Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citroen ZX break


Radovanik

Recommended Posts

Zvyčajne do tejto kategórie dávate svoje druhé autá, ktoré máte, kupili ste si ich alebo sa vám pačia a tak ďalej... ;)

Ja som sa rozhodol ukázať tiež jedno také, je to ale troška inak..... Tak skúsim tak v krátkosti,

Chcem vám predstaviť náš Citroen ZX combi. Mali sme ho od roku 2008, kúpení od rodiny z Kladna. Po troch škodovkách čo sme mali doma bol ZX pre mňa ako malého nadšenca do áut riadny skok :D

P7160099.thumb.JPG.71c6918e07b1325547b18930ba7a7c4d.JPG

Išlo o ZX break z roku 1996 s 1.4kou a výbavou avantage, čiže predné okna v elektrike, pravé spätné v elektrike, šíber tiež elektrický, central s diaľkovým (infra). Inak asi nič také extra. Ja som sa ale do tohto auta totálne zbláznil :D:D 

Ako šli roky tak mi to auto išlo k srdcu viac a viac, bolo to prvé auto, ktoré som ako 15 ročný šoferoval  vedľa otca samozrejme a naučil som sa šoferovať prave na ňom :)Pri ňom som si uvedomil že francúzi, to je moje :D

DSCN1263.thumb.JPG.eff495ccab587d641fac4cbcf1b58fb9.JPG

DSCN1271.thumb.JPG.17778aa88f30335ebbdf7011c2d5a6ad.JPG

DSC_0730.thumb.JPG.500a1c0f1fc10c4e5a86b963872f8d17.JPG

DSC_0818.thumb.JPG.9d47f10084ce42315351ad2884133741.JPG

Po urobení vodičáku som ho od otca dostal, on si ešte skôr kúpil octaviu. Mne sa tým pádom splnil sen, mal som auto, ktoré som tak mal rád. Bol som však ešte nevyzrety a aj moji kamoši ktorí už mali vodičák :P  Ten motor dostaval preplachy riadne, ale všetko vydržal úplne v pohodičke. No ale raz to ruplo...

DSC_0895.thumb.JPG.f38d9c457672ed2713823643c27c749c.JPG

DSC_0896.thumb.JPG.697a8690353142da5feb136a4457e0ae.JPG

DSC_0898.thumb.JPG.3ef951f85df08a3935a8ecafe18ff516.JPG

 

Pri prejazde zatačkou sme dostali šmyk a vleteli bokom do oprotiduceho auta. Boli sme štyria, traja sme skončili v nemocnici... Dostali sme sa z toho našťastie všetci. Síce som vtedy nešoferoval ale trapil som sa preto dosť... No už to je cez 5 rokov. Mám aj fotky auta zo zásahu, tie ale asi radšej tu nedávam :P:D 

received_1134742579886463.thumb.jpeg.bb6eb696678aceb7f1c08bec5a8194b4.jpeg

Fotka ktorá sa ku mne už ani neviem ako dostala, zo šroťáku....

Tak či tak, ZX je pre mňa neskutočne vzácne auto a je ich už strašne málo u nás, v Čechách ich vždy bolo viac no aj tam je to už na prd :P Preto ak nejaký vidím tak too je fakt asi láska lebo som úplne mimo :D  :D  Vďaka ZXku sme potom o pár mesiacov kúpili 306tku, ktorá ako viete je technicky zhodná so ZXkom.

306je super ale taká láska ako bola pri ZXku tam nie je :)  Snáď ma niekto pochopí no :P 

 

 

Upraveno uživatelem Radovanik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tchán má stále ZX hatchback, výbava prestige, 1.4i, taky zelenej. Ale už s ním nejezdí, tak ho zaparkoval do kšáší aby starosta nenadával, že mu tu furt stojí 😕  Z té fotky jde prd vidět, holt ta zelená je maskovaná. Občas jsem měl škubání ho od něj koupit, ale není kam to dát.

Snímek obrazovky (47).png

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Troška ho vidno, napravo :D 

Volcane too je už iná vec, ja by som to prirovnal k 306 XSi ;) 

Ja mám 306tky veľmi veľmi rád no stále mám pocit, že ZX bol kvalitnejšie vyrobený, v 306tke ta prístrojovka praska či je teplo alebo zima, na to som si už za tie roky úplne zvykol no viem že v ZXku to tak nebolo, minimum rezonancii z interiéru a v neposlednom rade pohodlnejšie sedenie ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je ho škoda, stejně jako této 309 gti :( Taky znám majitele, před 15 lety mu odešla ŘJ a nepovedlo se mu sehnat novou, no, než aby ho prodal nějakýmu nadšenci, stojí na trávě a hnije a hnije... Každej den když jedu na servis na ni koukám. Ale to je už OT.

Jinak ano hafity, kšáší znamená po moravsku křoví :D 

Snímek obrazovky (48).png

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OKčko - ne všechno má smysl "zachraňovat". Ber to z druhé strany - díky těm, co starý vrány klidně nechají sešrotovat se prodávají a vejdou na povrch zemský nová auta (a že se jich denně vyrobí) 

K tématu - 306ku jsem měl několik let a žádného praskání palubovky jsem si tedy nevšiml. Co se srovnání ZX Break a 306 Break týče, tak mi tedy 306ka přijde co do kufru o něco větší (nebyla s 306kou shodná spíš Xsara?) Jinak ZXo bylo zajímavý hlavně tím, že nebylo tak rozšířené - chápu nostalgické vzpomínky na první auto a hlavně, že ho máš furt v hlavě, páč vylézt z té zmuchlaniny živej je celkem blízko zázraku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palubovka je jedna z x veci, ktoré tam rezonujú a pukajú :D Kufor, nooo to možno máš pravdu, podľa mňa je väčší, presne hodnoty objemu neviem ;) 

Xsara je podľa mňa je väčší facelift ZXka, niečo také ako Favorit a Felicia .... rovnaký skelet, motory atď...

306tka je na tom tiež takto no je tam vidieť viac zmien už v tom skelete no inak je to stále ta jedna platforma (ZX, 306, Xsara) :)  Z tejto platformy vychádza aj Berlingo a Partner ;) napr čo je take zaujimave, tak Berlingo ma stredový panel zo ZXka :D 

Je to šťastie že sme všetci v poriadku.... Raz si ho kupim zas a toto už vydrží :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...