Jump to content

BSI pomocný akumulátor


Recommended Posts

Ahoj.

Nerad zakládám nove téma ale opět mě 807 prekvapila. Třetí den hůře startuje. Doteď na brnk a ted se necha 3-5s premlouvat a nekdy po přidání plynu. Pokud to ovšem souvisí. Dnes mi vyplivlo dobíjení na kapličce a diag ukazal závadu.

BSI 567-zavada napětí pomocného akumulátoru(místní a neni charakterizovan)

Předpokládám že je to nejaka baterka na plošaku jednotky BSI. Setkal se stim někdo? Ve vyhledávači tady ani na googlu nic. Pokud nehledam blbě.

Link to post
Share on other sites

@Vlado81 Pokiaľ by tie hodnoty napätia po nabíjaní nabíjačkou a záťaži, čo uvádzaš, boli správne, tak kapacita batérie je už značne znížená. Aj keď má iba 1,5 r. Ak by za znížením kapacity bola sulfatácia elektród (začína, keď má batéria <12 V), môže kapacitu batérie čiastočne oživiť pulzné nabíjanie, ktoré trvá aj viac než 24 h. Inteligentné nabíjačky túto funkciu majú. Užitočné informácie v tejto téme.

Link to post
Share on other sites
před 6 hodinami, Vlado81 napsal:

Tu sem nabijel predevcirem 9h. Lidl nabijecka. 1,5roku stará

Ta nabíječka dává, pokud je to ta co myslím +- 2.5A , to je 9*2.5 =22.5Ah. To je na vybitou baterku trochu málo.

Přidám čerstvou zkušenost. Auto tu stálo 2 měsíce. Teď minulý týden start a jen cvak cvak, takže kabely, natočit jiným autem,po příjezdu domů na nabíječku z Lidlu za 3hod. nabito ???. Po 12hod klidu ranní start v mrazíku , jen slabé otočení motorem a pak už jen cvak cvak. Znova nabíječka z Lidlu, po pár hodinách nabito, starty ok. Po odpočinku přes noc to samé - nestartuje. Takže výsledek - najít starou dobrou nabíječku, nastaven proud cca 5A po cca 10hod. Výsledek - auto startuje už několikátý den bez problémů.

Baterku v 607 udržuju tou Lídlovskou a tam nikdy problém nebyl.

Link to post
Share on other sites

Přesně to mě napadlo. Takže nabijim starou  nabíječkou. A druhou baterii v autě Lidlackou abych rano dojel domů. Skoro sem si rozbyl hubu(bez posilovače) ale sem v teple. Takže jdu kouknout jak ven s altikem🤔🙄byli už tady návody tak uvidíme..to auto mi žere nervy😠

Link to post
Share on other sites
před 11 hodinami, Vlado81 napsal:

Klasicka baterka?

Tu sem nabijel predevcirem 9h. Lidl nabijecka. 1,5roku stará 😳 snad me jen napada dobijeni🥺2roky stary altik. No mam co dělat.

Diky

Už jsem to tu psal, Lidl nabíječka.... co ušetříš oproti pořádné Ctek, , kolega v práci se divil, že to  nenabíjí, půjčil jsem mu moji a ejhle, startuji, druhý si nedal říci, koupil to samé a příběh se opakoval. Takže je to k 🤔

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...