. 

Na svojí 306tce mi nejspíš odešla součástky viz příloha. Nějak se mi nedaří najít její název abych ji mohl případně objednat novou. Respektive takhle - tato součástka je v kaslíku u spolujezdce a už mi sepnutí větráku blblo delší dobu. Ale pokaždé stačilo lehce zahýbat a naskočilo to. Ale teď už nepomáha nic. Zkoušel jsem zbrousit kontakty a dát kontaktol ale nic. Tak nevím zda může být vadná už ta součástka nebo ten konektor. Bohužel nevím v jaké zdířce má být napětí abych toto vyloučil. 

Sice jsem prošel zde pár topicu ale nic z toho mi nepřišlo přesně můj problém.

Za každé rady budu velice vděčný. Moc děkuji 

135927267_331283031398847_1545995349545842922_n.jpg

134908398_800268053894738_8903828611960081820_n.jpg

136440880_201041781732923_5172318673920273431_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D to nemám radost. Jako je to spínací relé. Někde jsem četl, že to jde právě nejak zapojit přes zapalování na tvrdo aby to bylo pořad seplé ale k tomu bych potřeboval to schéma toho konektoru. 

Určitě manulání. Točím knoflíkem a klimu zapnu jedním tlačítkem nebo vypnu :D 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mne to pripomina moje rele ochrany klimy pred zamrznutim vyparnika. Vies urobit foto aj povodneho plastoveho krytu? Nie je na nom nahodou napis ELEDASA 1000334 ? Ak ano, tak toto rele by nemalo mat suvislost s kurenim, ale s klimou. Kdesi som uz tusim daval aj fotku toho rele z mojho auta.

EDIT: nasiel som 😉https://www.peugeot-club.com/topic/75354-stale-bezia-sahary/?tab=comments#comment-1184395

Upraveno uživatelem miroja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to ELEDASA. Už jsem to našel. Jenže nikde ani na vrakovištích ho udajně nemají :(

 

https://www.ebay.de/itm/Relais-9140010128-ELEDASA-1000334-Peugeot-306-Bj-1998-/154215517934?fbclid=IwAR15wBKl59DD7fEqAl9iVB8NsUxVdnwyV0JFI40MbV52qKdtipCT2Emz5y0 

 

Psal jsem i do origo servisu a tam za to chtějí přes 3500. Což se mi do toho dávat nechce. Dealer se smiloval a poslal mi schéma zapojení ale z toho moc chytrý nejsem. Někde jsem totiž četl, že to jde nějak napojit přimo na napětí a že ta součástka tam být nemusí vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas teda problem s klimou, alebo ventilatrom kurenia?
Ako som pisal, podla mojich skusenostia a dokumentacie co som mal k dispozicii to rele ovlada kompreseor klimy (nedovoli zapnut klimu ak mas podchladeny vyparnik klimy). 

EDIT: Posli mi tu dokumentaciu, skusim sa na to pozriet. Mozno sa mylim, mozno nie....

Upraveno uživatelem miroja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Desktop.zip

Dávám do zipu, jsou to tři obrázky. Já mám problém takový, že momentálně nesepne větrák vůbec ( netočí se ?). Dřív mi to blblo že se mi větrák nebo klima zastavila ale trošku jsem právě zahýbal touto součástkou a zase to naskačilo. Tak jsem z toho dedukoval, že asi už tato součástka dosloužila a proto teď větrák nemá jak sepnout. 

Snad jsem to popsal nějak srozumitelně. A z toho schématu jsem jelen :) Děkuji za každou pomoc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vobec sa nevenujem opravovaniu aut (okrem mojho) takze to nemam v hlave a navyse, ja som to riesil v mojom uz par rokov dozzdu. Momentalne nemam cas schemy hlbsie studovat, ale vratim s k tomu (asi az zajtra).

-  Mas auto s automatickou klimou ?

-  Mozes urobit foto toho rele zo strany plosneho spoja?

EDIT: Este mi napada, ze niektore modely/roky vyroby (mozno vsetky?) mali rele ventilatora kurenia pri poistkach.  Nennasiel som (alebo som zle hladal ?) info o tvojom aute..

EDIT2: nepytal som taku banalitu, ale snad poistku na ventilator si kontroloval a je OK 😉

 

Upraveno uživatelem miroja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec to nespěchá, budu rád když se k tomu vůbec někdy dostaneš. Nemyslím si že je automatická. Nejde nastavit teplota - jen zapnu tlačítkem a zase vypnu a teplotu natavuji otáčením. Foto v příloze. Kdyby nevyhovovalo vezmu to fotákem. Ten má lepší makro. 

Ještě jednou děkuji!

aaaaa.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotka je fajn, staci. Vidim tam dva podozrivo vyzerajuce spoje. Smeruju na ne dve sipky z pravej strany. Tie preletuj, alebo daj niekomu, kto vie dobre letovat. Silne odporucam NEPOUZIVAT bezolovnaty cin. Pre istotu sa moze preletovat aj ten spoj, kam smeruje lava sipka. Nemyslim si vsak, ze toto rele to je dovod preco sa ti ventilator netoci, nakoniec ani tie spoje nevyzeraju az tak uplne zle, no fotka moze trochu skreslovat.  Ja som to mal horsie, ked mi klima vypadavala...
Potom zapoj rele spat do auta, plastovy kryt nemusis zatial zakladat.

Pozri   fotku poistiek na druhom obrazku.  Ak mas v tvojom aute take iste rozlozenie poistiek a relatok (stale tajis ake mas auto  😞 ) vymen rele, na ktore smeruje sipka s nejakym inym, ale musi mat taku istu farbu (zelene) a daj vediet ako to dopdlo. Ak mas ine poistky, daj sem foto tvojich poistiek.

Pytal som sa, ci si kontroloval poistku na ventilator, nemame odpoved... 

ELEDASA_studaky.jpg

rele_poistky.jpg

Upraveno uživatelem miroja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

A pardon, zapomněl jsem se ozvat. Každopádně moc děkuji za rady. Bohužel se mi zatím nedaří dohnat někoho s pájkou. Nicméně abych doplnil kompletní info. Auto je -  Peugeot 306 2,0 HDI 66KW typ motoru je RHY. 

Zpět k pojistkám ty jsem měnil a nepomohlo a ohledně toho relé. Tam to mám asi trochu jinak viz foto. Takže bohužel se zatím nepodařilo zprovoznit :( 

 

147241055_1612994502241371_8720302683940614826_n.thumb.jpg.ab6b0cfd6d917157b61edf599720e40f.jpg151841391_498905508172072_4830707908451106939_n.jpg.fce7a4dcc2e116d35fbac50bbbcab1c0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som este skusil rozsadu tych troch zelenych rele medzi sebou.  Poznacil by som si vsetky kde boli povodne a postupne vymienal na nove pozicie. Da sa predpokladat, ze nebudu vsetky vadne... Taktiez si myslim, ze tam nemusie byt naraz vsetky rele osadene. Ak bude nejake chybat, nebude fungovat konkretny obvod. Ak by bol problem s rele ventilatora, tak po nahradeni relatkom napriklad z otvaranie okien by sa dalo overit, ci je OK alebo nie. 

V mojom aute su zelene rele pouzite  v poradi z lava do prava na:
- zapinanie ventilatora kabiny
- ovladanie otvarania prednych okien
- hmlove svetla

Da sa predpokladat, ze aj tvoje zelene rele budu sluzit na taky isty ucel.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...