Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1.4i teplota motora


LKancir

Recommended Posts

Pokud by THV bylo porušené mezi spalovákem a vodním kanálem, tak by jsi měl po zahřátí (a při uzavřeném vodním okruhu) s největší pravděpodobností hadice tvrdé jak beton....

Když to znovu čtu, tak to vypadá na problém v elektrice a ne v mechanice....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, tohle bude v elektrice, Moje 206 dělá něco podobného, ale ještě jsme neodhalili příčinu. Ale u mě se to projevuje při delší jízdě (cca po 40 km) teplota pak lítá nahodile nahoru/dolů/normál nebo najednou spadne z 90 na 70 a pak se vrátí zpátky. Pokud jde rafika nad 90, tak pípá, bliká STOPka a jede sahara.

Takže zkušenost s tím mám taky, ale poradit nemůžu:( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ako si vysvetlit tie bublinky ked vytačam motor v expanznej nadobe? Pri tom ako tocim motorom je expanzka otvorena a vidiet v nej bublinky v zavislosti od vytocenia motora a ked ho vytocim privelmi tak sa spusti sahara na maximum. Hadice som nekontroloval skusim pozriet zajtra po zohriati ci su natlakovane alebo nie. A tiež som skusal zohriat motor na prevadzkovu teplotu so zatvorenou nadobkou potom som otvoril nadobku a nebol tam nejak extra velky tlak trošku to zasyčalo a hladina bola v norme, pri prasklom tesneni by tam bol vacsi tlak a hladina by sa dvihla? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě je to taky v elektrice,  kontroluj stav vody a jestli v ní není olej, jak je na tom olej v motoru, jestli to kouří z výfuku a jakou barvou :myslim, expanzku nechej zavřenou, aby se systém mohl natlakovat a jezdi s autem dál, jinak v systému chlazení není velký tlak, ale na opaření při otevření horké expanzky to stačí, takže po jízdě neotvírat--nekontrolovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uvidíš, když to zkusíš se zavřenou nádobkou, jak píše @Hafitypokud by bylo tlakovalo do vody, tak budou hadice jak beton (ještě i dřív než se pořádně ohřeje)

Jinak když jsem měnil rozvody (a pumpu), tak při odvzdušňování to po celkem dlouhé době začlo plivat vodu ven z expanzky. Jinak se to chová normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to praveze vobec nedviha hladinu aj ked je motor zohriaty hladina drzi, len su tam tie bublinky ked vytocim motor, na volnovehu nepozorovat ziadne bublinky. Tak neviem zajtra sa pojdem previezt potom skontrolujem tie hadice ci su nejak natlakovane a dam vediet ako sa to spravalo. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bol som sa previezt a uz to nehlasi stop ani neskoči ručička teplomera na max. Odsal som trochu kvapaliny z nadobky pretoze vtedy bola hladina mierne nad max, teraz som to dal medzi rysky, mohlo to sposobovat nadmerne mnoszstvo vody, to blbnutie teploty? Po skúšobnej jazde hadice boli makke, ale vyskytol sa druhy problem, auto sa zohreje na prevadzkovu teplotu a počas jazdy sa  zapína ventilátor dosť často čo sa predtym nestávalo a nie to ešte v zime a tiež sa niekedy samo od seba spusti aj druhá rychlost, čo si myslim že pri tak nizkej vonkajšej teplote je čudne pritom ručička ukazuje normalnu teplotu. Už aj skor som si všimol že blbol ten ventilator, minule bolo pod nulou zastavil som auto a ventilator sa stale tocil vytiahol som kluc dal spat do druhej polohy zas vytiahol a napokon sa vypol. Takže bude niekde problem v rele, prípadne rezistore ventilatora alebo cidlo teploty pre saharu? Po čom ísť? dakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty prostě mocímermo chceš, aby to auto mělo závadu a mohl jsi sám sobě ospravedlnit ekolikvidaci.... Aspoň mi to tak připadá.... Víc lidí ti tu naznačilo, že to bude spíš závada v elektrice, ale ty si jedeš pořád tu svou o bublinkách....

Mimochodem bublinky: existuje nauka o rozpouštění plynů v kapalinách a podle toho se ta soustava chová.... Pokud nejsou tvrdé hadice, tak se na bublinky vykašli....

A nezapomeň, že závada může být ve vlastním čidle/senzoru a nebo v kabeláži !!! Na tohle mnoho lidí zapomíná!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se do diskuse ... 

podobný srandy jsem řešil mysilm že v letě nebo loni , už nevím na mojí 106 1,4i .. dal jsem nová čidla a byl klid. stojej pár korun a člověk má klid . Koupil jsem od EPS a fungujou do teď . a věř mi že kdyby to žralo vodu tak to poznáš , bílej dým že za tebou za jízdy neni vidět .. :D 

A jak píše Hafity hadice ti ztvrdnou , ne uplně samozřejmě, ale jsou natlačený jako prase. 

1424557453_WhatsAppImage2020-12-31at09_54_03.thumb.jpeg.be914452b34a85abc101fa9a6be2c75c.jpeg

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...