Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

odvzdušnění palivového filtru 2,2Hdi


jarmyl

Recommended Posts

Zdar, začal jsem řešit špatné starty za mrazu. Jedna věc bude výměna žhaviček (řešim jinde)

Ale při zkoumání jsem si všiml, že v hadičce před filtrem je bublina a balonkem můžu pumpovat jak chci a neztvrdne.

Předpokládám, že toto těm startům za studena neprospěje.

Balonek bude asi ok, když odpojím hadici , vyženu bubliny tak ztvrdne.

Otázka tedy je: Dá se tento filtr nějak odvzdušnit? nahoře je nějaký ventil, ale zřejmě odkalení, když ho povolim, ze spodu začne téct nafta.

Dík

677316981_filtrdetail.thumb.jpg.c2fa1785f70a749ecb718ff8a5dd0975.jpgfiltr.thumb.jpg.e5393552b499ce8636f4b52f0231842f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 12. 2020 at 20:03, jarmyl napsal:

Balonek bude asi ok, když odpojím hadici , vyženu bubliny tak ztvrdne.

když tohle uděláš ráno před startem, má to na start motoru vliv ?  ta bublina je celkem častý jev, nemá vliv na rychlost nastartování, zkontroloval bych na diag. vstřkovače, vstřik. tlak, bude dobré udělat to žhavení, i když zatím nejsou silné mrazy :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 29. 12. 2020 at 18:23, MJSytic napsal:

A když odpojíš hadičku zpátečky a pumpuješ, tak se stane co?

Když jsem jen odpojil zpátečku, tak právě nic moc, při pumpování nafta nestříkala, balonek měkký.

Ale když jsem odpojil přívod za balonkem , otočil ho nahoru, tak vyběhlo hodně vzduchu z balonku a od té  doby je to lepší a při pumpování i ztvrdne.

On je ten balonek vzhledem k potrubí skoro na nejvyšším místě :myslim

Uvidím v neděli až bude zas větší mráz. Stalo se mi to v -5 a od té doby zatim dobrý ,ale bylo tepleji.

Jinak nevim co je to za generaci motoru, ale 2008 125 kW Biturbo a čerpadlo tam není. Ale třeba na bývalé 807 94kW bylo.

Dík za rady , nejdřív pořešim ty žhavky.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...