Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rádio - zapojenie - nová kabeláž......


Antoan80

Recommended Posts

Zdravím, viete mi poradiť, kúpil som 406, 2.HDi, 66 kw, 2006....

Rádio nedržalo pamäť pri vypnutí, treba prehodiť drátky - piny.... Prehodil som a niečo je zlé, vyhodilo mi poistku na rádiu, v poistkovej skrinke 15A aj pod ňou 15A....takže rádio je odpojené......

Chcem sa opýtať, existuje na 406 niečo takéto alebo aj toto pasuje poprípade, kde sa to musí až prepojiť, nešiel som zásuvku ak je tam, je schovaná....

https://www.autokelly.sk/Product/DO-STU21008B/11052901/39849642;38957087;38957399;40116203;40109484;40109409;40112864

 

V prílohe fotografie rádia  čo  tam bolo pri kúpe a zväzok káblov, ktorý by som chcel vymeniť za nový alebo opraviť....

 

Ďakujem za pomoc....za každú radu či váš čas....

 

IMG_20201229_134425.jpg

IMG_20201229_134433.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Antoan80 napsal:

Prehodil som a niečo je zlé

Špatně je to , že máš přehodit spínanej plus s trvalým plusem , tys do toho zamíchal kostru (to je ten zelenožlutej) , tak se nediv , že ti to pálí pojistky . Dej to udělat někomu , kdo o tom něco ví , nebo spálíš i to rádio (jestli už není po něm)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 ktoré treba prepojiť? lebo mi viacerý vraveli , že zameniť červený a žltý............

je teda blbosť kúpiť ten set z autokelly a prehodiť komplet tu koncovku?

Diky moc, že si pomohol...

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, barvy žlutá a červená platí jen když koupíš ISO konektory nové, a  i tak bych si to radši napřed zkontroloval. Jo, a u peugeotu na barvy nekoukej vůbec, dráty se značí pomocí těch nápisů na nich. Vyjímka je zelenožlutá, která je vždy zem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, rádio ide - funguje ako má... nechcem zakladať nové téma, preto si dovolím vás najskôr opýtať.

Rádio sa vypne cca po minúte , keď vytiahnem kľúčik od zapalovania - spínacia skrinka...  keď otvorím vodičove dvere - rádio sa zapne.... má to tak byť? Aj bez kľúčika

Viete mi poradiť, čo je tento kábel pod popolníkom resp. načo slúžil? 1 fotografia

Tento kábel som našiel pri spolujazdcových nohách - vonkajší teplomer? 2 fotografia

Auto som kúpil, preto sa pýtam......ďakujem

 

IMG_20210102_132100_1.jpg

IMG_20210102_145751_1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcem vás poprosiť ešte o radu či skúsenosť. Rádio mi šuští, nechytá ani stanice čo sa dajú chytiť na kostru z bicykla 🙂, vymenil som prút na anténe, bol rozstrapkaný prút  - je ešte originál anténa.

Nepomohlo, teda je lepšie vymeniť anténu alebo kábel (kábel je kadiaľ ťahaný - je to problém)?

Kedysi veeeľmi dávno mi chalanisko , čo montuje hudbu poradil do mojej žigule zapichnúť  len medený drát o dĺžke cca 20 - 30 cm do rádia a nakonci odblankovať cca 1-2 cm... Fungovalo, ale to je cca 20 rokov dozadu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 2. 1. 2021 at 16:01, Havlicek.Lukas napsal:

jelikoz ty auta nemaji spinane napeti  radio se vzbudi a uspi vzdy jak se vzbudi nebo uspi BSI jednotka
je potreba tam dodelat spinane napeti po klicku

Pokud by to někoho zajímalo, tak jsem teď dodělával k origo rádiu subwoofer, a rovnou to proměřil. Peugeot má na pinu pro klíček přivedené napájení VAN, které se spíná s aktivitou sítě. Ovšem napětí z klíčku není potřeba dodělávat, jelikož je o pin vedle, a stačí ho přehodit. Pokud půjdete podle obrázku, musí se prohodit piny D a E, a pak vám to půjde s neorigo rádiem jak má :) Zapojení toho konektoru je uvedené i v origo manuálu, a sedí to s tímhle obrázkem.

 

1393171821_ClarionPU-2472Aradiowiring.jpg.ceee24172bac2c13966bd1563685efb1.jpgpost-0-14109610324302.jpg.9964c49deb954aade45bac2629529c50.jpg.e1b4e85597b4da3e160694266cc84bd3.jpg

Upraveno uživatelem ElektronikCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Super, takže D - čko sa po minúte vypína. Premeriam a prehodím po prípade piny medzi sebou. Ak môžem otázku, vypadávajú mi stanice na rádiu alebo mi to šuští a to v Žiline a okolí..... vymenil som rádio, vyčistil kontakt na anténe na streche, kúpil nový prút do antény a nič.....Auto som kúpil , tak mi to hrá od začiatku... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...