Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Led místo halogenů


MadMark

Recommended Posts

před 6 minutami, kirkiz napsal:

Já si naopak myslím, že si stát platíme na to, aby zasáhl v případě že tyto žárovky jsou použity k jinému účelu, než jsou určeny.
Policajt by měl mít možnost tohle prověřit na silnici a hned zakázat jízdu. Dokonce si myslím, že auto, kde nelze seřídit světla nemůže projít STK. 

tohle jsem chtěl napsat i v původní odpovědi, ale pak jsem si to rozmyslel, aby někdo nenapsal, že jsem naivní... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vím, ale jde o ty kontroly na silnicích. Ovšem taky dobře vím že to nejsou jen žárovky. Jsou to kola, výfuky, spoilery, folie na oknech atd....
Policajt nemůže suplovat STK. Ikdyž třeba v německu i ten čas na podrobnou prohlídku si policajti udělaji.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně, jezdím každý den a policejní vůz je většinou vidět zašitý 10 metrů od cesty a uvnitř se asi spí, jako nee že bych si stěžoval, já je v podstatě nepotřebuju, jezdím vcelku v klidu a auto mám OK, ale denně vidím plno přestupků a nikde nikdo, v každém případě je policistů na cestách méně jak za komunistů, a to i v případě, že je nějaká akce a musejí z kanclu na cestu, nevím čím to je, když se doprava za tu dobu tak zvýšila, taky je pravda, že tento národ nemá ve zvyku dodržovat zákony, jako výše zmínění Němci atd. :(, ta snaha všechno ojebat tu furt je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolu technického stavu jsem naposledy zažil, když jsem ještě neměl děti, takže minimálně 20let jsem tady na silnici nikoho nepotkal. V Německu nebydlím a už jsem zažil čtyři, v Rakousku dvě ve Švýcarsku a Itálii dvě, ve Francii, kam jezdím fakt jen na dovolenou, jsem zažil po jedné. Řekl bych, že je něco špatně.

Jinak každá dodávka, která tu den co den rozváží ukáčka ráno do práce má nehomologovaná světla. Druhá móda je dnes osvětlení RZ, co svítí víc než zpátečka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že by mě na cestě zastavili taky nepamatuju, ale 20 roků to bude určitě :myslim

ale když jsem po operaci nohy zaparkoval před superhyper na parkovišti pro postižené, abych to měl blíže vchodu, hned se odněkud vynořili MP 😯 a prý pokuta 2000 Kč, no nakonec to vyřešili pohovorem, přestože všechna ta místa byla volná a vlastně šlo o houno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 30. 12. 2020 at 11:53, MJSytic napsal:

Tak ten byl dobrej :super 
Přesně takový "neosvětlovače" si s chutí dávám na dálkový, aby si to "neosvětlování" uvědomili ;)

Dneska jsem to viděl live, a svítí to nádherně, minulý týden jel za mnou, a oslnění absolutně žádný, bylo to ráno ještě za tmy, takže můžu potvrdit že to opravdu svítí dobře, a hlavně tak jak má. Tím mám na mysli můj pocit když jel za mnou, a když jsem ho viděl přijíždět, testovací mašinku co mají na STK doma pochopitelně nemám. 

@Pacho69, opravdu jsem tomu nevěřil, dokud jsem to neviděl na vlastní oči. 

@otojanicek, opravdu to svítí moc pěkně, díky za inspiraci. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJSytic, mě teda někdy oslňují i auta za mnou, i když mám tónovaný skla. Ale tady říkám, že jsem to viděl na vlastní oči, jak to svítí, jakej to má světelnej kužel, a je to úplně super. Jinak každopádně u těchto Led bude hodně, ale hodně záležet na každým světle, jak mě řešenou parabolu. Tam to bude hlavní problém. Věřím že přesně tento typ Led bude třeba v mým světle, kór když mám H4, svítit zase jinak. Jinak vždycky jsem byl odpůrcem Led místo klasických žárovek, právě z důvodu oslnění atd, ale tady se povedlo, i když myslím že až na třetí pokus, trefit ideální Led tak aby svítili jak mají, alespoň podle očí, tak aby nebyli na obtíž jiným řidičům.

To zda ty Led tam mají nebo nemají co dělat z důvodu nehomologace je už zase věc jiná. Jinak Tě ale chápu, taky bych nevěřil, kdybych to neviděl osobně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
V 28. 12. 2020 at 19:30, otojanicek napsal:

... no a nebo jedno "kaciřské řešení, bohužel funkční"...... kup  si na aliexpresu  za 20 USD sadu LED H7 svetel  ( verze mini) a budeš mít LED svetla skoro zadarmo..... níže uvedené verze mají ohniskovou vzdalenost stejnou jako halogenove H7, takže v praxi ( mam vyzkoušené na P5008 MPV)  nikoho neosvetluješ , ale maš funkcionalitu a svitivost  LED svetel za desitky tisíc .... (na STK pryč) - 

např. 6000 K / Mini size/ H7 

https://www.aliexpress.com/item/33035241079.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4dd5xQN2

 

https://www.aliexpress.com/item/32856871758.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4dd5xQN2

 

A je jedno z kterého odkazu to vezmu ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...