Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 montáž predných hmloviek


Adrián 306 break

Recommended Posts

Čaute, mám p306 break XN 1.4i r.v. 1998 svetlo sivá metalíza. Plánujem si na neho nainštalovať predné hmlové svetlá. Svetlá mám už od výroby, dokonca mám od nich natiahnuté aj káble, ale všimol som si, že v mojej poistkovej skrinke nemám už prídavnú paticu na hmlové svetlá. Preto som zmätený a rád by som sa spýtal, či sú káble teda natiahnuté do nejakého relé, ktoré už mám, ( tým pádom by stačilo vymeniť páčku a do hmloviek vložiť žiarovky ) alebo s autom bolo nejako manipulované a predošlý majiteľ to nejako vybral, hoci neviem prečo. 

IMG_20201223_103745.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je dosť možné že je to tak ako píše Lukáš. XNka čo viem tak  predne hmlovky nemajú a ak tam máš nárazník s hmlovkami tak je dosť možné že ich tam niekto len tak namontoval alebo je celý nárazník iný.

Ak nemáš paticu na relatko, ktoré vidím na fotke že nemáš tak, asi ozaj tam prípravu na hmlovky nemáš 😕

Pozri sa ešte, či tie hmlovky sú napojené na káble (2pin konektor modrý) ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem pekne za odpovede chlapci. Poriadne som sa pozrel do papierov a servisnej knižky, čo som dostal od auta a nárazník menený nebol. Už som čítal, že XNka síce hmlovky nemali ale prípravu na ne spravené, niektoré mali. Presne ako vravíš, mám tam modré pin káble. Zajtra skúsim dobre prezrieť ešte tú skrinku s poistkami, či niekde nie je zapadnutá alebo podobne. Poprípade dá sa patica kúpiť aj nová a nejako to tam napajkovať? Ešte mi napadlo, že by som nejako išiel po kábli od hmlovky a že kde až dôjdem, ale pochybujem, že to takým spôsobom nájdem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak máš káble do hmloviek je to fájn. Nemusíš ich ale mať od hlavného konektora, ktorý je za motorom stierača smerom do poistiek. Tak či tak si to pozri poriadne, či nejaka patica nie je niekde tam zastrčená. Ak nie... no nič, musíš sa pohrať s kablikami :D

V "Jak na to" je schéma svetiel. Ak nemáš Jak na to, posielam ti tu nejaké schémy :)

764265400_obrzok.thumb.png.5bae3d2e365041829fd399fe9971d730.png

 

1739198488_obrzok.thumb.png.e6bfa4f6911dfc77dbd2fb0e41907755.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve som sa pozrel, ako to celé vyzerá. Takže v oboch hmlovkách mám zapojený kábel s modrým konektorom. V ľavej čierny kábel, v pravej hmlovke mám biely kábel s modrým konektorom, ktorý sa tiahne popod predným nárazníkom a smeruje k ľavej a potom sa zhlukujú do väčších káblov. Vyzerá to tak, že sú zapojené na batériu, avšak neviem či to má nejaký zmysel. Keď som išiel ďalej po kábli, tak skončil za motorovým priestorom smerom k poistkám. V schémach som si pozrel, že od hmloviek by mal byť béžový kábel a nejaký som videl, že je zapojený aj do relé, avšak neviem či to niečo vyvracia alebo potvrdzuje. 

IMG_20201227_111317.jpg

IMG_20201227_111256.jpg

IMG_20201227_121010.jpg

IMG_20201227_120520.jpg

IMG_20201227_120154.jpg

IMG_20201227_112349.jpg

IMG_20201227_115354.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádne si to pofotil 😎

No ale ja na poistkovej skrinke v motorovom priestore také rele teda nemam :P  Tažko povedať čo to môže byť, možno niekto urobil nejakú prípravu na to, ťažko povedať.

Jednak je dôležité poznať farby a jednak čísla káblov, ak tie sedia tak to je isto toto, mám ale pocit akoby to niekto dorábal. Skús nahodiť páčku na predné hmlovky a skúšaj či to ide :D 

Ja by som to určite skúšal tak, ale to musíš mať nejaké tie diely na také skúšačky. :D. Zajtra ti sfofim moje rele na hmlovky a skúsim sfotiť aj káble ktoré z neho idú ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Takže ozývam sa, aby som uzatvoril tému. Páčka sa len vymenila a hmlovky fungujú. Relé nemám v poistkovej skrinke ale funguje to relé bosch. Niekto káble naťahal od hmloviek cez relé až do prístrojovky. Všetko funguje ako má. Hlavná vďaka patrí @Radovanik za rady a spoluprácu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...