Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Biturbo 2.2hdi 125kw


Vlado81

Recommended Posts

Vím že to je až vysloveně mechanikova práce odborná.

Ale teoreticky. Když se zítra rozhodnu kouknout na ty rozvody a povede se mi to na ulici rozebrat až do přístupného stavu. 😁

Když zafixuju klikovou hridel pod startérem a nebude mi sedět díra na vačkové hřídeli(levé kolečko) Co dál?. Hloupě řečeno.

A) Sundat rozvodový řemen ...a pohnout s vačkovou hřídeli(levé ozub.kolo)? Ale co ta druhá nahore(vpravo). Pak nebude sedět.

B) Nebo sundat fixování klikovky. A točit rozvodama dokud nesedne vačková hřídel,pak nakreslit polohu druhého ozub.kola. Sundat rozvodový řemen a otáčet klikovkou po směru hodinových ručiček dokud nesedne fixator u startéru.

C) co když mi nesedí ozub.kolo vpravo nahoře? To nemám jak zjistit jestli přeskočilo.

Popisuju co sem viděl ve videu. Nikdy sem to neviděl u mě v motoru.

Koupit rovnou rozvody s pumpou? Nebo to zkusit jenom trefit?

A když už rozvody tak jsem koukal na videu že doporučuje vyměnit i napínák řetězu ale to je úplný oser se tam dostat.

To už bude asi poslední možnost. Jinak prodej v lepším případě na díly nebo vrakač.😭😭

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve chvíli kdy to nebude sedět, tak nic nepovoluj, ale rovnou objednej novou sadu ;) 

Za prvé se již použitý řemen nesmí znova napnout a za druhé z nějakého důvodu to skočit muselo.. ať už vadná kladka, stáří řemenu, či jiný problém...

Tady mám teď na ukázku vzornej příklad.. sice je to 2.0 RFN benzín, ale jsou tam origo rozvody, 2 roky, najeto necelých 20 tis a skočilo si to na výfukové vačce o 2 zuby a rozhodilo to pak i sací... 

Podle ohledání to způsobila právě dynamická kladka, která sice byla správně utažená, ale její napnutí z důvodu poškození vnitřního mechanismu povolilo a skočilo to...

 

6DB78737-1255-49C7-A061-A8671A3D0872.jpeg

EE936CAE-19C4-4F65-87D8-8F216D662934.jpeg

9E004D7E-8DEA-42DD-8997-0979CBCEE75E.jpeg

Upraveno uživatelem ChouLu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám mít 5let a 50.000km.🙄🤔

Když budou sedět ty 2ks fixací. 1x na vyfuk.vacce vlevo a klikovce u starteru=rozvody Ok? Nebo jak zjistím že ta na sání je správně?

A) Když to nebude rozvodama. Nějaký nápad co dál?

B) Když to bude rozhozený. Pokud chápu tak levá vyfuk, pravá sání. Dole klika.

Musím sundat řemen a nastavit kliku a zafixovat pak výfukovou bych měl taky zvládnout dokud nenajedu na díru. Ale nevím jestli tam je i na sání taky dira na fix.

Zkoušel jsem ještě sundat řemenici příslušenství na klikovce a nedala se. Myslel sem že to motor podrží ale asi musím nejdřív zafixovat u startéru?

Už pletu vše dohromady.😁

Tonoucí se stébla chytá.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Vlado81 napsal:

Když to nebude rozvodama.

Někde začít musíš.... Napřed musí být motor v pořádku po mechanické stránce, teprve potom přijde na řadu elektrika/elektronika....

A rozvody kupuj až po kontrole....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí ti sedět vačka/setrvák ;) pak na řetízku, kterej je mezi vačkama jsou kontrolní značky, kde se dá ověřit, zda to neskočilo tam, ale ten řetízek spíše dřív praskne, než přeskočí... a jelikož ti to zapisuje čidlo vačky, tak by to muselo bejt skočený na řemenu, né řetězu ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu že sem včera nepovolil řemenici příslušenství na klikovce. Prej to bez vzduchové pistole neudělám. Já zkoušel metrovou tyč a ohnul ji. Tahle fotka je z videa. To hnědý kolecko je na ten snímač? Kde je dutý tak snimac vyhodnoti jinou hodnotu?

Dnes jsem zkoušel vrátit staré čidlo klikovky. Závada nenaběhne při startování, pokud je připojené  ale neni na svém místě. Pokud dam staré či nové čidlo na místo, tak naběhne závada. Samíma pokusama sem vybil baterku 🙄

 

 

Screenshot_2021-03-07-17-03-08-117_com.miui.gallery.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem našel na YouTube azbuka. 🤔😁

Na usazení ozubeného kola klikovky je zub na klín velká díra. Dal tam kus vrtáku bo co. A a závada zmizela. Že to dělá 4-5⁰  na otočení.

Setkal se někdo z profiku tady? 

Bohužel ja nepovolim šroub řemenice tak to nemůžu prověřit u mě. Podle google titulků překladu Peugeot blbustka.🙄

Už se chytám čehokoliv.

IMG_20210307_175217.jpg

IMG_20210307_175204.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Vlado81 napsal:

Není ten šroub na klikovce opačný závit?

Tenhle motor zas tolik neznám, ale touhle zákeřností většinou PSA netrpí.... Ale rozhodně by to chtělo kontrolu, neboť to vymletí drážky pro pero/klínek by mohlo nějaké brikule opravdu dělat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten rázový utahovák není tolik silný tam jde spíš o to " bouchání" protože když to bereš metrovou trubkou tak ano působíš velkou silou ale tahem kdežto ten utahovák působí nějakou silou ale ten efekt docílí těma rázama jak bouchá do té hlavy šroubu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Vena garážmistr napsal:

Ten rázový utahovák není tolik silný tam jde spíš o to " bouchání" protože když to bereš metrovou trubkou tak ano působíš velkou silou ale tahem kdežto ten utahovák působí nějakou silou ale ten efekt docílí těma rázama jak bouchá do té hlavy šroubu. 

No ja mám ten aku Lidl ráz.utahovak a tim to nešlo. Pak tou trubkou a nic. Fixovaný to bylo u startéru 8mm  šroubem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta díra na klínek je takhle normální , používá se přípravek na centrování (kdybys přečet ten návod , co jsem ti dal , tak je tam popsanej na pátým řádku kapitoly montáž)

To hnědý kolo je magnetickej kroužek (dávej bacha na poškození , ani jiným magnetem se k němu nepřibližuj) , snímač je to , co držíš v ruce

Závit na klice je určitě pravej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, jarokare napsal:

Ta díra na klínek je takhle normální , používá se přípravek na centrování (kdybys přečet ten návod , co jsem ti dal , tak je tam popsanej na pátým řádku kapitoly montáž)

A jo, máš pravdu, dokonce se to tu někde řešilo, jen jsem na to (já husa pitomá) zapomněl.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...